Autor Tema: zamena ulja, sistem upravljanja  (Pročitano 1236 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže soneje

Odg: zamena ulja, sistem upravljanja
« Odgovor #15 poslato: 03. Apr, 2024. 19:37 »
Upravo ovaj video sam hteo da postavim gledao sam ga i ranije,što se buce tiče on radi sa škodama preko 15 godina i normalno da zna njih u detalje čak i da ne čita postove do kraja.Ova metoda za zamenu servo ulja je po meni najbolja ali svako ima svoju metodu koja je njemu najlakša za rad i to je u redu.
  • Vozi: Skoda Fabia 1.4MPI

Na mreži mtesicZapočeo temu

Odg: zamena ulja, sistem upravljanja
« Odgovor #16 poslato: 06. Apr, 2024. 11:33 »
Drugari, evo izveštaja:

Vidite na slici šta sam koristio, plus još jedan čisti špric za dosipanje. Ulje koje sam koristio košta 1481 din. litra.
Izvlačenje je lako, s tim što sam izvukao manje nego što sam želeo: Uspeo sam da izvučem 120ml, no to i nije tako loše ako u sistem ukupno staje 800ml a da sam ja ulio 150ml novog.
Pristup rezervoaru jeste uzak, ali za osvežavanje ulja ne treba da se skida kućište akumulatora ako se koriste špricevi.
Uporedite boju starog i novog ulja: Iako promenjena boja ne mora ništa da znači ja se bolje osećam jer sam ipak deo zamenio novim, plus sam i dodao 30ml koje je nedostajalo.
Vrteo sam volan kako je Buca rekao, no nivo se nije spuštao verovatno jer se sve dešavalo gore.

Planovi: naredni put kada podignem auto pogledaću da li mogu da utvrdim gde je ta 17tica preko koje bih mogao sve da ispustim i koji je rizik takvog posla. A svakako mogu da svake godine 150ml izvlačim i toliko dodajem, pa ću eto za 7 godina imati u rezervoaru pola-pola mešavinu ulja iz 2003. i 2024. godine  =)) što je svakako bolje od sistema punog ulja iz 2003.

Hvala svima koji su učestvovali u ovoj temi - siguran sam da će i drugima biti od koristi a to je svrha našeg foruma.
  • Vozi: Fabijica MK1 1,2 htp :-)

Na mreži Fbia

Odg: zamena ulja, sistem upravljanja
« Odgovor #17 poslato: 06. Apr, 2024. 15:04 »
Bravo, svaka cast bravo2
Pravi kolega i forumas!
Ocigledno stara skola.
Treba nam takav i na temama sa F4.
Sa srecom da vozis jos stotine hiljada kilometara pa na bilo cemu.
  • Vozi: Fabia 1.0 tsi, 110 ks?

Na mreži 2 Busy

Odg: zamena ulja, sistem upravljanja
« Odgovor #18 poslato: 06. Apr, 2024. 15:11 »
Bravo, Mare!

Van mreže hirurg

Odg: zamena ulja, sistem upravljanja
« Odgovor #19 poslato: 06. Apr, 2024. 17:46 »
Pohvale. Sto se tice dalje zamjene, mozes svake sedmice kad uhvatis vremena promjenis po tu kolicinu i ne mora da traje dugo.

Al svako pokusaj sve da promjenis. Sad kad vidis koja je razlika i da je bas bas pregorilo.
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Na mreži Ljuba

Odg: zamena ulja, sistem upravljanja
« Odgovor #20 poslato: 06. Apr, 2024. 18:33 »
@mtesic jesi li spricom dohvatio dno cantre?
Nesto mi malo 150ml.. koliko se secam kad sam radio  uspeo sam da izvucem oko 0,5l. Doduse, skidao sam akumulator pa sam imao bolji pregled situacije. Posle mi đavo nije dao mira pa sam radio kao batica iz videa..
  • Vozi: Fabia 2

Na mreži mtesicZapočeo temu

Odg: zamena ulja, sistem upravljanja
« Odgovor #21 poslato: 06. Apr, 2024. 19:41 »
>Fbia, 2Busy, Hirurg

Hvala momci na lepim rečima. Nešto sam uradio a pored toga smo naučili šta može i kako, a šta ne može.
Mogu naravno i ubrzati tempo osvežavanja, no neka se to dole dobro smućka :-) pa ću onda nastaviti.

>Ljuba

Hvala druže na informaciji. Ja sam radio sa dosta debelim crevom pa moguće da nisam mogao da ga uvučem puno niže od rezervoara. Mogu pokušati da uguram uže crevo - možda niže siđe. Ako tako nešto više uspem javiću.

Da, prava stvar je potpuna zamena. Bravo za to što si se odvažio i uspeo!  :bravo:
  • Vozi: Fabijica MK1 1,2 htp :-)

Na mreži Ljuba

Odg: zamena ulja, sistem upravljanja
« Odgovor #22 poslato: 06. Apr, 2024. 21:10 »
Bez namere da idem u pravcu "ti meni serdare, ja tebi vojvodo"  :), dobro je sto imas volju za diy projekte, ma koliko mali ili veliki bili.
Necu te vise smarati, dodacu jos samo da je moguce da ti se crevo savilo na gore, u neki oblik udice, pa nisi pokupio tecnost sa dna. Kad odlucis opet da se bavis ovom temom savet je da skines aku, mnogo se bolje vidi sta se desava.. Pozdrav.
  • Vozi: Fabia 2



Pretraga foruma [Google]