Autor Tema: Akumulator ?  (Pročitano 1520 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži Dr locoZapočeo temu

Akumulator ?
« poslato: 27. Jan, 2023. 19:48 »
Koji akumulator uzeti za Skodu rapid 1.2 tsi 77kw? Trenutno imam bosh s4 44Ah,.
Primecujem da ujutru kad je hladno teze upali motor, imam ga vec 5 god. ( Od kako sam i kupio polovan auto)
Moje pitanje koja je propisana Ah za ovaj motor? I da li smem jaci akumulator od ovaj? Ili nema potrebe? 
  • Vozi: Skoda rapid 1,2 tsi 2014

Van mreže hirurg

Odg: Akumulator ?
« Odgovor #1 poslato: 27. Jan, 2023. 20:54 »
Po kalkulatoru Varte tebi treba  52Ah akumulator sa udarnom strujom 470A.
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Na mreži Dr locoZapočeo temu

Odg: Akumulator ?
« Odgovor #2 poslato: 27. Jan, 2023. 21:35 »
Hvala kolega 👍👍
  • Vozi: Skoda rapid 1,2 tsi 2014

Na mreži Baltazar

Odg: Akumulator ?
« Odgovor #3 poslato: 27. Jan, 2023. 21:54 »
Imam isti auto, isti motor i godiste, uzeo sam Varta Silver 54 Ah 530 A, po Varta kalkulatoru.

https://www.varta-automotive.com/en-gb/battery-finder?
  • Vozi: Škoda Rapid 1.2 tsi 2014

Na mreži Dr locoZapočeo temu

Odg: Akumulator ?
« Odgovor #4 poslato: 27. Jan, 2023. 23:24 »
Bas sam hteo da pitam koju marku preporucujete?
Gledao sam Vartu, Energizer, Exodia? 🤔
  • Vozi: Skoda rapid 1,2 tsi 2014

Na mreži Baltazar

Odg: Akumulator ?
« Odgovor #5 poslato: 28. Jan, 2023. 08:49 »
Bas sam hteo da pitam koju marku preporucujete?
Gledao sam Vartu, Energizer, Exodia? 🤔
Godinama sam koristio Banner i kleo se u njega, zadnji mi sluzio manje od 4 godine pa sam sad uzeo Vartu.

Kako te sluzi auto, koliko si presao, jesi menjao lanac i na koliko ako jesi?
Pitam jer sam ja presao 155 000 i mislio sam na prolece kad budem imao 160 000   da radim taj veliki servis.
  • Vozi: Škoda Rapid 1.2 tsi 2014

Van mreže MAKS

Odg: Akumulator ?
« Odgovor #6 poslato: 28. Jan, 2023. 08:55 »
Evo moja iskustva sa akumulatorima.
U principu traju koliko garancija i jos malo preko toga. Na kadetu su trajali 2 godine i po i jos 4 meseca taman kad istekne garancija. Promenjeno ukupno 4. Na fabiji /kupljena nova /koji sam prodao posle 6 godina koriscenja nisam ni menjao . Da li je novi vlasnik nemam pojma.

A sto se tice sadasnje octavije 2012 1,6 TDI. Menjan akumulator 2021. :bravo: Znaci iz prve ugradnje. To mi je rekao majstor koji mi je menjao . Kaze pise na onim stupovima na aukumlatoru koje je godiste. Promenjeno u andreii na novosadskom putu preko puta galenike. Uzet EXIDE i videcemo koliko ce da traje.
  • Vozi: OCTAVIA 1.6 2012 ELEGANCE

Van mreže hirurg

Odg: Akumulator ?
« Odgovor #7 poslato: 28. Jan, 2023. 11:42 »
Varta je top akumulator ali je problem sto kod nas dolazi neka kopija ili losa klasa. Tako da platis puno a ne dobijes nista. Ne vidim razlog zasto bi akumulator koji je fabricki trahao duplo duze od after market akumulatora. Al vjerovatno je to neka druga politika.
Kod nas taj Exide je na losem glasu. Meni je u benzincu crkao cim je izasao iz garancije. I onda mi prodavac rekao da je to korektno i da se akumulator i treba mjenjati svake 2 godine :))

Uglavnom ja mislim da su to bukvalno manje vise nasi akumulatori stari koje mi vratimo pa uzmemo drugi novi, reparacija se uradi i eto ga opet. Sve mi vise na to lici...
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Na mreži cacak

Odg: Akumulator ?
« Odgovor #8 poslato: 28. Jan, 2023. 21:29 »
 Octavia 1,9 TDI-2011,23.03.2016. izvrsena zamena fabrickog akumulatora i montiran  VARTA Blue 74ah. Jos je u top stanju...
  • Vozi: skoda octavia 1,9tdi 77kw eleganc 2011

Na mreži predragas

Odg: Akumulator ?
« Odgovor #9 poslato: 28. Jan, 2023. 22:45 »
Ja bas nemam losa iskustva sa Exide, naprotiv. Na proslom automobilu koji je jos u krugu porodice Exide je trajao 8 godina, prosle godine je stavljen novi opet Exide. Na Skodi koju sad vozim je Exide star 4.5 godine i nema problema, sledeci planiram opet isti...
  • Vozi: Škoda Rapid 1.2tsi 2014. Elegance

Van mreže sale.kriminale

Odg: Akumulator ?
« Odgovor #10 poslato: 29. Jan, 2023. 13:59 »
Varte su mi trajale oko 4 godine ili malo više. Sada imam EXIDE preko 2 godine i dobro je. Mislim da je malo jača amperaža (Ah/A) uvek plus kod kupovine, a veća udarna jačina struje (A) je naročito poželjna. Tako se može očekivati i duži radi vek. Ne može se pogrešiti ako se uzme jači i skuplji akumulator ali se time mogu baciti pare na nešto preterano. Jače akumulatore zahtevaju naročito dizeli i svi sa većim kubikažama, a posebno su skuplji za start-stop vozila. Brendovi su stvar marketinga pa uzmeš onaj sa lepšim logom koji ti zvuči poznatije.
  • Vozi: Dacia Logan

Na mreži Dr locoZapočeo temu

Odg: Akumulator ?
« Odgovor #11 poslato: 31. Jan, 2023. 00:04 »
Uzeo sam kao kolega baltazar Vartu 54A, 530 Ah, Silver C3 , 9200 din (-700 din moj stari) za 8500 din. 40m garancija, pa videcemo kako ce  sluziti. 😃
  • Vozi: Skoda rapid 1,2 tsi 2014



Pretraga foruma [Google]