Autor Tema: trzne kad pustim gas  (Pročitano 9353 puta)

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže mihajlo.cvetkovicZapočeo temu

trzne kad pustim gas
« poslato: 01. Jul, 2013. 16:22 »
Pozdrav,
moja fabia jako cimne (naglo uspori) kada pustim gas. Najvise se oseca u 1 i 2 brzini. Menjao sam selen blokove viljuske, ali nista se nije promenilo. Ako neko ima ideju sta je u pitanju bio bih vrlo zahvalan. Ne pali se nikakva lampica na tabli. Majstor sumnja na nosac motora, ali nema cimanja kad se pritiska kocnica. Nema cimanja ni kada je pritisnuto kvacilo.

Van mreže Apatinac

Odg: trzne kad pustim gas
« Odgovor #1 poslato: 01. Jul, 2013. 17:43 »
Meni se desavalo ali na passatu kad idem uz brdo i kad stisnem kvacilo da se cuje udare(kao da motor "padne") i kad prebacim u vecu brzinu posle pustanja kvacila jos dva tri udara.Meni je bio otisao prednji nosac motora a to sam video tako sto sam digao haubu i motor( menjac u leru)  gurao motor napred nazad i video da se motor na oko pomera napred nazad
  • Vozi: Octavia II 1,6 tdi

Van mreže mihajlo.cvetkovicZapočeo temu

Odg: trzne kad pustim gas
« Odgovor #2 poslato: 01. Jul, 2013. 17:59 »
hvala na sugestiji. da li si zamenom nosaca potpuno resio problem?
ja sam skoro menjao jedan od nosaca, a bocni desni deluje ok kad ga testiramo...
Cudno je sto, kod mene nema trzaja kad je pritisnuto kvacilo.

Van mreže djordje cacak

Odg: trzne kad pustim gas
« Odgovor #3 poslato: 01. Jul, 2013. 22:04 »
Kada stisnes kvacilo i nema trzanja onda ti je 90% jedan od nosaca pukao jer kada stisnes kvacilo onda se nategne motor i luft se neoseca.Neka ti neko prekontrolise nosace motora.(pazljivije)
  • Vozi: Fabia 1.4 MPI 8v 200 god

Van mreže Apatinac

Odg: trzne kad pustim gas
« Odgovor #4 poslato: 01. Jul, 2013. 23:34 »
da promenio sam prednji nosac i bilo je super i trzanje je nestalo bez obzira na nacin voznje
  • Vozi: Octavia II 1,6 tdi

Van mreže mihajlo.cvetkovicZapočeo temu

Odg: trzne kad pustim gas
« Odgovor #5 poslato: 04. Jul, 2013. 00:46 »
probacu pa javljam, alo kako da utvdim koji je za zamenu???

Van mreže djordje cacak

Odg: trzne kad pustim gas
« Odgovor #6 poslato: 04. Jul, 2013. 07:41 »
Ja mislim da se to proverava natezanjem,sa pajserom ili nekom stanglom.Nategnes i onda vidis da guma nije negde pokidana.
  • Vozi: Fabia 1.4 MPI 8v 200 god

Van mreže dulefontana

Odg: trzne kad pustim gas
« Odgovor #7 poslato: 04. Jul, 2013. 11:15 »
Ako imas 1.4mpi motor, koji je identican kao Favoritov onda je donji nosac, posto je i meni poceo da cima motor na pustanje gasa i naglo dodavanje.

Van mreže Apatinac

Odg: trzne kad pustim gas
« Odgovor #8 poslato: 04. Jul, 2013. 23:50 »
hm ja sam gledao u nosac i vidi se golim okom da sraf (bolcna)izvlaci se iz gumenog kucista nosaca
  • Vozi: Octavia II 1,6 tdi

Van mreže mihajlo.cvetkovicZapočeo temu

Odg: trzne kad pustim gas
« Odgovor #9 poslato: 14. Jul, 2013. 15:52 »
nije nosac motora! probao je majstor sa novim donjim nosacem i opet isto cima. on kaze da su propale opruge u lameli, i da zato cima iako je lamela u ok stanju. ima li neko slicno iskustvo.



Pretraga foruma [Google]