Skorašnje poruke

Stranice: 1 2 ... 10
1
OCTAVIA 2004-2013 / Odg: klima uredjaj
« Poslednja poruka hirurg poslato 21. Maj, 2024. 19:55 »
Cudno da ne moze asepsol. Ocigledno ga nisi prskao gdje treba. Dosta puta sam rjesio sa njim. Moras po isparivacu.

Procedura je. Fino sebi napravi da mozes da mu pridjes. Napravi spricu sa asepsolom. Obicno ona od boce za čišćenje stakla.

Upalis auto i klimu. Stavis najnizu temp sacekas da ga krene hladiti. Ugasis i onda naprskas. Dok je isparivac jos vlazan.
2
OCTAVIA 2004-2013 / Odg: klima uredjaj
« Poslednja poruka Danilo poslato 21. Maj, 2024. 18:29 »
Hvala na odgovoru, hirurg gde si druze jer me secas od prosle god oko osigurača ...
Elem klimu uvek gasim pre zavrsetks vožnje i to sam redovno praktikovao. Par puta se desilo da zaboravim.
Probao sam sam asepsol, nista. Filter redovno menjam, i kad je nov isto...
Najgore sto ne mogu da nadjem krsteni servis u Kg da mi kazu konkretno kako da resim problem...
3
FELICIA / Odg: Zamena Branika Novi/Stari tip
« Poslednja poruka Vrbas poslato 21. Maj, 2024. 11:10 »
Pozdrav, mene interesuje isto pitanje, tj. da li se moze branik sa stare Felicije kaciti na Feliciju redizajn (1998-2000), ako neko ima iskustva sa tim i zna sigurno, bio bih zahvalan :) Jer sam u prilici da kupim branik za stariju po 2-3 puta manjoj cijeni, pa ako bi to bilo izvodivo, zasto ne ustediti...
4
OCTAVIA 2013-2020 / Odg: Oktavia A7 2014 1.6tdi 105ks problem sa prvim startovanjem
« Poslednja poruka bojan_m poslato 21. Maj, 2024. 07:23 »
Drug za dizela 74Ah pa na vise
5
OCTAVIA 2004-2013 / Odg: Zadnja svetla i zadnja maglenka
« Poslednja poruka cacak poslato 20. Maj, 2024. 23:23 »
 Jedna maglenka, levo, sijalica P21W/4W....
6
OCTAVIA 2004-2013 / Zadnja svetla i zadnja maglenka
« Poslednja poruka ANDREJ 93 poslato 20. Maj, 2024. 23:19 »
Zdravo svima,
Vozim Octaviu A5 2012. godište, i pre neki dan primetim da mi ne svetle sve sijalice na zadnjim svetlosnim grupacijama, a nikakvo upozorenje nisam dobio na tabli.
Ja uzmem i zamenim sve sijalice, i koje rade i koje ne rade, čisto da budem siguran, i kada sam sve vratio na mesto vidim pre svega da pozadi ima samo jedna maglenka, pa bih vas zamolio za inforamciju, ko vozi Octaviu kao moju, da li i je i Vama samo jedna maglenka pozadi ili imate dve?
Ja sam gledao po YT-u neke snimke gde postoje modeli A5 sa dve maglenke.

Takođe još jedna stvar koju sam primetio i koja mi više bode oči je ta da kada sam zamenio sve sijalice, zadnja pozicija ne svetli na mestu gde je ta jedna maglenka (donji deo leve štopaljke), a kada upalim maglenke, onda nema taj intenzitet jačine svetla kakav bi maglenka trebala da ima, već praktično svetli standardnom jačinom.

Molim za komentar ako je neko imao slično iskustvo.
Moje mišljenje je takvo da ili je nešto sa instalacijama zeznuto ili možda čak postoji posebna sijalica za zadnju maglenku koja ujedno treba da bude i pozicija. Trenutno je na tom mestu sijalica sa dva vlakna.
7
KAMIQ 2019 / Odg: 205/55 R16 na KAMIQ
« Poslednja poruka hirurg poslato 20. Maj, 2024. 20:22 »
E super. Nek si rijesio dilemu a skoda mene poslusala :)
8
KODIAQ 2017 / Navigacija na infotainment+instrument cluster
« Poslednja poruka banjeze poslato 20. Maj, 2024. 19:38 »
Opet ja sa još jednim pitanjem :)
Sad kam mi mape/znakovi lepo rade hteo bih da škoda mape vidim istovremeno i na infotainment ekranu i na digitalnom instrument clusteru.
Šta sada imam je jedno ili drugo tj kombinacija ako su mape na inforaient onda na IC vidim samo kompas ili ako je ruta odabrana smer i za koliko treba da skrenem. Ako su mape na IC onda na inforaient nemam ništa ili mogu da promenim na radio itd…
Dakle ovde me zanima dal je moguće da mape u punom svom “sjaju” budu prikazane na oba?
I još jedno pitanje… za Apple znam da ne može. Ali me zanima dal za android može da se namesto da se google mape vide u IC? :)
Tnx
B
9
KAMIQ 2019 / Odg: 205/55 R16 na KAMIQ
« Poslednja poruka tmartin011 poslato 20. Maj, 2024. 18:22 »
Pitao sam u Škoda Stojanović, zvanično je preporuka 205 60, ali nezvanično može i 205 55 jer odstupa 3%, a dozvoljeno je do 4%. Kaže ionako su za zimu pa ih nećeš mnogo voziti pošto snega nema pa nema
10
Ja vec 8 godina kuburim sa ovim problemom
. Čak i sa novim akumulatorom (kupio sam nov Bosh 60 ah) isti je problem. U pitanju je 1.9 tdi 2013 FL. Sumnjao sam na anlaser jer se zna desiti da kada upali ostane da se vrti. Navikao sam se da cu morati verglati medjutim ako je slab akumulator izvuce ga brzo. Sada je vrijeme za novi akumulator. Pa sam mislio 70 ili 74 Ah. Mozda ce rijesiti problem kod duzeg verglanja . Ali mislim da je ipak do goriva.
Stranice: 1 2 ... 10