Skorašnje poruke

Stranice: 1 2 3 ... 10
11
Informacije Novosti Media / najava: Škoda Elroq
« Poslednja poruka Karlheinz poslato 22. Maj, 2024. 19:22 »
Škoda Auto je objavila prve zvanične slike siluete novog modela Elroq. Potpuno električni kompaktni SUV je prvi proizvodni model brenda Škoda koji je usvojio dizajnerski jezik Modern Solid. Minimalistički spoljašnji izgled spaja robusnost, funkcionalnost i autentičnost, istovremeno ostavljajući osećaj sigurnosti i snage. Svetska premijera modela Škoda Elroq u jesen 2024. označiće početak nove Škoda kampanje e-modela, koja će u dolazećim godinama uključiti lansiranje šest baterijsko-električnih modela.
12
KAMIQ 2019 / Odg: Benzinac 1.0 akumulator
« Poslednja poruka fobia24 poslato 22. Maj, 2024. 17:39 »
To je sramota uvoznika za Srbiju koja se nije promenila vec par godina kada je Munja imao isti problem cekanja. Porse Slovenija ima u centralnom magacinu maltane svaki deo, pa i vodenu pumpu i ceka se samo 1 radni dan da stigne. Da je skoda ozbiljnija trebala bi da sankcionise uvoznika za Srbiju za takvo poslovanje. Oni nemaju ni osnovne potrosne delove na stanju, vec sve narucuju jer ih ne dotice to sto stranka ceka.
13
KODIAQ 2017 / Odg: Audi mod na Kodiaq 2019 2.0 dizel (OBD11)
« Poslednja poruka fobia24 poslato 22. Maj, 2024. 17:31 »
Na prethodnoj oktaviji rs tdi 2018 sam to ukljucio i nikakvu razliku nisam primetio u odzivu na gas. To je vise subjektivni osecaj ko misli da je drugi auto. U pitanju su finese koje bi se mozda pokazale na dijagramu.
14
FABIA 2007-2014 / KRATKA SVETLA fabia htp 1.2
« Poslednja poruka bgdvinko poslato 22. Maj, 2024. 16:46 »
Nestade mi ikonica za kratka svetla, proverim, ono nesvetle ni farovi. Pozicija ima, duga svetla imaju. Sva ostala signalizacija radi. Proverim osigurace, svi ok. Izvadim sijalicu jednog fara, ne dolazi napon na kratka, dok na duga ima napona kad prebacim na njih. Sijalice obadve uredu, proverio multimetrom.
Sumnjam sad na relej, ako je poseban za kratka svetla.
Gde su mu locirani releji, ako je neko bevio se ovom problematikom na ovoj fabiji htp 1.2 (2007 godiste)
15
KODIAQ 2017 / Odg: Audi mod na Kodiaq 2019 2.0 dizel (OBD11)
« Poslednja poruka zzeelljjkkoo poslato 22. Maj, 2024. 15:42 »
ОК.
Ја ћу пребацити, односно направити нови пост.  bravo2

Или када ово види, нека Админ пребаци твој пост у ту тему да се не гомилају постови.
16
KODIAQ 2017 / Odg: Audi mod na Kodiaq 2019 2.0 dizel (OBD11)
« Poslednja poruka banjeze poslato 22. Maj, 2024. 15:38 »
Ако се не варам, код другара смо ово урадили на О3 1.6 дизел, и требало би да се зове "Throttle Pedal Response", илити на српском нешто као "Реакција педале гаса".
Он се одушевио, каже да има осећај да вози други ауто.  :bravo:

П.С.
Не било ти тешко, пребаци ово кодирање и у ону тему са ОБД11 кодирањем.  bravo2

Vrlo rado ali ne znam kako :) nisam bas vest sa forumima iskreno :)
17
KODIAQ 2017 / Odg: Audi mod na Kodiaq 2019 2.0 dizel (OBD11)
« Poslednja poruka zzeelljjkkoo poslato 22. Maj, 2024. 15:33 »
Ако се не варам, код другара смо ово урадили на О3 1.6 дизел, и требало би да се зове "Throttle Pedal Response", илити на српском нешто као "Реакција педале гаса".
Он се одушевио, каже да има осећај да вози други ауто.  :bravo:

П.С.
Не било ти тешко, пребаци ово кодирање и у ону тему са ОБД11 кодирањем.  bravo2
18
KODIAQ 2017 / Audi mod na Kodiaq 2019 2.0 dizel (OBD11)
« Poslednja poruka banjeze poslato 22. Maj, 2024. 14:59 »
Ćao.
ko koristi OBD11 video je d au aplikacijama ima opcija "increase engine responsiveness" koja treba da prebaci mod rada sa Skoda na Audi.
Šta ona uradi u stvari je da u control unit-u 01(engine) promeni long coding sa Skoda na Audi... ovo suštinki nikakvu promenu ne napravi...
Šta sam ja uradio i moram da priznam da je vožnja sada mnogo drugačija....

44 steering assist
security access 19249
adaptation
driving profile swtichover
set "incremental controlled over time" to "direct controlled over threshold value".
meni se čini da je odziv na gas dosta brži i to bez diranja kodiranja samog motora.


19
KAMIQ 2019 / Odg: Benzinac 1.0 akumulator
« Poslednja poruka radoszver poslato 22. Maj, 2024. 14:47 »
Da da, sto se tice garancije tu je stvarno sve ok, ali ljudi drugi problem se javlja. Nema cela skoda nov akumulator! Ceka se iz fabrike i to ce trajati kako kazu minimum dve nedelje. Trenutno traze resenje i jesu korektni ali korisnicko iskustvo, pa ne znam sta da kazem. Veliki minus.
20
KAMIQ 2019 / Odg: Benzinac 1.0 akumulator
« Poslednja poruka Fbia poslato 22. Maj, 2024. 14:02 »
Super za garanciju od 4 godine za akumulator. Nadam se da je i kod mene isti slucaj.
Kada akumulator "pocne da crkava" ili kada negde gubi struju kad motor ne radi,  u tom slucaju, to se odrazi na start-stop sistem odnosno SS prestane da iskljucuje motor jer elektronika tako stiti akumulator od dodatnog praznjenja (naravno sve ovo pod uslovom da SS sistem nije iskljucen-deaktiviran). Ako ti je SS radio poslednjih dana uobicajneo onda problem koji imas nije do akumulatora. Zato sam te sve to pitao u predhodnom postu. Sto se tice zamenskog vozila u Skodi nemam pojma sta praktikuju i nadam se da necu to iskusiti. Kod predhodnih automobila u ovlascenim servisim nisu davali zamensko vozilo pa cak i za sitnije stvari nisu izlazili u susret (naprimer prevoz od servisa do stanice i slicno).
Stranice: 1 2 3 ... 10