Autor Tema: Octavia opruge  (Pročitano 1420 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže DadocaZapočeo temu

Octavia opruge
« poslato: 23. Sep, 2023. 14:09 »
Pozdrav , interesuje me gde mogu da se nadju neke sportske opruge polovne da valjaju za Octaviu 1.8T limuzinu . I od kog auta drugog mogu da se iskoriste , malo bih spustio auto ne nista preterano .
  • Vozi: Octavia 1.8t

Van mreže hirurg

Odg: Octavia opruge
« Odgovor #1 poslato: 23. Sep, 2023. 15:11 »
Octavia ti je ustvari golf, tako da pase sve od golfa tih godina.
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Na mreži petarp031

Odg: Octavia opruge
« Odgovor #2 poslato: 23. Sep, 2023. 21:57 »
Ne bih se potpuno slozio oko opruga i slicnosti sa golfom. Pre par godina svoju rs octaviu sam zeleo da spustim ali ne preterano, nego nekih 10 do 20mm. Uzmem opruge od gti, visina prava kakva treba. Krenem odmah na put za Beograd, Ibarskom jer AP nije tada bio u funkciji. Vec kod Cacka i zena i ja smo zazalili sto smo krenuli sa ovim vozilom, em neudoban em totalno neupravljiv auto. Opruge od gti fizicki izgledaju slicno ali veze nemaju, em su krace em su deblje. To na gti super radi posao ali oktavia je trimovana potpuno drugacije. Vratio sam odmah fabricke opruge koje i danas vozim. Najveca slicnost sa rs oprugama, koje su ujedno fabricki i najnize, je od vw bube, motor 2.0 mpi ili 1.8T. Takodje audi S3 pre fl napred nosi slicnu oprugu.
Po meni, najbolje resenje za spustanje po normalnoj ceni uz zadrzavanje kakve takve udobnosti je uz eibach. Ako ne zelis da dajes 200 eur koliko kostaju nove, mozes potraziti polovne, ali iskljucivo za octaviu, s tim sto moras voditi racuna da li su za dizela ili slabije benzince, zbog tezine motora idu drugacije opruge. Takodje mozes potraziti TA Technix, to je nesto povoljnije od eibach a zavrsice posao.
Pozdrav

Van mreže hirurg

Odg: Octavia opruge
« Odgovor #3 poslato: 23. Sep, 2023. 22:06 »
Pozz petre. Negdje sam procitao da obicna i vrs oktavija imaju dosta razlicitih dijelova. Mozda je to pravilo problem kod tebe. Mozda... Ali koliko sam vidio kataloski brojevi mnogih dijelova su kao golf. E sad nemam tacan kataloski broj od opruga oktavije da vidim sa cim se slaze.

Trebalo bi samo ispratiti motor koji je i da bi to bilo to.
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Na mreži petarp031

Odg: Octavia opruge
« Odgovor #4 poslato: 23. Sep, 2023. 22:12 »
90 posto delova je isto ali opruge ne, nije ista tvrdoca, visina... Wagen gruba opruge godinama obelezava tackama u bojama, mislim da smo to vec na forumu pre par godina pisali, imao sam cak i foto sa svim kombinacijama boja za tu seriju auta, probacu da nadjem. Ja sam moje opruge menjao novim i tada sam zadnje cekao iz Ceske ili Madjarske jer samo octavia nosi takvu oprugu, mada sam posle nasao da vw buba ima iste ali u tom autu su drugacije obelezene, bese umesto zelenih tacaka zute. Najbolja prica je eibach za octaviu i nema glavobolje.

Na mreži petarp031

Odg: Octavia opruge
« Odgovor #5 poslato: 23. Sep, 2023. 22:36 »
Evo recimo za rs octaviu prednja opruga ima OEM broj 1J0411105AJ sa 1 ljubicastom i 4 zute tackice i ide pored rs octe na lupa gti 1.6 i vw bubu . Dok zadnja opruga ide iskljucivo samo na octaviu rs i ima oznaku 1J0511115AA obelezena jednom sivom i sa 3 plave tacke.

Na mreži wkobre

Odg: Octavia opruge
« Odgovor #6 poslato: 23. Sep, 2023. 23:00 »
Uzmem opruge od gti, visina prava kakva treba. Krenem odmah na put za Beograd, Ibarskom jer AP nije tada bio u funkciji. Vec kod Cacka i zena i ja smo zazalili sto smo krenuli sa ovim vozilom
Zar nije potrebno da auto "prenoći" nakon montaže da bi to naleglo kako treba?
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Na mreži petarp031

Odg: Octavia opruge
« Odgovor #7 poslato: 23. Sep, 2023. 23:02 »
Prenocilo je u BG jer obicno idem za vikend kod suraka
Ne moze to tako da se stavlja odokativno, nisu inzenjeri dzaba zaposleni u tim fabrikama.

Na mreži wkobre

Odg: Octavia opruge
« Odgovor #8 poslato: 23. Sep, 2023. 23:05 »
Jasno, jasno  bravo2
Bezveze onda zbog cimanja i uloženog novca  :(
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Na mreži petarp031

Odg: Octavia opruge
« Odgovor #9 poslato: 23. Sep, 2023. 23:09 »
Eh da sam tu stao sa cimanjem i gubljenjem novca gde bi mi bio kraj

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Octavia opruge
« Odgovor #10 poslato: 24. Sep, 2023. 04:42 »
Zar nije potrebno da auto "prenoći" nakon montaže da bi to naleglo kako treba?

Znaci kad prenoci tada nalegne, a u voznji ne. Zanimljivo
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Na mreži wkobre

Odg: Octavia opruge
« Odgovor #11 poslato: 24. Sep, 2023. 10:47 »
Ma naravno da nalegne u vožnji, nego kaže krenuo je odmah da vozi i nije bio zadovoljan. Zato i pitam da li je potrebno neko vreme da dođe na svoje. Edukujem se  :)
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K



Pretraga foruma [Google]