Autor Tema: Blinkanje lampice za grejace u toku voznje 1.9SDI  (Pročitano 45721 puta)

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže NebaZapočeo temu

Blinkanje lampice za grejace u toku voznje 1.9SDI
« poslato: 10. Jun, 2013. 00:39 »
Zdravo svima!

Pre nekoliko dana uoci voznje primetih da mi blinka lampica grejaca motora. U pitanju je Fabija 1.9SDI. Kada sam uocio da blinka bilo mozda nekih 2km od kad sam upalio auto i krenuo. Blinkala je nekih 10ak min i onda odjedanput sama od sebe je prestala blinkati. Eto od tada do sad se to nije ponovilo i sve radi ok, kad je hladan motor dam kontakt lampica grejaca se upali na sekund do dva pa se ugasi i lepo bez teskoca pali..

Posto nisam imao ranije iskustva sa dizel motorima zanima me sta to znaci?
  • Vozi: Fabia 1.9 SDI

Na mreži 2 Busy

Odg: Blinkanje lampice za grejace u toku voznje 1.9SDI
« Odgovor #1 poslato: 10. Jun, 2013. 12:40 »
Senzor grejača.Ali,bolje da odeš na dijagnostiku.

Van mreže decha

Odg: Blinkanje lampice za grejace u toku voznje 1.9SDI
« Odgovor #2 poslato: 14. Jun, 2013. 21:42 »
Ne mora da znaci uopste da je nesto nije u redu sa grejacima. To blinkanje je upozorenje za vise gresaka. naprimer moze da bude da odlazi prekidac pedale kocnice koji se nalazi odmah iznad pedale. Ja sam konkretno imao taj problem, kupio prekidac i zamenio ga sam za 15ak min....
  • Vozi: skoda fabia 1.9tdi 2006

Van mreže drale01

Odg: Blinkanje lampice za grejace u toku voznje 1.9SDI
« Odgovor #3 poslato: 15. Jun, 2013. 16:09 »
Greska elektronike najčesće prekidač stop svjetala, mada može nesto i više.  Provjeri tako što ćeš upaliti auto i pritisni pedalu nozne kočnice. Ako ne rade stop svjetla onda promjeni prekidac koji se nalazi ispod papučice nožne kocnice. To je poznati kvar vw-skoda-seat vozila novije generacije (od 2000 pa na ovamo). Ako zovnes ovlasteni serivis oni ce ti preporuciti da vozilo dovezes slepom do njih i oderace te cijanama.  E da ovaj prekidač se moze cak i popraviti samo treba imati malo živaca i volje.
  • Vozi: Фелициа, 1.3 lx, мотор 43 кW (бензин/ LPG), производња 11/2001 год.

Van mreže NebaZapočeo temu

Odg: Blinkanje lampice za grejace u toku voznje 1.9SDI
« Odgovor #4 poslato: 17. Jun, 2013. 10:32 »
To blinkanje je upozorenje za vise gresaka.
@decha Mozes li mi napisati sta sve moze da znaci to blinkanje?

Hvala decha i drale01 pogledacu sledeci put kad budem uocio problem, jer mi se od onda nije javio.

@Svi jel ima neko user manual za fabiju 99-07? Pretpostavljam da je u jednoj knjizici objedinjeno za svu opremu i sve motore? /* ako nije potrebno mi je za SDI motor */
  • Vozi: Fabia 1.9 SDI

Van mreže burga2001

Odg: Blinkanje lampice za grejace u toku voznje 1.9SDI
« Odgovor #5 poslato: 22. Jun, 2013. 18:14 »
Meni se desio taj problem sa blinkanjem lampice za grejac. Pozvao sam drugara i ispricao sam sta se desil:
Posle zamene "Senzora" za klimu (da vam nepricam koje su to muke), krenem od majstora i stop svetlo radi non-stop! Proverimo sta se moglo proveriti i skinemo prekidac stop svetla. Drgar mi takodje rekao da se moze popraviti, pa videcemo sta ce biti i da je to zato sto je skinut prekidac, jer kompjuter registruje kao gresku, tj.da je kocnica stalno stisnuta, i da je moguce da auto stane! Videcu sta je pa cu obavestiti zainteresovane, ako budu imali slicnih problema. Pozdrav

Van mreže burga2001

Odg: Blinkanje lampice za grejace u toku voznje 1.9SDI
« Odgovor #6 poslato: 23. Jun, 2013. 13:17 »
Sto se tice blinkanja lampice, u pitanju je prekidac stop-svetla, nasao sam ga u AP sportu za 1050.dinara. Sada  sve radi kako treba! Pozdrav

Van mreže NebaZapočeo temu

Odg: Blinkanje lampice za grejace u toku voznje 1.9SDI
« Odgovor #7 poslato: 25. Jun, 2013. 12:24 »
И код мене је у питању био прекидач штоп светла, заменио и купио у Алпросу  :( нажалост...
Део платио 1244РСД а за руке ми узели 540  ??? Пише да су утрошили 15мин да то замене...
  • Vozi: Fabia 1.9 SDI

Van mreže tasa

Odg: Blinkanje lampice za grejace u toku voznje 1.9SDI
« Odgovor #8 poslato: 30. Jun, 2013. 21:00 »
Cest deo za menjanje, ja sam na mojoj skodi isto menjao, u skodinom servisu deo kosta 1000kinti:-)
  • Vozi: fabia sedan 1.9sdi, 2002, passat b6 2.0tdi 2008 Sportline

Van mreže NebaZapočeo temu

Odg: Blinkanje lampice za grejace u toku voznje 1.9SDI
« Odgovor #9 poslato: 30. Jul, 2013. 16:24 »


Čisto da se zna da može da znači i kvar automata štop svetala, jer ovo u user manual-u zvuči katastrofično  :)
  • Vozi: Fabia 1.9 SDI



Pretraga foruma [Google]