Autor Tema: Kupovina nove Oktavije 3: saveti, iskustva, preporuke  (Pročitano 59917 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže nikola indjija

Odg: Kupovina nove Oktavije 3: saveti, iskustva, preporuke
« Odgovor #15 poslato: 20. Mar, 2014. 09:02 »
Obzirom da sada vozim seat cordobu bez klime i podizaca i ostalog meni je i octavia activ full.

A cena je 13300+boja gratis
« Poslednja izmena: 20. Mar, 2014. 09:46 peđa »
  • Vozi: skoda oktavia 3 1.2 tsi 105hp+seat cordoba 1.9sdi+fiat ducato 2.8 jtd

Na mreži varicakZapočeo temu

Odg: Kupovina nove Oktavije 3: saveti, iskustva, preporuke
« Odgovor #16 poslato: 20. Mar, 2014. 11:01 »
Iskreno ne znam šta sve spada u Activ opremu, ja bih umesto boje uzeo nešto drugo u sličnoj vrednosti, jer verujem da je tek piručuju. I obiđi i ostale dilere, pošalji svima mail i traži najbolju ponudu. Ja sam bio spreman da žrtvujem boju, ali ovako ja ispalo ok.

Sent from my GT-I9100  


Na mreži varicakZapočeo temu

Odg: Kupovina nove Oktavije 3: saveti, iskustva, preporuke
« Odgovor #17 poslato: 20. Mar, 2014. 19:09 »
Jedno pitanje za sve, da li neko ima iskustva sa bež enterijerom. Nešto mi se u poslednje vreme baš sviđa, bar na slikama, nisam ga video uživo, pa razmišljam da li da ga naručim ili ne.... Šta vi mislite?

Na mreži djordjebg

Odg: Kupovina nove Oktavije 3: saveti, iskustva, preporuke
« Odgovor #18 poslato: 20. Mar, 2014. 19:22 »
Mnogo je lepsi, narocito kada je nov.:) Daje automobili sasvim drugi smek.
Elem, osetljiv je, sigurno ces se nervirati kada ostanu fleke koje su neminovnost ali na kraju sve se sa srediti samo ce kolicina truda biti srazmerno veca.

Van mreže Turbo

Odg: Kupovina nove Oktavije 3: saveti, iskustva, preporuke
« Odgovor #19 poslato: 20. Mar, 2014. 19:53 »
Javiće se neko sa foruma ko ima bež, čini mi se da su vlasnici rekli da nije ni izbliza tako nezgodan za održavanje kao što se čini. Meni je žao što ga nisam uzeo. Jedini problem bi eventualno mogla da prave mala deca pošto šutiraju prednje sedište, mada ima onih navlaka za to.

Van mreže nebojsar

Odg: Kupovina nove Oktavije 3: saveti, iskustva, preporuke
« Odgovor #20 poslato: 20. Mar, 2014. 19:56 »
Jedno pitanje za sve, da li neko ima iskustva sa bež enterijerom. Nešto mi se u poslednje vreme baš sviđa, bar na slikama, nisam ga video uživo, pa razmišljam da li da ga naručim ili ne.... Šta vi mislite

Ja imam bez enterijer ali kozu, doduse, vrata I ostali detalji su bez plastika, tako da je vrlo slicno stof bez kombinaciji. Cak stavise koza je komplikovanija za odrzavanje jer se brze prlja pa je treba redovnije cistiti i mazati.
Ono sto je dobra varijanta je da pod i tepisi budu crni, a bez enterijer. Video sam automobile sa bez podom i bez enterijerom i tu se vidi koliko se pod brzo zaprlja. Sto se tice plastike, zahvalnija je od crne jer se ne vidi svaki detalj (ogrebotina) ili ako napada prasine. Sto se tice samih sedalnih povrsina, kod mene kao sto pomenuh je to igra sa preparatima bar jednom u dva meseca.

Inace danas sam bio na sajmu, gledao sam oktavije, ostacu u temi, Vrs me je totalno razocarao, toliko plastike, lose uklopljeni detalji, katastrofa. Sa druge strane eksterijer vrhunski izgleda. Na izlozenom modelu da li je neko zakacio ili sta god ali na zadnjim levim vratima se keder vec poceo skidati :) Izlozeni elegance model mi je lepsi
nego Vrs (enterijer). Vrs deluje kao neuspeli pokusaj da naprave nesto mnogo bolje, jedina stvar koja extra izgleda je onaj Columbus, ostalo prilicno bledo izdanje.
  • Vozi: Skoda Octavia 3 1.6TDI Elegance, Hyundai i30 1.4CRDI

Van mreže vlada320

Odg: Kupovina nove Oktavije 3: saveti, iskustva, preporuke
« Odgovor #21 poslato: 20. Mar, 2014. 19:59 »
Kod svetlog enterijera, pa i bež, jedino sedišta se vremenom prljaju tako da se ne mogu oprati u kučnoj radinosti, već je potrebno dubinsko pranje. S obzirom da prelaziš 15.000 za god. mislim da će ti dubinsko pranje biti neophodno na svake 2-3 godine. Nečistoća i fleke sa tapacirunga vrata se mnogo lakše skidaju, a sasvim lako sa delova od plastike. Jedini slučaj u kome treba razmisliti o tamnijem enterijeru su mala deca u kolima - obućom gaze naslone prednjih sedišta odpozadi i prosipaju sokove i razmazuju sedište slatkišima - lično iskustvo. Ali, bez obzira na sve to, ja svoj svetlo-sivi enterijer nikada ne bih menjao za monotono crni ili kako to oni zovu Onyx. Opet bih uzeo svetli enterijer, jer mi izgleda otmeno i elegantno, a več će se i oprati nekako.
Podržavam izbor motora - ništa jače nije potrebno za regiju Južnog Banata - sasvim adekvatan izbor.
Voleo bih da pojasniš doplatu za zaštitu podvozja, pošto za O3 postoje 2 slične stavke - da li će auto biti podignut ili imati neke plastike i šus plehove odozdo?
  • Vozi: Mercedes B180 w245 / ex Fabia mk1 1.4 16v

Na mreži varicakZapočeo temu

Odg: Kupovina nove Oktavije 3: saveti, iskustva, preporuke
« Odgovor #22 poslato: 20. Mar, 2014. 20:28 »
Iskreno, kako čitam vaša iskustva, sve sam bliži bež enterijeru. Imam malu decu, ali i jasna pravila  u vezi sa jelom i pićem u kolima ;) Zaštita podvozja je samo šus pleh ispod celog auta, bar sam ja tako shvatio. Paket za loše puteve uključuje i zaštitu podvozja i neznatno veći klirens, razlika je oko 1cm možda, čak ne znam ni kako su to postigli jer su mi rekli da su i akortizeri i opruge i vešanje isti. Zaštitu podvozja sam uzeo jer mi se učinilo kao zgodna stvar, košta 45e, a i dobio sam je free, tako da .... Kod bež enterijera nisam siguran za boju poda. Znam samo da je gepek u istoj boji tepiha kao i crna unutrašnjost.

Edit - pod je crn. Moja zverčica bi trebalo da izglrda ovako (moja će biti hatch)

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/skoda-octavia-combi-1-4-tsi-green-tec-elegance-iserlohn/186756064.html?lang=en&pageNumber=1&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=22900&makeModelVariant1.modelId=10&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minFirstRegistrationDate=2013-01-01&negativeFeatures=EXPORT&colors=BLACK&interiorColors=BEIGE&interiorTypes=FABRIC&interiorTypes=VELOUR&interiorTypes=PARTIAL_LEATHER&interiorTypes=OTHER_INTERIOR_TYPE&interiorTypes=ALCANTARA
« Poslednja izmena: 20. Mar, 2014. 20:39 varicak »

Na mreži Karlheinz

Odg: Kupovina nove Oktavije 3: saveti, iskustva, preporuke
« Odgovor #23 poslato: 20. Mar, 2014. 21:48 »
Kod bež enterijera nisam siguran za boju poda
Škoda je prestala da radi bež boju poda za O2 od druge polovine 2011g, tj. od MY2012. I za O3 verovatno je da je crn, tj. nema bež poda u ponudi.
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+


Van mreže ljusasd

Odg: Kupovina nove Oktavije 3: saveti, iskustva, preporuke
« Odgovor #25 poslato: 21. Mar, 2014. 00:20 »
Hakkler da se nisi ti to ponovio sa novim auticem  ;D ;D ;D
  • Vozi: Karoq 1.5 TSI DSG Style 2019: AUDI A6 45 TDI Avant S-line 2018:

Na mreži hakkler

Odg: Kupovina nove Oktavije 3: saveti, iskustva, preporuke
« Odgovor #26 poslato: 21. Mar, 2014. 07:03 »
Hakkler da se nisi ti to ponovio sa novim auticem  ;D ;D ;D
ma nije...tu se nema puno za šarafit :))

sent from my right thumb  

Van mreže grandmanitu

Odg: Kupovina nove Oktavije 3: saveti, iskustva, preporuke
« Odgovor #27 poslato: 22. Mar, 2014. 21:27 »
Da pokušam da pojasnim. Škoda Octavia 1.2tsi elegance + metalok boja + bolero + podna zaštita karoserije + Simply clever (dvostrana pokrivka poda prtljažnika) 16.900 tako da sam dobio opreme u vrednosti od 624eur gratis. Meni dobro.... E sad, zanima me da li se nulti servis, tehnički pregled, paket obavezne opreme i slično podrazumevaju ili i njih treba da stave u specifikaciju vozila? Ja bih na primer voleo da budem prisutan kad sa auta budu skidali one zaštitne folije i najlone... pa ne znam da li je to moguće... mislio sam na tako neke stvari. Izvinjavam se ako sam bio nejasan.

Pre svega neka je sa srecom narucivanje limuzine, i da te dugo dugo sluzi :) Pa evo ukratko cu napisati ono cega se ja secam prilikom kupovine mozda ti bude koristilo. Ne znam kod koga si narucio auto tj. kod kog dilera. Ja sam prosle godine preko Alprosa za vreme sajma uzeo auto. Oni su mi rekli da u cenu ulazi tehnicki pregled vozila, cak mi i na racunu  i u servisnoj knjizici pise da je odradjen tehnicki pregled. Koliko sam shvatio tehnicki pregled najvecim delom obuhvata detaljan pregled kocionog sistema i kontrolu svih tecnosti. Za ostale detalje stvarno se ne secam. Inace zanimljivo da je fabricki preporuceno da se servis radi na 30000km ili 2god (pise u upustvu), cak mi i na boleru pise da do servisa imam jos godinu dana i nekih 20000km ocigledno prilikom nultog servisa nisu resetovali te podatke... Kod nas se obavezni servis radi na 15000km ili godinu dana...

Sto se tice najlona i zastitnih folija. U mom slucaju su tek skinuli kad sam dosao da preuzmem auto iako nisam po tom pitanju nista rekao. Cak mi ispod patosnica i dalje stoje originalne folije za zastitu poda :D Ne vide se od patosnica ali reko aj necu da ih diram...

Prvu pomoc, svetlo obojeni prsluk, konopac i ostalu obaveznu opremu ja nisam dobio, a i ne verujem da to iko daje...

U autu sam po preuzimanju imao oko 5l goriva i mislim da su mi iz servisa rekli da su i oni sipali nesto cisto da bih imao do prve pumpe :D E da i kilometraza prilikom preuzimanja je iznosila ako me secanje dobro sluzi oko 3-4km.

Eto mislim da je to to, ako se setim jos necega napisacu. I jos jednom neka je sa srecom kupovina :D
  • Vozi: Octavia A7 1.6TDI

Na mreži varicakZapočeo temu

Odg: Kupovina nove Oktavije 3: saveti, iskustva, preporuke
« Odgovor #28 poslato: 23. Mar, 2014. 08:54 »
Hvala na lepim željama. Auto je naručen i kaparisan i podnet zahtev za kredit. Tokom sledeće nedelje treba da obavim formalnosti oko potpisivanja ugovora za kredit, dam učešće i onda da čekam... Nulti servis koji obuhvata dekonzerviranje, pregled svih tečnosti, kočionog sistema, elektrosistema...... i tehnički pregled, onaj za registraciju su uključeni u cenu. Paket obavezne opreme u onoj Škoda torbici (na kojoj ima čičak traka i može da se zalepi za pod gepeka) je 4.300 i to ću sigurno uzeti jer je lep, a ne previše skup detalj. Sve poslove sa bankom sam obavio na štandu AutoČačka na sajmu i završiću ih u salonu na Novom Beogradu. Ovo sa zaštitnim folijama na podu ispod patosnica nije loša varijnta. Ja ih svakako dobijam u paketu, a kupiću i gumene za zimu tako da mi ti najloni svakako ne bi smetali i pokušaću da se dogovorim da unutrašnjost ne diraju da ću to sam da dekonzerviram :) . Ono što još nisam potvrdio je ugradnja Zedera, koju ću verovatano ugovoriti da se odradi u salonu, i imam 10% popusta u tom slučaju tako da bi me izašao oko 200e. Najveća dilema koju još uvek imam su boja spolja i unutra. Kombinacija koju sam zamislio je crna spolja i bež unutra. To je ubedljivo najosetljivija, ali i za mene najlepša kombinacija. Čovek iz Škode me je savetovao da to nikako ne uzimam, a meni je ostalo da još malo razmislim.

Van mreže Vlajko

Odg: Kupovina nove Oktavije 3: saveti, iskustva, preporuke
« Odgovor #29 poslato: 23. Mar, 2014. 11:01 »
Ja sam kupio skodilak pre 10-tak dana, tako da ti mogu reci da je cena zedera 200 evra ako placas u kesu, ako ide na racun ide i pdv, tako da nisi dobio nikakav popust. Ne znam sta ti znaci da sam dekonzerviras, al ok! U prethodno kupljenom novom citroenu sam dobio prvu pomoc, farbricku na poklon za skodu nisam i to mi je skroz bez veze, bar su to mogli da poklone za svotu od 19000 koliko je mene izasao!

Iznervirao sam se i kada sam jurio banku, za vecinu konkurentnih auta ima bezkamatni krediti al za skodu ne. Samo malo Cacanska banka sto daje bolje uslove al je to sitno kad pogledas.

Sent from my iPhone  
« Poslednja izmena: 23. Mar, 2014. 21:15 peđa »



Pretraga foruma [Google]