Autor Tema: Zvuk više u kabini  (Pročitano 11776 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže slikar76Započeo temu

Zvuk više u kabini
« poslato: 27. Maj, 2013. 00:01 »
Od pre deset dana u kabini mog 1.2 tsi yetija pojavio se još jedan zvuk. Rekao bi da se čuje najviše u delu suvozača iza table. Javlja se samo na otprilike 900- 950 obrtaja i zvuči kao da nesto nije zašrafljeno tj. kao da osciluje neki lim. Mislim da nije neki problem ali iritira. Napolju i u motoru nema nikakvih simptoma, samo u kabini. Da li neko ima sličan problem ili rešenje istog?
  • Vozi: YETI 1.2TSI 2010

Van mreže vnov

Odg: Zvuk više u kabini
« Odgovor #1 poslato: 27. Maj, 2013. 08:18 »
Vibriraju ti cevi za gorivo.
  • Vozi: KAROQ FL, Ex KODIAQ, Ex Octavia A5 FL 1.4TSI ELEGANCE + RS LOOK

Van mreže slikar76Započeo temu

Odg: Zvuk više u kabini
« Odgovor #2 poslato: 27. Maj, 2013. 09:31 »
Kako se to leči?
  • Vozi: YETI 1.2TSI 2010

Van mreže vnov

  • Vozi: KAROQ FL, Ex KODIAQ, Ex Octavia A5 FL 1.4TSI ELEGANCE + RS LOOK

Van mreže Turbo

Odg: Zvuk više u kabini
« Odgovor #4 poslato: 27. Maj, 2013. 10:52 »
Nabiješ sunđer neki tvrđi unutra, sve u svemu, kad otvoriš haubu, pored levog amortizera(gledano iz tvog položaja gde se u tom trenutku nalaziš), od amortizera ka motoru imaš dve cevi. Vibrira ti ona koja ti je dalja, tj ona koja se nalazi bliže šoferšajbni. Ona savija na dole ka unutra i u leru dodiruje karoseriju, ili probaj nešto tu da umetneš, ili kao ja, nabij sunđer tako da je pritisne uz karoseriju pa da je onda cev uvek dodiruje i ne pravi buku.



na slici je obeležena pogrešna cev, problematična je ona odmah iza nje.

Van mreže slikar76Započeo temu

Odg: Zvuk više u kabini
« Odgovor #5 poslato: 27. Maj, 2013. 12:32 »
Probaću sam pa javljam ali, više bi voleo neko u servisu to da uradi, pretpostavljam da nisam usamljen slučaj.
  • Vozi: YETI 1.2TSI 2010

Van mreže Turbo

Odg: Zvuk više u kabini
« Odgovor #6 poslato: 27. Maj, 2013. 13:22 »
Nisi usamljen, čudi me da ti se do sada nije ispoljilo, meni se baš brzo pojavio taj zvuk. U servisima ne znaju i neće da se bave time. Veruj mi, dok nisam našao uzrok sam, u nekoliko servisa su mi prskali WD-om nosač motora.

Van mreže slikar76Započeo temu

Odg: Zvuk više u kabini
« Odgovor #7 poslato: 27. Maj, 2013. 13:50 »
Ti imaš fabiju pa ne znam da li je isto ali pogledaću.
  • Vozi: YETI 1.2TSI 2010

Van mreže vnov

Odg: Zvuk više u kabini
« Odgovor #8 poslato: 27. Maj, 2013. 14:31 »
Sve je to isti i meni se ponekad javlja na 1.4TSI, i isto su me odjebali u servisu rekavši da znaju za problem i da je fabrika upoznata i da još nemaju rešenje za to.Uglavnom se javlja na 1.2TSI i preko nekog poznanika u auto čačku sam saznao da kada heće sa time da se zezaju guraju tvrđi sundjer kako ti je Turbo rekao.
  • Vozi: KAROQ FL, Ex KODIAQ, Ex Octavia A5 FL 1.4TSI ELEGANCE + RS LOOK

Van mreže Turbo

Odg: Zvuk više u kabini
« Odgovor #9 poslato: 27. Maj, 2013. 15:28 »
Ti imaš fabiju pa ne znam da li je isto ali pogledaću.

Isto je ;)

Van mreže MAKS

Odg: Zvuk više u kabini
« Odgovor #10 poslato: 27. Maj, 2013. 22:42 »
Ja sam iamo slican problem ali kod mene su se neki plasticni drzaci za creva otkacili ispod patosa negde u delu  zadnjih vrata. Morali su  da skidaju plasitku ili vec sta je ispod tog dela Resemo mi u serivsu bez neke frke. Narano ako je to.
  • Vozi: OCTAVIA 1.6 2012 ELEGANCE

Van mreže slikar76Započeo temu

Odg: Zvuk više u kabini
« Odgovor #11 poslato: 27. Maj, 2013. 23:40 »
Ne vidim svrhu da ubacujem izmedju cevi i šasije u gornjem delu jedino u donjem delu(koji nije pristupačan). Pomeranjem gornjeg dela cevi prema šasiji izgubio se taj zvuk. Verovatno ce se vratiti ponovo. Testiraću pa javljam. Ako nešto grešim ispravite me.
  • Vozi: YETI 1.2TSI 2010

Van mreže slikar76Započeo temu

Odg: Zvuk više u kabini
« Odgovor #12 poslato: 29. Maj, 2013. 13:52 »
Nema više zvuka + hvala na pomoći.
  • Vozi: YETI 1.2TSI 2010

Van mreže nikolaj

Odg: Zvuk više u kabini
« Odgovor #13 poslato: 29. Maj, 2013. 21:33 »
Hvala vnov-u za link sa briskode, urađeno kao na slici, nema više lupkanja koje se javljalo pri minimalnom broju obrtaja.

  • Vozi: Škoda Yeti 1.2 TSI Active, 2011.

Van mreže vnov

Odg: Zvuk više u kabini
« Odgovor #14 poslato: 02. Jun, 2013. 21:17 »
Tu smo da se ispomažemo,ja sam danas kod mene nabio sundjer u plastičnu "kanalicu" jer kod mene plastične vezice nisu pomogle.Videću za koji dan da li su vibracije nestale.
  • Vozi: KAROQ FL, Ex KODIAQ, Ex Octavia A5 FL 1.4TSI ELEGANCE + RS LOOK



Pretraga foruma [Google]