Autor Tema: Kodiaq 2.0TDI gubi snagu, greje se  (Pročitano 1813 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Julian The BearZapočeo temu

Kodiaq 2.0TDI gubi snagu, greje se
« poslato: 29. Dec, 2020. 21:07 »
Kolege evo posle 18 meseci i 93000km Kodiaq ima prvi problem. Neznam jos uvek sta je ali lici na Vodena pumpa ili slicno. Kada upalim hladan ujutro u garazi i krenem recimo autoputem pravac NBG gubim snaga auta jedva ubrzava kao da je u nekom bas stedljiv mode ali to nije glavni problem. Nego krene auto da se greje bukvalno mi je doslo do crveno 130 stepeni sto je maksimum na digitalne table. Zatim uspem s 300 muka da ohladim pa stanem pa posle 10 min krenem i kao da nista nije bilo. Odlucio sa je senzor ponurljavio ali se ponovilo 2-3 puta Shvatim mozda je antifriz vidim jeste da fali malo pa dosipam nekih 300ml . 2 nedelje nista sve odlicno i danas isti problem.

Zvao alpros i 4 januar idem da vidimo sta je..

Jer ima neko slicno iskustvo... lepa vest je da sve je u garancii pa sta god da bude resicemo :) valjda

Pozdrav drugari
  • Vozi: Uskoro Skoda Kodiaq 2019 2.0 TDI 190hp Style Plus

Van mreže Melja

Odg: Kodiaq 2.0TDI gubi snagu, greje se
« Odgovor #1 poslato: 29. Dec, 2020. 21:20 »
Da li je zaista temperatura bila tolika? Cuo bi prokuvalu vodu, izbila bi para negde... Da je vodena pumpa stala to bi se desilo sigurno. Sigurno bi video da je auto prokuvao. Moze biti da zeza termostat mozda?
  • Vozi: Skoda Superb 2.0 TDI 170 2010 Ambition

Van mreže Julian The BearZapočeo temu

Odg: Kodiaq 2.0TDI gubi snagu, greje se
« Odgovor #2 poslato: 29. Dec, 2020. 21:33 »
Moguce je .. interesantno da gubim snaga sto manifestuje povecana temperetura. Kao da zapne pumpa a da s vremena na vremena proradi... ili ko zna sta. Auto siutno nije prokuvao :)
  • Vozi: Uskoro Skoda Kodiaq 2019 2.0 TDI 190hp Style Plus

Van mreže Melja

Odg: Kodiaq 2.0TDI gubi snagu, greje se
« Odgovor #3 poslato: 29. Dec, 2020. 21:49 »
Snagu gubis jer auto udje u safe mode kad ocita toliku temperaturu. To radi da bi zastitio motor, komponente itd. Buduci da auto nije prokuvao temperatura nije tacna tj nije bila 130 stepeni znaci termostat osim ako ne postoji jos neki senzor necega. Lepu si kilometrazu napravio :) Verujem da ce majstori to srediti lako.
  • Vozi: Skoda Superb 2.0 TDI 170 2010 Ambition

Van mreže Maksimus

Odg: Kodiaq 2.0TDI gubi snagu, greje se
« Odgovor #4 poslato: 30. Dec, 2020. 17:24 »
Na novim tdi-evima crkavaju vodene pumpe bukvalno svakom do jednog,moguce da ni tsi nije imun.
Meni se manifestovalo tako sto temperatura na kratko skoci do 105 i onda "otpusi" i bukvalno za manje od minut se vrati na 90.
Kod mene je stradao neki "sesiric" koji valjda sluzi da "pusti" vidu u ceo sistem,jer koliko sam shvatio moj motor(tdi) drzi vodu u bloku dok ne dostigne temperaturu.
Desilo se na +-75k,naravno menjano u garanciji.

Van mreže Julian The BearZapočeo temu

Odg: Kodiaq 2.0TDI gubi snagu, greje se
« Odgovor #5 poslato: 30. Dec, 2020. 21:37 »
Izgleda je nesto slicno i kod mene ko zna... Ali kao da me je Cuo ovih dana gledao neki auto da dam Skodu i da daiplatim malo ali nekako mi meda legla na srce i realno za 2 godine i tolike km osim ulje do sada nista... pa mora i meni nesto da se desi ;)
  • Vozi: Uskoro Skoda Kodiaq 2019 2.0 TDI 190hp Style Plus

Van mreže fobia24

Odg: Kodiaq 2.0TDI gubi snagu, greje se
« Odgovor #6 poslato: 02. Jan, 2021. 19:12 »
Pumpa za vodu najverovatnije. Mojima na oktaviji 1.6 tdi je sve isto bilo osim sto nije ulazio u safe mode (nije gubio snagu). Ali stariji auto i nije isti motor, tvoj je 2.0 tdi? I stvara pumpa vakum. Moji su zamenili u Sloveniji za 1 dan jer ovde uvoznik drzi dobar lager delova, sto cesto nije slucaj sa Autocackom. Nadam se da ce brzo resiti kod tebe pa da nastavis da vozis km.

Van mreže Julian The BearZapočeo temu

Odg: Kodiaq 2.0TDI gubi snagu, greje se
« Odgovor #7 poslato: 05. Jan, 2021. 21:36 »
Kolege prvo Srecna Nova ;) .

Juce sam resio Misterija a za servis pohvale zakzali su mi brzo jos brze odradili servis i problem resen.

A pobednik naravno je vodena pumpa :)

Sada je Medo kao Nov ;)
  • Vozi: Uskoro Skoda Kodiaq 2019 2.0 TDI 190hp Style Plus

Na mreži dixon

Odg: Kodiaq 2.0TDI gubi snagu, greje se
« Odgovor #8 poslato: 05. Jan, 2021. 22:40 »
Срећна и теби нова. Значи све је ок, само гази километре пун гас



Pretraga foruma [Google]