Autor Tema: servis ili ciscenje dizni na fabiji I 1.4 mpi 8v  (Pročitano 3475 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže djordje cacakZapočeo temu

servis ili ciscenje dizni na fabiji I 1.4 mpi 8v
« poslato: 07. Jun, 2013. 00:19 »
Interesuje me da li je neko vrsio servis ili ciscenje dizni na fabiji 1.4 mpi i da li je time resio problem povremenog neravnomernog rada motora na benzinu,jer ja imam taj problem prilikom startovanja motora par sekundi ler seta gore-dole.Pali super ali ga to zeza.Ima li ko kakvo resenje
  • Vozi: Fabia 1.4 MPI 8v 200 god

Van mreže DUTJA ZP

Odg: servis ili ciscenje dizni na fabiji I 1.4 mpi 8v
« Odgovor #1 poslato: 07. Jun, 2013. 00:52 »
Ja sam imao problem na 1.4 16v. i to kad je u leru skace od 700 do 1200 obrtaja sam od sebe,par puta se i ugasila...dizne su bile ociscene jer sam pre toga radio veliki servis i jos ponesto,ali je zezala lambda sonda,ali od kada sam iskljucio EGR ventil,to je prestalo,desi se jednom u 15 dana da bude odstupanja ali neznatnih,treba da sipam i hemiju za benzinca da procistim svu prljavstinu jer je meni glavni krivac bio EGR ventil.

Van mreže t.salai

Odg: servis ili ciscenje dizni na fabiji I 1.4 mpi 8v
« Odgovor #2 poslato: 07. Jun, 2013. 01:59 »
Da li ti trza auto kad ti je u prvoj ili drugoj brzini bez gasa ?
  • Vozi: Skoda Fabia - 1.9 TDI vRS - OEM+

Van mreže djordje cacakZapočeo temu

Odg: servis ili ciscenje dizni na fabiji I 1.4 mpi 8v
« Odgovor #3 poslato: 07. Jun, 2013. 07:14 »
Nije mi trzao,ranije mi je izbacivao neku gresku u sistemu ubrizgavanja ili smese,zaboravio sam.
  • Vozi: Fabia 1.4 MPI 8v 200 god

Van mreže t.salai

Odg: servis ili ciscenje dizni na fabiji I 1.4 mpi 8v
« Odgovor #4 poslato: 07. Jun, 2013. 14:23 »
Ako ti je izbacivao gresku u sistemu ubrizgavanja onda vjerovatno su dizne pocepljene ili je neka od njih procurjela zbog prljavijeg goriva sa vecim postotkom sumpora. Ako je do smjese, moguce da je lambda sonda crkla, a jos vjerovatnije da je samo prljava.

Obicno kad je problem sa lambda sondom osim trokiranja pojave se i simptomi kao sto je veca potrosnja, lijenije auto i neugodan smrad u interijeru  ;)

Ja sam 2 puta cistio sondu unutar garantnog roka i to sve zbog smeca od goriva  ;)

EDIT: Sad sam se sjetio, provjeri i u kakvom ti je stanju klapna (leptir) gasa, zna se uprljati pa zapinje i moze i zbog njega doci u variranju obrtaja  ;)
  • Vozi: Skoda Fabia - 1.9 TDI vRS - OEM+

Van mreže markoconic

Odg: servis ili ciscenje dizni na fabiji I 1.4 mpi 8v
« Odgovor #5 poslato: 07. Jun, 2013. 17:53 »
jer komplikovano da se proveri leptir gasa kada pritisnem papucicu gasa nesto zapisti i kad jos malo stisnem gas ne cuje se nista inace zvuk dolazi negde oko papucice gasa  pa sam mislio mozda je tej leptir nisam mnogo upucen u mehaniku zato i pitam

Van mreže djordje cacakZapočeo temu

Odg: servis ili ciscenje dizni na fabiji I 1.4 mpi 8v
« Odgovor #6 poslato: 07. Jun, 2013. 19:40 »
Moguce je i da je sonda jer ima neki gadan smrad iz auspuha kada mi auto radi na benzinu,moram da proverim.Kakav je postupak skinuti sondu pa je ocistiti?
  • Vozi: Fabia 1.4 MPI 8v 200 god

Van mreže pedja1693

Odg: servis ili ciscenje dizni na fabiji I 1.4 mpi 8v
« Odgovor #7 poslato: 07. Jun, 2013. 20:14 »
Moze vrlo lako biti katalizator a da je lose gorivo pa se oseca sumpor...



Pretraga foruma [Google]