ŠKODA FORUMI > Ostalo u vezi Škoda vozila

Adblue

(1/4) > >>

wkobre:
Razmišljao sam da pokrenem temu ovih dana, a danas je @dixon pomenuo na drugoj temi svoje nažalost loše iskustvo sa ovim sistemom. S obzirom da ne znam puno o tome, voleo bih da ljudi ovde podele svoja znanja i iskustva. Ja sam uglavnom nalazio nekakve gluposti koje i nisu od nekog značaja, tipa da se dobija od prerade svinjske mokraće (ne znam koliko je zaista tačno?!). Međutim ono što je zabrinjavajuće je da jako loše utiče na lak, farbu, razne metale-korodira jako brzo. Tu nije kraj, postoji još loših strana: SCR koji se nalazi nakon DPF-a (nek neko ispravi ako nije baš tako) gde se spajaju Adblue i izduvi iz DPF-a, ume da se začepi zato što se Adblue kristalizuje. Do toga dolazi iz više razloga... zbog niskih temperatura (i previsokih??), zbog lošeg skladištenja, a preporučuje se da se ne sipa previše u rezervoar tj količina koja se ne potroši u roku od godinu dana jer gubi svojstvo.
Slobodno ko ima znanja o ovome neka citira delove ovoga što sam ispisao i raščlani gluposti/mitove/činjenice koje su tačne da malo više saznamo o tome.
Takođe postoji nekoliko rešenja za ukidanje Adblue-a. Naravno gašenje softverski, odnosno mehaničko uklanjanje. Čuo sam i za nekakve emulatore, ali kroz maglu se sećam dal se fizički doda nešto tipa kao OBD gde on vara ECU da je rezervoar konstantno pun ili šta već...
Toliko od mene, sad izvol'te  :))

wkobre:
Zaboravih još jednu stvar da pomenem. Pronašao sam neki aditiv, pa ako neko i o tome išta zna, neka se raspiše  :)
http://wynns.rs/crystal-clean-and-protect

Edit vezan za prvi post: još jedan možda mit (ili istina) o celoj priči je da čitav taj sistem negativno utiče na performanse auta?

hirurg:
Problem se javlja jer svako danas pravi pomenutu tecnost. A u našem regionu kao i u svemu mulja se i u tom. Imam ga u autu. Za sad radi. Tocim oko 5l godisnje. Drugar koji radi u Njemackoj kao mehanicar mi je rekao da u OL auto tada povlaci najvise ADB pa je pametno auto malo zesce voziti i nema problema.
Uzimam ADB sa zapada.

DarkoNS1987.:
Ja sam imao O3FL 1.6 sa adb. Nisam imao neke probleme sa njim. Na oko predjenih 15000km se pojavljivalo da je pri kraju i onda dospem, Kupovao samo na nis-u. Nervoralo me sto tamo pise od - do. Nema koliko staje, koliko je potroseno i ostalo. Pa moze lako da prelije ili da sipas pa vidis posle da si malo sipao.

wkobre:
Mene na primer odbija i izbegavam sipanje Adblue-a na točilici po pumpama. Nešto imam utisak da to kod nas niko ne praktikuje i ko zna koliko to tako stoji. Što kažeš, svašta se mulja i čisto sumnjam da dobrovoljno prosipaju količine, a markeri za to naravno ne postoje niti se kontroliše. Ja koristim sa NIS-a Gdrive pakovanja od 3l. Možeš li pitati tog drugara šta misli o ovom aditivu gore što sam ostavio link i ima li poente to koristiti, odnosno da li je uopšte pametno to koristiti?

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju