Autor Tema: Medijski sistem za Rapid  (Pročitano 6864 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži BaltazarZapočeo temu

Odg: Medijski sistem za Rapid
« Odgovor #15 poslato: 04. Nov, 2020. 19:42 »
Neko moje iskustvo. Od orginala, za Columbus (RNS 510 ) i Bolero ( RCD 510 ) treba blutut modul, oko  100 E.
Amundsen ( RNS 315 ) ima integrisan. ali izgleda ne svi RNS 315. Za ove novije ne znam.
 Ja sam moj Amundsen platio 140 e + 2400 din dekodiranje, zavrno me prodavac nije mi poslao kod, + 1500 in GPS antena + oko 1500 din. mikrofon. Sto se tice blututa radi ali sagovornici kazu da izgleda kao da pricam iz podruma, da li je do mikrofona ili nesto drugo ne znam a i retko ga koristim, posto saputnici vide ko me zove i cuju razgovor.
  • Vozi: Škoda Rapid 1.2 tsi 2014

Na mreži AcoSk

Odg: Medijski sistem za Rapid
« Odgovor #16 poslato: 05. Nov, 2020. 03:14 »
Ti uredjaji koje si ti nabrojao idu u starija godista, ne moze to u Rapida 2017. god.

Van mreže havijer

Odg: Medijski sistem za Rapid
« Odgovor #17 poslato: 05. Nov, 2020. 09:56 »
Šta ide u rapida?
  • Vozi: Fabia 2014 1.6 TDI

Na mreži AcoSk

Odg: Medijski sistem za Rapid
« Odgovor #18 poslato: 05. Nov, 2020. 13:26 »
Ono sto je ugradjivano u Skode (Rapida) tog godista.
E sad, ja nisam video Rapida sa nekom ozbiljnijom multimedijom (koja izmedju ostalog ima i bt), ali ako ti je bitan samo bt, trebalo bi da Rapid postoji i sa "obicnim" player-om, a da ima bt.

Na mreži predragas

Odg: Medijski sistem za Rapid
« Odgovor #19 poslato: 05. Nov, 2020. 17:50 »
Ja imam Swing sa bt fabricki, menjao bih ga za neku ozbiljniju multimediju, naravno samo original. Zvuk mi je odlican.
  • Vozi: Škoda Rapid 1.2tsi 2014. Elegance

Na mreži AcoSk

Odg: Medijski sistem za Rapid
« Odgovor #20 poslato: 05. Nov, 2020. 18:24 »
Eto ga posao na pomolu

Van mreže havijer

Odg: Medijski sistem za Rapid
« Odgovor #21 poslato: 05. Nov, 2020. 18:36 »
Posao je na pomolu, sad je samo glavno pitanje da li na swingu može da se javi na poziv a da nije preko volana?

Jer meni nije MF volan.
  • Vozi: Fabia 2014 1.6 TDI

Na mreži BaltazarZapočeo temu

Odg: Medijski sistem za Rapid
« Odgovor #22 poslato: 05. Nov, 2020. 19:18 »
Ti uredjaji koje si ti nabrojao idu u starija godista, ne moze to u Rapida 2017. god.
Hvala, delovalo mi da je prostor za smestaj isti samo drugacija maska, zato i postoji forum da ucimo i razmenjujemo iskustva.

A kolega je izgleda nasao najbolje resenje koje je mogao - Sving.
  • Vozi: Škoda Rapid 1.2 tsi 2014

Van mreže havijer

Odg: Medijski sistem za Rapid
« Odgovor #23 poslato: 05. Nov, 2020. 20:29 »
Sad razmišljam. Ako kolega meni da swing to ne znači da će moći da radi kod mene. Problem je u tome što ja verovatno nemam Bluetooth modul kod mene u kolima a kolega ne može da mi ga da osim ako on nabavi novu multimediju sa novim Bluetooth interfejsom? Nagađam...?
  • Vozi: Fabia 2014 1.6 TDI

Na mreži predragas

Odg: Medijski sistem za Rapid
« Odgovor #24 poslato: 05. Nov, 2020. 21:01 »
Kod mene je sve to fabricki ugradjeno i radi preko komandi volana, nisam siguran ni da li moze drugacije. Ima stalno po neki swing na oglasima za 80-ak eura, mislim da bt modul ide posebno. Ranije sam imao zamisao da ubacim bolero ali sad vremenom sve manje, nije jeftin, a nema mnogo prednosti osim mozda estetske. Kamere i senzori danas idu na retrovizor ili na poseban ekran i jeftine su, navigacija na telefonima, brza, ne trebaju mape da se azuriraju, itd... Za kineski sigurno ne bih menjao, moze samo zvuk da bude losiji.
  • Vozi: Škoda Rapid 1.2tsi 2014. Elegance

Na mreži dixon

Odg: Medijski sistem za Rapid
« Odgovor #25 poslato: 05. Nov, 2020. 22:38 »
@predragas управо тако. Ја сам се загрејао за bolero, а сад имам swing у суперб мк2. Међутим, bolero ретко и изсђе на оглас, траже 150е, а малтене никакве разлике у функцијама нема. Плус што је мени ауто стигао са bt модулом и укодирао сам да може музика да иде преко bt, носач за тел сам преправио онај фабрички тако да сад имам андроид тел на носачу на видном месту, звук квалитет перфектан све иде директно како је фабрика направила па боље 150е уложити на другу страну...

@Baltazar Једноставно се не исплати некад улагати у неке додатке јер изађе знатно скупља "пита него тепсија"... Boelro из суперб не може у твог rapida, чини ми се да рече неко горе. Узми неки оригиналан фабрички за њега, качиш телефон на aux и вози Мишко :)

Na mreži BaltazarZapočeo temu

Odg: Medijski sistem za Rapid
« Odgovor #26 poslato: 05. Nov, 2020. 22:47 »
Moze, imao sam Bolero, ustvari vw rcd 510, samo ga stavio i prikjlucio. Sad imam Amundsen ili rns 315 sve pase, samo stavis dzek za prikljucenje i zasrafis. U neku ruku i komunicira sa racunarom u autu, podesis sat na tabli on ga prihvati na radiu, ispisuje neka obavestenja naprimer o stanju akumulatora. A covek koji mi je prosao tvrdi da je iz Superba.
  • Vozi: Škoda Rapid 1.2 tsi 2014

Na mreži predragas

Odg: Medijski sistem za Rapid
« Odgovor #27 poslato: 05. Nov, 2020. 23:10 »
U pocetku me je takodje nerviralo sto nema ni aux ni usb ulaz, sad sam navikao da pustam muziku sa telefona preko bt i jos bolje sto nemam dodatne kablove i usb-ove, samo mobilni i to je to. Naravno ako naidje neki povoljan bolero ili slicno, nije iskljuceno da se malo dobudzi.
  • Vozi: Škoda Rapid 1.2tsi 2014. Elegance

Na mreži BaltazarZapočeo temu

Odg: Medijski sistem za Rapid
« Odgovor #28 poslato: 21. Nov, 2020. 11:06 »
 Zna li ko da li ovako nesto moze u Rapid 2014, da li je bluetooth integrisan ili treba modul i koje funkcije podrzava. Koliko shvatam u pitanju je Swing ali ih ima brdo verzija, ova je KJA 035 871.

https://motorky.bazos.cz/inzerat/127129483/prodam-originalni-autoradio-skoda-rapid-5ja-035-871.php

  • Vozi: Škoda Rapid 1.2 tsi 2014

Van mreže MS Becej

Odg: Medijski sistem za Rapid
« Odgovor #29 poslato: 27. Jan, 2021. 06:54 »
Pozdrav svima, juce sam u pogresnoj temi pisao, nisam uopste video da ima ova a ovo me bas zanima... moderatori su verovatno vec sklonili onaj post u svakom slucaju izvinjavam se sto sam banuo u pogresnu temu, ovo je moja 😂 Elem ,skoda rapid 2016 i imam u njoj fabricki radio blues , nasao sam na oglasima iz skode rapid novi Swing, Covek koji prodaje kaze da treba kodiranje,da li neko ima nekoga ko se bavi sa tim dekodiranjem? Nazvao sam nekog momka sa oglasa i poslao mu sliku uredjaja, on kaze da taj model po tome sto vidi nije kodiran , moze se znati samo posle ugradnje da li je “component protection” , a to on ne radi... Da li neko zna konkretno da mi kaze sta bi dobio sa ugradnjom swinga? Nemam ugradjene parking senzore a mislim da ih nikada necu ni ugradjivati, koliko sam shvatio po forumu da ovaj swing ima blutut ali nema opcije za hendsfri, koja je onda svrha? Da li je to jednostavno zameniti ili i za to moram nekog majstora posetiti? @predragas da li ti u rapidu imas ovakav swing ?
Ne mogu da nakacim sliku ovde evo saljem link kako izgleda taj sving iz ponude
https://ibb.co/K0kkxq7
  • Vozi: Skoda rapid 1.6 TDI



Pretraga foruma [Google]