Autor Tema: Škoda Fabia 1.4 16v 63kW, problem gašenje pri oduzimanju gasa na plinu  (Pročitano 2150 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže TochkonjaZapočeo temu

Drugari,
Imam oko pola godine ovu Fabiu iz naslova i primetio sam da mi se dešava povremeno da se ugasi u momentu kad pritisnem kvačilo i pustim gas. Samo u toj situaciji, nikad se ne gasi u toku vožnje kad je na obrtajima jačim od lera. Ponekad se desi da se ne dešava danima, a nekad zaređa pa se desi nekoliko puta u toku dana. Takođe sam zapazio da je češća incidenca kada je uključena klima, valjda to na neki način optereti motor dodatno. Na benzinu se uopšte ne dešava. Zvao Tomu sa Ledina, čovek mi kaže da je za te motore sa BXW kodnom oznakom to tzv "urođeni" iliti nerešiv problem i da iz Škode nisu dali način za rešavanje i prevazilaženje problema. Ima li neko sličnih iskustava i možda rešenje ovoga?
Pozdrav,
« Poslednja izmena: 21. Jun, 2021. 12:44 Tochkonja »
  • Vozi: Fabia

Van mreže pajapop

A sta reci posle odgovora dobrog majstora. Ipak, ja bih probao sa novim svecicama. Prvo, koje svecice koristis? Mozda bi trebao nabaviti svecice za plin, ili obicne (odgovarajuce toplotne vrednosti) ali bih zazor smanjio za 0,1...Pa videti sta se desava...
  • Vozi: Škoda Felicia 1.3 lx 43kw 2001, Škoda Fabia 1.2 htp 47kw (6Y3) sedan 2003.

Van mreže TochkonjaZapočeo temu

A sta reci posle odgovora dobrog majstora. Ipak, ja bih probao sa novim svecicama. Prvo, koje svecice koristis? Mozda bi trebao nabaviti svecice za plin, ili obicne (odgovarajuce toplotne vrednosti) ali bih zazor smanjio za 0,1...Pa videti sta se desava...
Sad sam ga malo testirao, kad su uključeni plin i klima, tada se gasi. Majstor mi kaže da može biti da je kompresor klime u lošem stanju i da opterećuje motor pa se dešava zato. Videću i to za svećice, dobra ideja. Ali svakako je na tu stranu, na leru nema dovoljno struje da podmiri sve potrošače.
  • Vozi: Fabia

Van mreže dosra20

Kolega ima vw polo isti motor na plin i isto mu se događa a rješenje je bilo da klimu ne okrene da puše najhladnije nego na nekih 20 stupnjeva 22 i nije se gasio.
  • Vozi: Škoda Fabia 1.9SDI 2006

Van mreže Djunta

Drugari,
Imam oko pola godine ovu Fabiu iz naslova i primetio sam da mi se dešava povremeno da se ugasi u momentu kad pritisnem kvačilo i pustim gas. Samo u toj situaciji, nikad se ne gasi u toku vožnje kad je na obrtajima jačim od lera. Ponekad se desi da se ne dešava danima, a nekad zaređa pa se desi nekoliko puta u toku dana. Takođe sam zapazio da je češća incidenca kada je uključena klima, valjda to na neki način optereti motor dodatno. Na benzinu se uopšte ne dešava. Zvao Tomu sa Ledina, čovek mi kaže da je za te motore sa BXW kodnom oznakom to tzv "urođeni" iliti nerešiv problem i da iz Škode nisu dali način za rešavanje i prevazilaženje problema. Ima li neko sličnih iskustava i možda rešenje ovoga?
Pozdrav,
Druze moj isti ali potpuno isti problem imam na Seatu koji nas taj motor. 1.4 16v 63kw kad je upaljena klima tako me zeza isto. Cim stisnem kvacilo obrtaji padnu ispod 900 i ugasi se. Na benzinu to ne radi i kad je ugasena klima nikad se ne desava to. Nisi jedini :)
  • Vozi: Skoda, Seat

Van mreže crtacrta

da li podigne okretaje  na leru kad se upali klima ?
  • Vozi: octavia 1.6 mpi ,LPG

Van mreže TochkonjaZapočeo temu

Druze moj isti ali potpuno isti problem imam na Seatu koji nas taj motor. 1.4 16v 63kw kad je upaljena klima tako me zeza isto. Cim stisnem kvacilo obrtaji padnu ispod 900 i ugasi se. Na benzinu to ne radi i kad je ugasena klima nikad se ne desava to. Nisi jedini :)


Nije mi drago što nisam jedini, ali s druge strane, veća je verovatnoća da postoji rešenje 🙂
Update: dešava se i na benzinu, a ne dešava se ni na benzinu ni na plinu kad klima ne radi!
  • Vozi: Fabia

Van mreže TochkonjaZapočeo temu

da li podigne okretaje  na leru kad se upali klima ?

Ne, nema toga
  • Vozi: Fabia

Van mreže crtacrta

Ne znam koji je problem , ali sve dok to radi na benzinu nije normalno .
No čitam po netu da neispravna plinska istalacija pomakne benzinsku mapu pa ni na benzinu ne radi normalno ,To se vrača u normalu tako da se vozi par dana na benzin .

Moja oktavia pojačava ler s klimom

Može biti da je kompresor klime počeo zaribavati pa previše opterečuje motor , opet nema smisla da bi to bilo svima s tim problemom .
  • Vozi: octavia 1.6 mpi ,LPG

Van mreže Ivanixx83

Dobro vece.
Nov sam na forumu.
Identican problem imam sa gasenjem auta kada auto radi na plin i kada je upaljena klima.
I ja sam bio kod Tome na ledinama i isti odgovor sam dobio da se pojedini potori 1.4 sa odredjenom oznakom motora jednostavno gase pod klimom.
Vidim da ima dosta clanova sa istim problemima.
Da li je bar neko uspeo da resi problem do sada na bilo koji nacin.
Hvala na odgovoru.
  • Vozi: Fabia

Van mreže Ivanixx83

Dobro vece.
Nov sam na forumu.
Identican problem imam sa gasenjem auta kada auto radi na plin i kada je upaljena klima.
I ja sam bio kod Tome na ledinama i isti odgovor sam dobio da se pojedini potori 1.4 sa odredjenom oznakom motora jednostavno gase pod klimom.
Vidim da ima dosta clanova sa istim problemima.
Da li je bar neko uspeo da resi problem do sada na bilo koji nacin.
Hvala na odgovoru.


Menjao sam svecice.Menjao akumulator stavljao jaci.Cistio klapnu gasa.Povecavao smesu plina.I nista nije pomoglo.
Udario sam u zid dalje nemam ideja :)
  • Vozi: Fabia

Van mreže ozone

problem je u softweru motora, mora da podigne broj obrtaja kad ukjucite klimu, on to ne radi i normalno,opterecenje za ler je veliko i on se gasi pri oduzimanju gasa !  Jedini razlog je to ! Pozdrav !
  • Vozi: Fabija MK2 , 1.4 16v , 63kw

Van mreže hirurg

Problem u softveru?? Kako da ne. Pa na benzinu radi kako treba, znaci plin nije ok.


Al svakako tema je odavno u penziji :)
Nisi upratio koji je datum :)
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020



Pretraga foruma [Google]