Autor Tema: Projekat Golf 2 syncro  (Pročitano 3264 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže fobia24Započeo temu

Projekat Golf 2 syncro
« poslato: 17. Okt, 2020. 18:56 »
Oduvek sam hteo da imam oldtimer skodu, ali kako nemam jos jednu garazu, nisam nikad nisam realizovao ideju. Moj prijatelj ima uslova, pa cu si priustiti deo hobija. Zajedno smo nas dvojica kupilli krsa iz naslova. Ima puno posla, radimo ga da valja i planiramo da ga uradimo da bude kao nov. Golf 2 GT syncro. U njemu je motor dizel, instalacija ostala od 1.8 motora. Motor je drugar nabavio u Bosni i uskoro ide po njega. Menjacemo tapacire, sedista, tablu i ceo armaturu, nebo, gepek vrata, sajtne. Limarija ce se uraditi perfektno. Na kraju sledi farbanje. I na samom kraju kada nas mine zelja ici ce na prodaju na Mobile.de

Na mreži dixon

Odg: Projekat Golf 2 syncro
« Odgovor #1 poslato: 17. Okt, 2020. 19:02 »
Нек је са срећом пројекат! Качи нам слике како иде чим буде неких радова :)

Na mreži petarp031

Odg: Projekat Golf 2 syncro
« Odgovor #2 poslato: 17. Okt, 2020. 19:04 »
Super, jedva cekam izvestaj. Dobar je to auto. Nasli ste 1.8 90ks K- glava ili ajnspric?
Bice to super projekat, samo napred.
Pozdrav i srecno

Na mreži NikolaK87

Odg: Projekat Golf 2 syncro
« Odgovor #3 poslato: 17. Okt, 2020. 21:42 »
Koji greh ubaciti dizel motor. Pa kupi odmah nekog dizela... Puno sreće sa projektom.

Van mreže Marjanke

Odg: Projekat Golf 2 syncro
« Odgovor #4 poslato: 18. Okt, 2020. 00:21 »
Ako je motor za syncro onda je vise od tih 90ks, a vidim da je novi tip. Taj model je danas prava retkost, bice muke naci dobre delove, a jos plitak tunel. Zovi ako sta treba, ima tog loma jos po Srbiji. Mada za njega kr 16v motor verzija je prilicno dobra stvar, ali posto ga je tesko naci razmisli i o abf 16v od mk3, sve se uklapa, pa i tehnicki pregled.

Van mreže fobia24Započeo temu

Odg: Projekat Golf 2 syncro
« Odgovor #5 poslato: 18. Okt, 2020. 08:53 »
Hvala na zeljama. Kacicu slike kako radovi napreduju. Motor je vec drugar sa kojim sam usao u pricu nasao u Bosni. U planu je da ode po njega naredne nedelje. Sada ga rasturamo da vidimo sta sve treba. Motor ce danas biti izvadjen. Danas kad zavrsimo planirane radove, okacicu jos koju sliku. Kako stvari stoje bilo bi najbolje naci nekog donatora delova nego kupovati sve parcijalno. Ali znamo da je to tesko. Ako cujete da neko prodaje celog u delove ili samo delove, javljajte.

Na mreži petarp031

Odg: Projekat Golf 2 syncro
« Odgovor #6 poslato: 18. Okt, 2020. 09:17 »
Ako je motor za syncro onda je vise od tih 90ks, a vidim da je novi tip. Taj model je danas prava retkost, bice muke naci dobre delove, a jos plitak tunel. Zovi ako sta treba, ima tog loma jos po Srbiji. Mada za njega kr 16v motor verzija je prilicno dobra stvar, ali posto ga je tesko naci razmisli i o abf 16v od mk3, sve se uklapa, pa i tehnicki pregled.
Sad gledam, prvi syncro je bio 90ks K glava, imao ga drugar 86.god, a mislim da se pravio do 88 ili 89.god. Verzija multipoint oko 90.og godista je 98ks. Izgleda je ovaj Igorov fabricki 98ks jer deluje da je mladji. Vidim da mu je cena u CH u fabrickom stanju oko 10.000. Nego gledam rally verzije 116kw, nema ga u EU u ok stanju ispod 30.000 eur, kod nas ima jedan u fazi restauracije za 13k, ali ima jos dosta da se sredjuje.
Bice ovde dosta posla, narocito limarijski, samo napred.
Pozdrav

Van mreže fobia24Započeo temu

Odg: Projekat Golf 2 syncro
« Odgovor #7 poslato: 18. Okt, 2020. 17:01 »
Ovaj je 92 godiste. Nema on motor dok ga ne nabavimo. U njemu je dizel bio koji nije ni zasta. Ima tu posla bas. Danas smo zakljucili. Radimo jos do kraja nedelje i onda pauza dve nedelje. Treba da nadjem neko sredstvo jako za skidanje kobita. Ovaj pre nas je natrpao zastite na tone da sakrije trulez.

Van mreže Miro MNE

Odg: Projekat Golf 2 syncro
« Odgovor #8 poslato: 19. Okt, 2020. 11:35 »
Koji ste vi ludaci, u šta se upustiste, svaka čast, kapa do poda, respekt ne znam koji još termin da upotrijebim  :))
  • Vozi: Octavia 2.0 FSI Elegance + Octavia 1,6MPi Ambiente + Octavia 2,0 TDI Elegance

Na mreži dixon

Odg: Projekat Golf 2 syncro
« Odgovor #9 poslato: 19. Okt, 2020. 12:51 »
Да не буде само полако с гепеком, смрвиће се гит . Има посла види се, али биће то озбиљна машина кад се све среди

Van mreže fobia24Započeo temu

Odg: Projekat Golf 2 syncro
« Odgovor #10 poslato: 19. Okt, 2020. 18:23 »
Ne zuri nam se. Sto ga duze radimo, vise ce vredeti kasnije.

Na mreži dixon

Odg: Projekat Golf 2 syncro
« Odgovor #11 poslato: 19. Nov, 2020. 14:03 »
Како иде пројекат, има ли напретка? :D

Van mreže fobia24Započeo temu

Odg: Projekat Golf 2 syncro
« Odgovor #12 poslato: 19. Nov, 2020. 16:29 »
Drugar radi po malo, ja se izvlacim zbog korone. Zabranjeno je svako okupljanje van uze i sire porodice jos narednih 10ak dana. Danas sam obisao golfa, zazalili smo sto smo se upustili u to. Totalna trulez, bukvalno se radi sve od nule. Vec je progutao vise novca od prvobitne vrednosti. Jos je drugaru stiglo obavestenje juce da je postao obveznik poreza na odjavljeno vozilo.

Na mreži petarp031

Odg: Projekat Golf 2 syncro
« Odgovor #13 poslato: 19. Nov, 2020. 16:54 »
Au brate, dal je pametnije ovo ostaviti ili sredjivati. Bas je ugmilio. Svaka vama cast ako ovo vratite u zivot i jos ako bude dugovecno. Mnogo vremena je potrebno da se ovo dovede u pristojno stanje i mislim da je najpametnije naci jednog dobrog i zdravog pa prebacivati limariju, deo po deo po fabrickim punktovima.
Srecno.

Van mreže fobia24Započeo temu

Odg: Projekat Golf 2 syncro
« Odgovor #14 poslato: 19. Nov, 2020. 18:54 »
Sinhro ima drugaciji tunel od klasicnog i gepek. Nasli smo vrata, ali ih je nemoguce dopremiti. Posta bi bila skuplja od vrata, kolima se ne moze ici sada kada smo zatvoreni, u oktaviju ne bih trpao te krupne delove da nesto ostetim. Drugar je optimista i kaze spasicemo ova vrata na kraju. Samo peta vrata treba neophodno kupiti.



Pretraga foruma [Google]