Autor Tema: Tax free - saveti  (Pročitano 1479 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dexterslab011Započeo temu

Tax free - saveti
« poslato: 03. Jun, 2017. 09:15 »
Planiram za odmor da skoknem to Trsta i Palmanove malo u shoping, pa me zanima da li je neko koristio pravo povracaja PDV-a iz Italije do sada? One opste uslove sam procitao, ali me zanima da li znate neke posebne radnje koje su Global blue sistemu, da bih pare mogao da podignem u BGu kad se vratim? Da li je iko imao problema sa povratom, jer navodno Raifaizen ne vrsi povrat sa pecatom Bajakova. U glavnom, ajde da cujemo iskustva ako ih ima...sezona odmora je, sigurno ce nekome koristiti.
  • Vozi: Skoda Fabia 1.0 2016

Van mreže MoonZe

Odg: Tax free - saveti
« Odgovor #1 poslato: 03. Jun, 2017. 09:35 »
Ne bi trebalo da rajfajzen ne prima racune sa Bajakova,treba to proveriti. Idi u ekspozituru u d stanojevica i kod b92. Kako ko tumaci od radnika. Dve ekpoziture, razlicita pravila. Ja sam unovcavao racune iz Nemacke, a pecat je tompa. Ako te kasnije put nanese do Beca, idi sa racunima na aerodrom, tamo sve unovcavaju, ali uglavnom isplacuju u dolarima.

Sent from my 5022D  

  • Vozi: Fabia 1.4 mpi, 2003.

Van mreže Sirius

Odg: Tax free - saveti
« Odgovor #2 poslato: 03. Jun, 2017. 09:41 »
Pozdrav,vracanje novca od tax free nema nikakve veze sa pecatom odnosno sa pojedinacnim granicnim prelazom.Bitno je samo da se ima pecat i potpis carinskog radnika,jer ponekad sluzbenica Raifaisen banke trazi i potpis pored pecata.Samo je bitno da prodavnica ima ugovor sa Global Blue ,posto u Raifaisen banci priznaju samo tu organizaciju.Ja taj proces obavljam cesto ,tako da je ovo 100% informacija.
  • Vozi: Superb 2.0 190 DSG 2016 Style

Van mreže MoonZe

Odg: Tax free - saveti
« Odgovor #3 poslato: 03. Jun, 2017. 10:23 »
Npr global blue u centru Minhena ne priznaje pecat sa madjarske granice, dok drugi 200m dalje u trznom centru unovcavaju bez provlema.

Sent from my 5022D  

  • Vozi: Fabia 1.4 mpi, 2003.



Pretraga foruma [Google]