Autor Tema: Problem svetla...  (Pročitano 1832 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže nidza932

Odg: Problem svetla...
« Odgovor #15 poslato: 14. Jul, 2023. 11:10 »
Zahvaljujem se svima koji su se potrudili da mi pomognu.
Prvi put sam i ja mislio da je u pitanju kontakt. Medjutim nije.
Da bi se funkcija svetala ponovo upostavila auto se mora ugasiti izvuci kljuc i  ponovo dati kontakt.
U tom stanju treba iskljuciti i ukljuciti osigurac sirene.

Ako se isto radi dok je auto ugasen nece biti rezultata, ako je upaljen nece biti rezultata, ako je bio upaljen pa stoji ugasen na kontaktu nece biti rezultata.
Nakon toga se automobil upali. I dalje postoji indikacija da svetla ne rade, ali ona ipak rade. I tako se moze voziti sve dok se ne ugasi.
Jedini razlog sto svetla ne rade je zato sto su u sustini iskljucena, jer glavnom kompjuteru neki uredjaj daje signal da su sijalice pregorele.
To sad moze biti problem u prekidu komunikacije, ili da je neki modul koji kontrolise ispravnost sijalica pregoreo.

Deluje da gornja procedura uspeva samo da prevari glavni kompjuter da ne gasi napon na sijalicama iako postoji poruka o gresci.
Kakva je uloga sirene u tome za mene je nepoznata.

Na internetu sam vec nalazio simpotome ovog kvara pa sam misli da mozda ima nekoga ko se sreo sa tima.


  • Vozi: Skoda Octavia 1.9 TDI 2010

Van mreže hirurg

Odg: Problem svetla...
« Odgovor #16 poslato: 14. Jul, 2023. 11:16 »
Pa jbt jel nema neko sa dijagnostikom da pogleda. Nismo u proslom veku pa da se baca pasulj i gkeda sta je. A procedura je full :) nadam se da neces ostati na tom da je upražnjavas :)))
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Van mreže Dušan+

Odg: Problem svetla...
« Odgovor #17 poslato: 08. Maj, 2024. 20:35 »
Pozdrav drugari, imam isti problem sa svetlima, od jutros mi ne rade više sijalica. Jednom u toku dana, prilikom paljenja auto mi nije pokazao grešku,  i sijalice su normalno radile. Međutim, nakon gašenja i ponovnog paljenja opet isti problem. Auto ide kod majstora za 2 dana, ali hajde da pitam ovde, da li je neko rešio takav problem.
  • Vozi: Octavia A5 fl



Pretraga foruma [Google]