ŠKODA FORUMI > Gume Felne

Letnje gume, saveti, iskustva. Sezona 2024

(1/4) > >>

servuscd:
Objavljen je ADAC-ov test letnjih guma za 2024. godinu za dimenziju (215/55 R17).

Više detalja možeš pročitati na ADAC test letnjih guma 2024

kiBo199:
Fulda sam mislio da su veoma dobre za svoju cenu, al sam se razocarao. Uzeo pre ravno godinu i nesto kusur dana, sacekao pocetak aprila da ih stavim (naravno, skladistene su kod mene u garazi propisno) - i kad sam ih stavio, mozda su 10 hiljada presle do pojave defekta od kojeg pomoci nema na jednoj od njih (bubrenje mimo gazeceg sloja - moze se samo baciti, sto smo konstatovali kada su stavljane posle na jesen zimske)... Trap mi je, naravno, balansiran bio tog proleca kad sam ponovio te Fuldine letnje gume i proveravan je ponovo na jesen (kada nije bilo potrebe za ponovnim balansiranjem - dakle nije do auta). Pritisak u gumama inace imam obicaj da redovno proveravam (svakako pred svaki duzi put), nije ni do toga. Dakle jednostavno je do kvaliteta proizvoda. Takodje sam primetio da su bas glasne postale vec posle oko mesec dana eksploatacije umerenim tempom, sto mi ne smeta tj. nije mi smetalo previse (ionako moj auto nije savrseno zvucno izolovan), ali smatram da je i to bio neki indikator kako nece potrajati predugo sad kad pogledam iz ove perspektive.
Eto, to je moje iskustvo.
Ove godine mislim da cu da uzmem dve Tigrove najverovatnije (za iste pare se prodaju kao Fulda), pa da vidim kako se drze :)

Ljuba:
Ne znam koje Fuldine gume si kupovao ali u principu treba izbegavati FE (fuel efficiency) gume, fora je sto kod takvih guma skidaju masu sa bocnih zidova i time ih cine laksim tj. potrebno je manje snage da se guma "zavrti", sto ih cini ranjivim na udarce i deformaciju. Jedna od nuspojava je i da guma, bez obzira sto je propisno naduvana, izgleda kao da joj fali koji bar 😄. U prevodu, kod odabira guma obratiti vise paznju na karakteristike prilikom kocenja i upravljivosti a manje na to koliko uticu na potrosnju goriva (stavka koja je bitnija u EV svetu vozila).

oswajac:
Gledam

VIKING 205/55R16 ProTech NewGen 91V
citao malo iskustva i uglavnosm su ok

Remark78:
Imao sam na prethodnom autu zimske Viking, u principu nisam imao problema ali par puta sam primetio proklizavanje pri ubrzavanju drugom brzinom, po suvom, ne bi smele tako lako da prokližu...

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju