Autor Tema: More! Gde, kako, utisci, preporuke...  (Pročitano 29592 puta)

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže -nebojsa-

Odg: More! Gde, kako, utisci, preporuke...
« Odgovor #450 poslato: 29. Jun, 2018. 13:56 »
Ja idem u Delfin u Poreč od 21.jula 7 dana.
Bio sam u Rovinju par dana 2016; pre toga nisam bio u Istri; ja odusevljen. :)
  • Vozi: Škoda Octavia 3 Combi 1,2 TSI 6B 2013.

Van mreže stevanjokic

Odg: More! Gde, kako, utisci, preporuke...
« Odgovor #451 poslato: 29. Jun, 2018. 15:20 »
Ja cu za 2-3 nedelje na Kasandru, videcemo, nadam se da ce biti dobro vreme
  • Vozi: Opel Astra H 1.4 2008

Na mreži m@c|-|oR

Odg: More! Gde, kako, utisci, preporuke...
« Odgovor #452 poslato: 29. Jun, 2018. 15:53 »
Bio sam u Rovinju par dana 2016; pre toga nisam bio u Istri; ja odusevljen. :)
Mi bili 2009, celo letovanje.

Mada ja Istru poznajem iz mladosti. Ali bilo je sjajno.

Još osećam ribu iz Velog Jože u ustima, mmmmmm.

A prao sam zube odonda...

Poslato sa VTR-L09 uz pomoć Tapatoka
  • Vozi: Superb III FL, 2.0 TDI 4x4

Na mreži bugarin

Odg: More! Gde, kako, utisci, preporuke...
« Odgovor #453 poslato: 29. Jun, 2018. 16:36 »
Ja idem u Delfin u Poreč od 21.jula 7 dana.


bio pretposle godine. iako su sobe male, higijena je na najvisem nivou. voda u bazenu je morska, ali se spremi na borbu za lezaljke. kapije za bazen se otvaraju u 6 i svi su vec u redu da zauzmu mesto. ako ti treba vise informacija javi se u PP.
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Van mreže klisko

Odg: More! Gde, kako, utisci, preporuke...
« Odgovor #454 poslato: 01. Jul, 2018. 12:00 »
Ja sam u Stavrosu (u stvari, malo izvan). Juče su ulice u gradu još bile malo blatnjave/prašnjave, još uvek ima nekih dvorišta gde leži voda (uglavnom tamo gde nema nikoga) ali su sredili plaže i sve funkcioniše još od juče. A recimo prekjuče popodne smo stigli, kažu da to prepodne nije bilo vode i videlo se da soba nije sveže brisana (bila je prazna par dana pre našeg dolaska, kažu komšije).
  • Vozi: Octavia A5FL 1.9TDI 2010 i Octavia A7FL 1.6TDI 2019

Van mreže Miro MNE

Odg: More! Gde, kako, utisci, preporuke...
« Odgovor #455 poslato: 17. Jul, 2018. 08:33 »
Kolege da dam i ja svoj doprinos ovoj temi a povučen činjenicom da nekolicina Vas je pominjala istru i taj dio. E pa ovo je raltivno blizu.
Topla preporuka za sve je Italija, gradić Sottomarina. Prošle godine bio preko bookinga kraj maja/početak juna i za 5 noći sam dao nekih 170e u ovom smještaju http://www.residencenovamarina.com/en/ . Definitivno vrijedi. Sobe na skali od 0-10 bih ocjenio 6-icom samo zato što su malo starijeg godišta i do nekih soba se petljate stepenicama, ali čistoća, opremljenost apartmana sve čista 10-ka. Većina parking mjesta je u hladovini (dobijete svoje parking mjesto). Kompletan kompleks je na raspolaganju, plus privatna plaza, ležaljke sve uključeno u cijenu, bazeni, igralište za djecu, ma da ne moš da se odlučiš dal ćeš na plažu ili u kompleks. Pretpostavljam da je sad tamo kao u Sutomoru u CG (čitaj glava na glavu), ali prije i posle sezone definitivno vrijedi poći. Veliki plus je blizina starog ribarskog gradića Chiogia (nevjerovatne fotke se mogu napraviti), na pola sata-40min ste od Venecije (mada se ne isplati ići kolima jer imate brodić koji vas do tamo doveze za sat vremena), sat vremena od Padove, sat ipo dva od Verone, sve je nekako tu. Mi smo za 6 dana imali problem odlučiti se šta vidjeti, dal se valjati na bazenu/plaži ili posjetiti pomenute gradove.
Ako neko bude želio vise informacija mogu napisati ili ovdje ili u PP. Definitivno sam posle tog ljetovanja rekao da se za iste novce ne može ljetovati u CG (tj. CG ispada skuplje) a uporediti se ne može  :B=)

Par slika da zagolicam maštu, jes da nisu nešto al na brzinu imam samo ovo  :B=)
  • Vozi: Octavia 2.0 FSI Elegance + Octavia 1,6MPi Ambiente + Octavia 2,0 TDI Elegance

Van mreže adamGT

Odg: More! Gde, kako, utisci, preporuke...
« Odgovor #456 poslato: 22. Jul, 2018. 16:36 »
Možda je već i bilo u temi,ali evo i od mene preporuka što se tiče Grčke,plaža Koviou blizu Nikitija. Ja sam iskreno mislio da ovako nešto postoji samo na slici,voda skoro kao u bazenu,mirna i prozirna, plićak nekih 20 metara od plaže idealno ko ima sitnu decu.
Jedina mana je što nema parking u hladovini pa je Octy bila na vrelim mukama


Sent from my Redmi 3S  

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: More! Gde, kako, utisci, preporuke...
« Odgovor #457 poslato: 22. Jul, 2018. 19:22 »
Tu sam bio 3 god za redom odlicna plaza . Obavezno poseti orange beach kod sartija duplo lepsa voda :)
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže nikola indjija

Odg: More! Gde, kako, utisci, preporuke...
« Odgovor #458 poslato: 28. Jul, 2018. 08:58 »
Tu sam bio 3 god za redom odlicna plaza . Obavezno poseti orange beach kod sartija duplo lepsa voda :)
Ali i duplo  veća guzva i nije bas za malu decu.
  • Vozi: skoda oktavia 3 1.2 tsi 105hp+seat cordoba 1.9sdi+fiat ducato 2.8 jtd

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: More! Gde, kako, utisci, preporuke...
« Odgovor #459 poslato: 28. Jul, 2018. 10:19 »
Nisam ni rekao da je za decu nego da je tu najlepsa voda
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže fobia24

Odg: More! Gde, kako, utisci, preporuke...
« Odgovor #460 poslato: 28. Jul, 2018. 19:58 »
Hotel Delfin, Zelena Laguna, Poreč. Danas sam se vratio. Bio sam 7 dana, polupansion. Hotel je ogroman, dosta informacija mi je dao Bugarin pred odlazak, hvala! bravo2 bravo2 Ima samo dve zvezdice, po izgledu sa sajta sam se iznenadio, ali posle mi je rečeno da sobe nemaju klimu, tv i internet. Osim interneta, ništa mi nije nedostajalo. Mada, za internet ima rešenja, dokupiš karticu sa 10GB interneta, bolje reći neograničen jer je toliko spor da ih ne možeš potrošiti.
Soba je pristojna, hrana osrednja. Soba nam je gledala na more. Nedopustivo je da smrdi na kanalizaciju iz kupatila. Pošto su i moji bili u sobi pored, njima nije smrdelo ništa. Plaža, stenovita. Ništa posebno, voda nije čista kako vidim da je u Grčkoj po slikama. Za moje pojmove dovoljno. Hotel ima bazen i još dečiji deo sa bazenima koji se renovirao. Nedopustivo da se radovi rade u sred sezone, pa je potpuno neupotrebljiv. Zamerka je i na ženu-policajca koja stoji na ulasku u kuhinju i kontroliše da neko od gostiju ne iznese nešto od hrane. Čak ume i da zaviri u kesicu. Nisam pristalica iznošenja hrane, osim ponekad jedne voćke za plažu ako mi se baš jede. Ali, nemci i ostali stranci su uspevali i celu užinu da iznesu i pored ovih kontrola, sa sve priborom. =))
U zadnjem trenutku sam odlučio da ne idem novim kolima zbog najave oluje i nevremena, nisam se prešao jer sam dobio par rupica od grada koji je tukao kao da me kamenuju. :) A i razdaljina nije neka, od kuće do hotela imam 140km.
Izleti sa brodićem su prevara, nikako ne uzimati. Ja sam nadrljao, platio atrakciju koju nisam video, a ni pare nisam video natrag i ako mi je obrćano. Samo su mi uljudno ponudili da sledeću vožnju kada ja hoću dobijem gratis. Neka hvala, nagutao sam se izduvnih gasova dizel motora broda za 3 sata vožnje. hearcut
Hotel ima skoro 1000 soba i gužva je ogromna. Voleo bih da sam više zujao po drugim plažama, ali žena nije bila za to, posle mi je i ćerka zakačila stomačni virus koji ju je tukao do odlaska.
Zaključak, dosta lošiji hotel od Vespere gde sam bio, ali odličan za 2 zvezdice. Imajući u vidu da sam ove godine morao da preračunavam i limitiram troškove jer ih je bilo previše sa novim autom, generalno sam zadovoljan letovanjem.



































































Na mreži bugarin

Odg: More! Gde, kako, utisci, preporuke...
« Odgovor #461 poslato: 24. Avg, 2018. 18:39 »
@fobia24: deo sa decjim bazenima nije ni postojao pre 2 godine kada sam ja bio, tako da nije u pitanju rekonstrukcija vec izgradnja :)

imaju oni taj obicaj da rade tokom sezone. u kampu u kojem sam ja bi ove godine masine su radile do prve nedelje jula kako bi zavrsili decje bazene i igraliste. doduse u samom spicu sezone rade samo tamo gde ne smeta gostima, ili rade zavrsne (tihe) radove.
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Na mreži bugarin

Odg: More! Gde, kako, utisci, preporuke...
« Odgovor #462 poslato: 25. Avg, 2018. 03:30 »
Ostrvo Krk, kamp Njivice.

Vratili se u cetvrtak, pa da pisem dok su svezi utisci.

Prekrsio sam sopstveno pravilo da na odmor ne krecem (niti se vracam) vikendom i to je jedini promasaj koji sam napravio ove godine.

Iako smo krenuli u suboitu u 3 ujutro, i stigli na granicu sa Hrvatskom oko 4, presli smo je tek nakon 6 sati. Da nismo posle 3-4 sata izludeli i poceli da menjamo trake i secemo "kolone" koje turci prave kako bi svojim sunarodnicima ubrzali prolazak, verovatno bi cekali i 8 sati. Isli smo sa dvoja kola i to je bio malo problem za ovakav vid snalazenja u koloni, ali posto sam ja jednoj bezobraznoj turkinji ocesao retrovizor, a surak se u sledecem probijanju naslonio svojim branikom na moj, poceli su da se sklanjaju........ jesu bili mnogobrojniji, ali smo dokazali da smo tokom onih par stotina godina pokupili od njih i bezobrazluk.




inace i pored redovnih guzvi na prelazima, komunalnim sluzbama koje ionako ne mogu da stignu na vreme do kanti, ne pada na pamet da postave jos neku kantu ili kontejner.



Manja guzva je bila i na naplatnoj stanici Lucko (ka moru). Od mora ka Zagrebu bila je kolona od najmanje 5-6 kilometara.

I tako, iako od Beograda do Rijeke ima svega 550km, put moze da potraje i 12 sati.

Svratilo se prvo do Rijeke, kako bi se kolegi sa foruma odnele neke sitnice i napravili dogovori za dalje delovanje.
Obavezna i poseta Decathlone-u radi dopune letnje-morske garderobe-opreme pred stacioniranje u kampu.

Oko pola 7 skrecemo ka Njivicama


i stizemo u kamp Njivice gde check in zavrsavamo prilicno brzo, jer je pre par godina izgradjena nova recepcija sa 5 "saltera"




Osoblje i vise nego ljubazno, svako govori barem dva jezika osim srpskog-hrvatskog-bosnjackog.
Posto smo rezervisali "mobilnu kucicu" trebalo je samo preuzeti kljuc i odvesti se do kucice i raspakovati stvari.

Na sajtu kampa kucice izgledaju ovako:

raspored prostorija



dnevna soba-kuhinja-trpezarija i ulaz u jedno od kupatila



glavna spavaca soba


druga spavaca soba


treca spavaca soba (ispod kreveta je fioka koja takodje moze biti pretvorena u krevet, na osnovnom krevetu su dva duseka jedan na drugom)


Naravno da sve na propagandnim slikama izgleda bolje i lepse, ali u ovom slucaju realno stanje ne odstupa mnogo (barem po mom misljenju). Slikao sam nakon 2-3 dana boravka pa je vec malo dzumbus :) .

dnevna soba-kuhinja-trpezarija




kuhinja je opremljena friziderom sa zamrzivacem, ugradnom plocom (elektro ili plinskom), aparatom za filter kafu i osnovnim priborom: serpe, tanjiri, escajg, posude za salatu, daske za secenje itd.... ukoliko zelite da rostiljate mozete na recepciji traziti da vam dostave elektricni grill, ili pak otici do par lokacija u kampu gde su postavljeni zidani rostilji.

glavna spavaca soba



kupatilo koje pripada glavnoj spavacoj



druga spavaca soba


treca spavaca soba


Inace, glavna i treca spavaca soba imaju velika klizna vrata ka terasi, dok druga spavaca ima samo prozor.

drugo kupatilo


kupatila su prilicno mala, ali su tus kabine 100x80 pa odrzavanje higijene i nije toliko tezak posao.

Malo skucen prostor nadoknadjuje terasa





Kucica je klimatizovana a peskiri se menjaju na svakih 3-4 dana.

Pored 100tinak ovakvih i slicnih kucica (od osnovnih, preko porodicnih, pa do luxuznih sa bazenom) kamp ima i 450 parcela za satore-prikolice-kampere........ 3 sanitarna bloka sa wc-ima, lavaboima, tusevima, sudoperama rasporedjeni su po kampu. Na mestu gde se planira cetvrti sanitarni blok trenutno su smestena 4 kontejnera sa istovetnom opremom.
Na 5-6 (mozda i vise) mesta u kampu postavljeni su kontejneri za djubre. Kako oni za reciklazu, tako i obicni. Posto je kamp pet friendly, cesti u i punktovi  sa cinijama za vodu i odlagalistima za zivotinjske fekalije. Na slici nema trenutno cinija za vodu, ali su tu kese za pseci izmet :)



U neposrednoj blizini nase kucice bio je decji park sa bazenom.
Igraliste se ne vidi na slici, nalazi se desno od bazena i tu su ljuljaske, klackalice i ostala skalamerija.



Kafic na plazi (jedna od 3 na obali od 500 metara) je dosta razudjen, ima petnaestak kabana po kojima je i dobio ime.





Pogled iz kafica




Od 3 plaze, jedna je stenovita, dok su dve nasute sljunkom. Plaza na kojoj je dozvoljen pristup kucnim ljubimcima je delom stenovita delom sljuncana. Obzirom da se iznad kampa nalazi hotel Beli Kamik koji pripada istom rizortu kao kamp, i da gosti hotela koriste plazu kampa, za divno cudo guzve nema.



Na pocetku prve plaze nalazi se picerija sa fantasticnim pogledom, ali i sa malo jacim cenama.



Pice su od 6.5 eura pa navise. Prilicno su ukusne i za nas cetvoro odraslih, i dvoje dece (13 i 5 godina) 3 pice su bile dovoljne da se najedemo. Pasta je isto malo skuplja, dok su cene piva i sokova iste u svim objektima u kampu. Kafa je od 1.2 eura, sokovi 1.8 eura, pivo od 1.9 eura pa navise.

Prodavnica u samom kampu je skupa i preporucuje se poseta jednom od marketa. Najblizi je Plodine u Malinskoj (4km), malo dalji je Konzum (6-7) km kod Omislja, a najdalji je Lidl (17km) kod grada Krka. Pekara u kampu je nesto skuplja od ovih marketa, kao i prodavnica voca i povrca, pa kad vec idete u supermarket kupite i te proizvode.

Inace cene u marketima su 10-30% vise nego kod nas, ali su stalno neke akcije pa mozete pazariti po cenama na koje ste navikli. Hleb i peciva su barem duplo skuplja nego u Srbiji, ali su i kvalitetniji. Ovo vazi za ostrvo, dok recimo u Rijeci burek sa sirom mozete kupiti vec za 80 centi, a zemicku za 15 centi.

Cene u restoranima u mestu Njivice variraju, ali nisu bas dranje. Morske plodove mozete pojesti naravno jeftinije nego u Beogradu, a jedan rucak koji nas je izasao oko 70 eura izgleda ovako:
-mesano meso za dve osobe sa prilozima (djuvec, krompirici, varivo i malo salate)
-panirano curece belo sa prilozima (krompirici, varivo i malo salate)
-dve lazanje
-sopska salata
-5 piva
-4 soka

Na gradskoj rivi mozete zakupiti i kabanu na ceo dan, i cena je oko 50 eura, dok tokom veceri ne placate najam vec samo pice.



Ne nesto veliko mesto, sa simpaticnom rivom i hotelom na istoj.









Restoran i kupaliste izmedju kampa i mesta




Postoji "gradska" plaza na kojoj zna da bude uzasna guzva, i iako je voda cista ne savetujem kupanje na istoj.

Kraj kampa su i 3 teniska terena, pa ko zeli moze i tu da se rekreira. Tramboline, mini golf i slicno valjda ne trebam ni da spominjem. To se podrazumeva na ovakvim mestima :)
Rentiranje vodenih skutera, SUP daski, pedalina i camaca takodje.

Veliki broj slovenaca, nemaca, dosta ceha, prilican broj madjara, i naravno pokoji domacin. Sa srpskim tablicama mislim da smo bili jedini u kampu, mada sam dan pre odlazak video audi sa BG tablama ispred recepcije.

Sto se tice putarine, od granice do ZG 141 kuna ili nesto manje od 20 eura. Od ZG (lucko) do Rijeke 77 kuna tj 10,35 eura. Mostarina za krcki most placa samo prilikom dolaska na Krk 39 kuna ili 5.5 eura. Izlazak sa ostrva se ne placa :)

Posle Krka obisli smo i Rijeku, Vodnjan, Fazanu ali o tome vise u drugom postu.
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Van mreže Peja

Odg: More! Gde, kako, utisci, preporuke...
« Odgovor #463 poslato: 25. Avg, 2018. 08:24 »
Lepo izgleda.

Da li je more hladno u tom delu?
  • Vozi: Kodiaq 2.0 TDI DSG FWD, Hyundai i20 BC3, Dacia Logan 1.4 MPI

Na mreži m@c|-|oR

Odg: More! Gde, kako, utisci, preporuke...
« Odgovor #464 poslato: 25. Avg, 2018. 12:38 »
Ništa odlazak u Pulu?
:(

Poslato sa VTR-L09 uz pomoć Tapatoka
  • Vozi: Superb III FL, 2.0 TDI 4x4



Pretraga foruma [Google]