Autor Tema: Pali lampicu za rucnu  (Pročitano 4298 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže m1987Započeo temu

Pali lampicu za rucnu
« poslato: 23. Maj, 2016. 19:34 »
Pozdrav i postovanje....listam skoro ceo dan....nikako da naletim na sličan ili isti problem...

Elem

Upalio mi je lampicu za rucnu, crvenu uz zvučni signal...
Ručna kočnica je pre toga slabije hvatala pa sam izbegavao velike nagibe...
Proverio kociono ulje i bilo je ispod minimuma...na cepu piše da ide dot 4...to sam i dosuo i sve je bilo normalno...dva dana kasnije opet lampica,opet zvuk...opet ispod minimuma...opet dospem ono što mi je ostalo i parkiram pod ručnom...kod zadnjeg levog točka sam ujutru zatekao baricu...odvezao sam kod majstora i zakazao intervenciju...pa me sada interesuje sta moze biti u pitanju i koliko love da spremim...on mi je pomenuo neki cilindar????
  • Vozi: skoda fabia 1.2htp

Na mreži lipovaccc

Odg: Pali lampicu za rucnu
« Odgovor #1 poslato: 23. Maj, 2016. 19:38 »
Ma otiso ti kocioni cilindar

On je u favorit prometu 900 dinara jedan a kad menja taj jedan treba promeniti i drugi i biti miran i proveriti sva creva nije to skupoo...
  • Vozi: Škoda Fabia 1,2 htp 2005god

Van mreže m1987Započeo temu

Odg: Pali lampicu za rucnu
« Odgovor #2 poslato: 23. Maj, 2016. 20:51 »
Hvala care...javljam
  • Vozi: skoda fabia 1.2htp

Van mreže nelle

Odg: Pali lampicu za rucnu
« Odgovor #3 poslato: 24. Maj, 2016. 10:19 »
To je to. Meni ista situacija na Astri H pre dva meseca (nakon nepunih 8 god.).
Promenili u serv. oba cilindra (predostrožnosti radi), sad funkcioniše sve normalno.
  • Vozi: O3 fl 1.2 tsi

Van mreže nemanja_vr6

Odg: Pali lampicu za rucnu
« Odgovor #4 poslato: 24. Maj, 2016. 16:02 »
to je to kocioni cilindri na fabijama su kratkog veka.obavezno zameni i na drugoj strani jer ce ubrzo i on procureti

Van mreže m1987Započeo temu

Odg: Pali lampicu za rucnu
« Odgovor #5 poslato: 24. Maj, 2016. 21:05 »
Bio danas kod doktora...zamena cilindra 2400...to mu dodje ulje,cilindar i 1000 za ruke...skinuli smo točak, dobos...i dodali trošak od još par hiljada za paknove....cilindar na drugoj strani je već bio zamenjen...pa ćemo videti da li će i on u medjuvremenu riknuti....moraću ncime da odvadim malo ulja iz one cuturice...podigao se nivo ulja....sad sam u maksimali...
Elem cilindar,paknovi plus ruke 6800???kako vam to zvuci

.
  • Vozi: skoda fabia 1.2htp

Van mreže nemanja_vr6

Odg: Pali lampicu za rucnu
« Odgovor #6 poslato: 24. Maj, 2016. 23:29 »
nema potrebe da vadis ulje... kako se paknovi i plocice budu trosili tako ce se spustati i nivo ulja...

Van mreže poštarcina

Odg: Pali lampicu za rucnu
« Odgovor #7 poslato: 03. Okt, 2023. 08:13 »
zdravo svima ,ja moram ovde da se obratim jer polako pocinjem da gubim strpljenje ,elem imam slican problem samo sto sam sve zivo zamenio zbog lampice koja blinka uz zvucni signal. Zamenio sam i plocice i diskoce i dobose i cilindre i paknove cak i sajle na rucnoj kocnici i idalje cim krenem da vozim auto odma signalizira to. Cak je i ulje za kocnice na maksimumu i nema vidnog curenja stim sti sam vec naveo da je sve novo. kod tei majstora sam bio i niko nije znao da mi odgovori na ovo pitanje cak su najbise sumnjali u mikroprekidac koji perfektno radi tako da molim vas za pomoc i da li je neko imao slicnu situaciju
  • Vozi: skoda fabija 2003 1.9 sdi

Na mreži Ljuba

Odg: Pali lampicu za rucnu
« Odgovor #8 poslato: 03. Okt, 2023. 17:56 »
@poštarcina Nisi pomenuo pa pitam... Imali neka greska na dijagnostici i jel neko od majstora proverio radi li senzor nivoa kocione tecnosti?
  • Vozi: Fabia 2

Van mreže poštarcina

Odg: Pali lampicu za rucnu
« Odgovor #9 poslato: 06. Okt, 2023. 19:48 »
ljubo hvala na pitanju ali nije diganostika ,necete verovati sta je bilo u pitanju. Deo koji sam zamenio kosta 200 dinara i naravno vise se nije upalila lampica . Odradio sam ceo kocioni siatem zbog toga ali neka sad barem mogu da predjem 50000km hahahah, salu na stranu ljudi proverite limene osigurace koji se nalaze kod akumulatora i dva komada su mi pregorela .Nijedan majstor mi to nije rekao niti je neko gledao ali imao sam srece kod nasih komsija hrvata na skodaforumu sam video prepisku kod slicnog problema i sam sam zamenio. Veliki pozdrav
  • Vozi: skoda fabija 2003 1.9 sdi



Pretraga foruma [Google]