Autor Tema: Motorno ulje: kopije i originali... diskusija  (Pročitano 27155 puta)

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže zoranius

Odg: Motorno ulje: kopije i originali... diskusija
« Odgovor #15 poslato: 30. Sep, 2013. 08:24 »
Castrol ipak ima ovlascenog uvoznika http://www.castrol.com/castrol/contacts.do?categoryId=9000070&contentId=7034929. A to sa deklaracijama je smejurija, prosle godine sam kupovao ulje u prodavnici u limenci u bloku 45i sad posto nema deklaracije na njemu pitam od koga je uzeto a majstor mi daje kolut odstampanih deklaracija pa da vidim sam???? Te deklaracije cu ja da odstampam kakve hoces i od koga hoces. Najzanimljivije je da neke prodavnice prodaju Castrol sa nalepljenom deklaracijom da je uvoznik Castrol sa adrese gde nisu vec nekoh 5 godina (a u medjuvremenu su i naziv firme prmenili) pa vi sad vidite da li je deklaracija dovoljan dokaz.
  • Vozi: Superb 2.0TDI Ambition +

Van mreže gari021

Odg: Motorno ulje: kopije i originali... diskusija
« Odgovor #16 poslato: 30. Sep, 2013. 12:06 »
Zanima me vaše mišljenje o tome da li verujete da generalni uvoznik nekog ulja, npr Mass Company prodaje određenu količinu original ulja a ostatak kopije koje ne provlači kroz papire? Ja sam tako nešto načuo i ako je to tačno, onda su original ulja prava retkost. Ipak je Motul raprostranjen i moguće da i kopije postoje. Takođe, da li se originalna ulja razlikuju od tržišta do tržišta, konkretnije da li Motul koji se prodaje u Nemačkoj sadrži više aditiva od onog koje se pravi za istočno tržište?
Ja koristim pomenutu marku ulja.
Ja sam gotovo siguran da su bas uvoznici najveci distributeri fals ulja.
Naravno dokaza nemam, osim sto mi to receno nezvanicno i u jednom velikom servisno-prodajnom centru.
Slicno je npr i u izdavackoj delatnosti. Izdavac zvanicno izbaci knjigu u tirazu od 300kom npr. Pa to nije ni za svaku petu knjizaru u Srbiji, a svedoci smo da je ima u svakoj. Plati prava, dazbine na 300km, a proda ohoho vise. I vicu "drz'te lopova", borimo se protiv piraterije...

Van mreže momcilo82

Odg: Motorno ulje: kopije i originali... diskusija
« Odgovor #17 poslato: 23. Jan, 2014. 21:14 »
Skoro je sigurno da uvoznici tipa Mass i dr. uvoze originalno ulje, ali deo toga provlace na crno jer je tu najbolja zarada. Nema tu puno filozofije, kao sto restoran mog poznanika radi 80% legalno a 20% na crno, i tako izvlaci godinu i ima za 2 auta, motocikl i letovanje. U principu, ne volim da me trgovci vacare za fiskalni, a to je jedan od pokazatelja sta kupujemo. Tamo gde ja kupujem ulje na ambalazi ima deklaracija + svaki put sam uredno dobio fiskalni, meni dosta da ostanem veran kupac.
Inace, sto se tice Castrola, posto je jedno od najpoznatijih i najkoriscenijih, logicno je da se najvise fuserise. Isto kao i Bosch akumulatori npr.
  • Vozi: Škoda Fabia 1.2 HTP Kombi

Van mreže WEST 014

Odg: Motorno ulje: kopije i originali... diskusija
« Odgovor #18 poslato: 23. Jan, 2014. 22:13 »
Zato iskljucivo i jedino verujem Mobil1 uljima, koja trosim zadnjih godina. Nikad nikakav problem, u radu motora, u potrosnji. A uzimam na proverenom mestu, tako da verujem da tu nema neke mulje.

Van mreže sasaj

Odg: Motorno ulje: kopije i originali... diskusija
« Odgovor #19 poslato: 24. Jan, 2014. 08:40 »
To sto postoji deklaraco
Tamo gde ja kupujem ulje na ambalazi ima deklaracija + svaki put sam uredno dobio fiskalni, meni dosta da ostanem veran kupac.
ija to ti ama bas nista ne garantuje,stampa deklaracije i lepnjenje je najjeftiniji i najlaksi posao u celoj prici,fiskalni racun takodje malo znaci,treba samo proveriti i biti siguran odakle nabavlja robu i da nije sklon uvaljivanju zarad vece zarade,imas lom njih sto idu od servisa do servisa i kupe praznu ambalazu.......bas se pitam sto li to rade............:)
  • Vozi: SKODA OCTAVIA 2001g. KARAVAN 1.8 T (110KW,150KS)

Van mreže fobia24

Odg: Motorno ulje: kopije i originali... diskusija
« Odgovor #20 poslato: 24. Jan, 2014. 11:45 »
Zato iskljucivo i jedino verujem Mobil1 uljima, koja trosim zadnjih godina. Nikad nikakav problem, u radu motora, u potrosnji. A uzimam na proverenom mestu, tako da verujem da tu nema neke mulje.
Za ovo ulje sam čuo da je dobro, ali da ne prija našim, niskoturažnim motorima, a ujedno je izuzetno retko. Za motore formule ok. Ni sa jednim uljem ne verujem da ćete osetiti bilo kakav problem, može doći do razlike u potrošnji, što više zavisi od gustine istog i sposobnosti da sagoreva. Posledice se mogu osetiti tek na duge staze, posle 100hkm.

Van mreže olajkris

Odg: Motorno ulje: kopije i originali... diskusija
« Odgovor #21 poslato: 24. Jan, 2014. 11:54 »
Ajd ovaj brend jos nismo spomenuli. Sta mislite o Havoline ulju?

Van mreže Nesas

Odg: Motorno ulje: kopije i originali... diskusija
« Odgovor #22 poslato: 24. Jan, 2014. 15:51 »
Ja ulje kupujem u ovlascenom, davno je bilo kada kupus ulje i odvrnem cep da ispod ima aluminijumska  navlaka. A sada nema.

Van mreže Neba

Odg: Motorno ulje: kopije i originali... diskusija
« Odgovor #23 poslato: 24. Jan, 2014. 16:01 »
davno je bilo kada kupus ulje i odvrnem cep da ispod ima aluminijumska  navlaka. A sada nema.
Ja za 5 godina voznje i odrzavanja Yuga i jos 2 godine Fabije nisam kupio ulje koje ispod cepa nije imao zaverenu alu foliju. Ni optimino za Yugo ni Castrolovo za Fabiju 3*od 5l i jednom od 1l.... ???
  • Vozi: Fabia 1.9 SDI

Van mreže WEST 014

Odg: Motorno ulje: kopije i originali... diskusija
« Odgovor #24 poslato: 24. Jan, 2014. 16:15 »
Za ovo ulje sam čuo da je dobro, ali da ne prija našim, niskoturažnim motorima, a ujedno je izuzetno retko. Za motore formule ok. Ni sa jednim uljem ne verujem da ćete osetiti bilo kakav problem, može doći do razlike u potrošnji, što više zavisi od gustine istog i sposobnosti da sagoreva. Posledice se mogu osetiti tek na duge staze, posle 100hkm.

Za svaki auto proizvodjac je propisao standard koji ulje mora da ispunjava. Da li je retko ili ne, ne zavisi od Mobila, vec od tipa ulja koje tvoj motor koristi. Normalno da necu sipati 15w 40 u turbo motor, kao i sto neko nece sipati u felicu 1.9d sa 500 000 5w30.

Van mreže dusko zemun

Odg: Motorno ulje: kopije i originali... diskusija
« Odgovor #25 poslato: 24. Jan, 2014. 16:19 »
u poslednje 3-4 godine koristim na skodinim vozilima (felicije, fabia 1.4 8v) iskljucivo ulje MOL GAS... ii rezultati su fantasticni... stvarno velika kilometraza je za nama, ni jedan motor nije ni imao nikakav mehanicki pbm ... i kod motora koji su imali neku potrosnju ulja... sa ovim uljem smanjena je ili se izgubila...

napominjem da sam ovo ulje koristio na vozilima koja imju ugradjen gas ...
MOL kao brend izgleda da nije atraktivan za falsiranje, a i kupovao sam ga na benzinskim stanicama MOL-a


da li ima zainteresovanih da  otpocnemo temu: UPRAVLJANJE OTPADIM ULJIMA i da nesto kazemo o toj oblasti, o nasim iskustvima, o tome ko i kako menja ulje na svojim vozilima... ?
ova tema, tj anketa po ovom pitanju bi bila veoma interesantna za neka moja istrazivanja...

ukoliko josneko zeli da se oglasi u ovoj temi neka me kontaktira na PP, da ne bi postavljao temu koja nema zainteresovane ...
  • Vozi: skoda 110R, felicia pik up FUN, OCTAVIA TOUR ...

Van mreže WEST 014

Odg: Motorno ulje: kopije i originali... diskusija
« Odgovor #26 poslato: 24. Jan, 2014. 18:12 »
Da napomenem da veca potrosnja nekog ulja nije merilo njegovog kvaliteta, pa se ne moze suditi o nekom ulju da je lose ili da je kopija ako ga vise trosi.

Van mreže dusko zemun

Odg: Motorno ulje: kopije i originali... diskusija
« Odgovor #27 poslato: 24. Jan, 2014. 18:56 »
Da napomenem da veca potrosnja nekog ulja nije merilo njegovog kvaliteta, pa se ne moze suditi o nekom ulju da je lose ili da je kopija ako ga vise trosi.

da i ja napomenem...
da pod time da je potrosnja ulja smanjena, nisam povukao tautologiju da je neko ulje kvalitetnije...
to znaci da se smanjuje verovatnoca da motor ostane bez ulja i minorno smanjuje potrosnju sredstava (pa makar to bilo i 400din za litar ulja), ali ono sto je poenta je da motori koji su pod MOL uljem pod mojom komandom predju godinje minimum 35.000km...
a ako cemo da otvaramo diskusiju o kvalitetu ulja... o tome koje kopije postoje i u kojim uslvima se ta ulja stvaraju ... i pod kojim false tehnologijama... bolje ne ... ne pocinjati
  • Vozi: skoda 110R, felicia pik up FUN, OCTAVIA TOUR ...

Van mreže dren

Odg: Motorno ulje: kopije i originali... diskusija
« Odgovor #28 poslato: 24. Jan, 2014. 19:21 »
Moje misljenje je da treba koristiti ulje koje je proizvodjac propisao bez obzira da li motor trosi ili ne trosi ulje (jbg. ako trosi mnogo, onda se radi ili menja motor) jer samo to ,,propisano ulje ,, mislim na granulaciju i viskozitet (izvinjavam se ako sam se pogresno izrazio) pravilno i kako treba vrsi podmazivanje svih delova motora u datom trenutku pri odredjenom broju obrtaja i pritisku u motoru. Zainteresovan sam za otvaranje teme koju je predlozio Dusko Zemun jer smatram da ulje ( interval zamene i proizvodjac ) odredjuju dugovecnost motora na autu .
  • Vozi: oktavia A5 2005 1.9 tdi pd

Van mreže momcilo82

Odg: Motorno ulje: kopije i originali... diskusija
« Odgovor #29 poslato: 24. Jan, 2014. 19:33 »
Ja za 5 godina voznje i odrzavanja Yuga i jos 2 godine Fabije nisam kupio ulje koje ispod cepa nije imao zaverenu alu foliju. Ni optimino za Yugo ni Castrolovo za Fabiju 3*od 5l i jednom od 1l.... ???
Ja ulje kupujem u ovlascenom, davno je bilo kada kupus ulje i odvrnem cep da ispod ima aluminijumska  navlaka. A sada nema.
prosle godine sam uzeo flasu Petronas ulja, ima alu-foliju kad se skine cep. To je inace fabrika koja pravi Selenia ulja, samo sto se, iz nekog razloga, Selenia prodaje po 30-50% jacoj ceni od Petronas-a.
  • Vozi: Škoda Fabia 1.2 HTP Kombi



Pretraga foruma [Google]