Autor Tema: Kodiaq, kupovina, rok isporuke  (Pročitano 20637 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže rocktheroad

Odg: Kodiaq, kupovina, rok isporuke
« Odgovor #150 poslato: 12. Maj, 2018. 21:13 »
Virtuelna pedala je bagovit sistem,bar kad god sam ja probavao na nekom autu. Generalno elektricni gepek bas ne mogu da smislim.
Ti sa SOS dugmetom mozda nije ni dostupno za nasu zemlju.
Prepoznavanje znakova se moze aktivorati preko vcds sigurno,mada me cudi da ga nema u meniju.
Koja je to aplikacija,ona myskoda ili kako se vec zove?

Radi pedala, ali je drugaciji sistem od drugih. Ne mašeš nogom levo desno, niti bilo šta slično već brzo gurneš i izvuces nogu.

SOS i svi ti servisi rade u Srbiji:
http://archive.skoda-auto.com/en/experience/connect/availability-list/

Eksplicitno sam i pitao pre narucivanja. Proveriću od nedelje kako se to aktivira.

Prepoznavanje znakova može da se aktivira ako imaš multi cameru, koju ja imam. Poenta je da sam ja hteo to u opremi sve sigurnosne sisteme i asistencije... proveriću i za to, posto kod nas nema eksplicitno Traffic sign recognition u opremi u cenovniku. Mada su mi rekli da sam sve izabrao sto se može izabrati.

Aplikacija je Skida Connect. I ima milion opcija, gde s parkirao auto, alarm, trip monitor, statistike, notifikacije ako ti neko vozi auto brze od zadate brzine, i servisne stvari, ako ti se pokvari pritisnes dugme, slušaš se odmah javi poziciju itd...
  • Vozi: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 2018 Style 190PS 4x4 DSG

Van mreže fobia24

Odg: Kodiaq, kupovina, rok isporuke
« Odgovor #151 poslato: 12. Maj, 2018. 21:16 »
Čestitke na preuzimanju, svi smo sa tobom iščekivali. I odmah kritika, otvaraj garažu. ;)

Van mreže DaliborV

Odg: Kodiaq, kupovina, rok isporuke
« Odgovor #152 poslato: 12. Maj, 2018. 21:32 »
Lepo ce to nositi superba,mada ne mislim da ce 1.8 trositi bitno vise.
Ni ja nisam dobio nedelju,sami su mi javili da je napravljen.

Hvala ti za odgovor. Jel se secas koliko je vremena proslo od narucivanja do izrade pa do isporuke?
  • Vozi: Škoda Superb 1.4 TSI DSG 2018

Van mreže Hidroponika

Odg: Kodiaq, kupovina, rok isporuke
« Odgovor #153 poslato: 12. Maj, 2018. 22:19 »
Konacno si ga docekao.... Neka je sa srecom.

Van mreže Julian The Bear

Odg: Kodiaq, kupovina, rok isporuke
« Odgovor #154 poslato: 10. Feb, 2019. 04:21 »
Budeci kolegi Kodiasi  :D Javio mi. Diler da je Medved proizveden i da stize u Srb za nekoliko dana :). Tako evo i moje iskustvo.

Porucio sam Auto i dao kaparo 10% i podpisao ugovor sredine Decembra . Auto ce biti ako bog da isporucen druga polovina Februara. Realno sve ispostovano ... bez da znam da se desava da zabrljaju sa narudjbinom. Pa sam ih terao da mi sslju order prema Fabrici da vidim opet sta su tacno narucili .. mada i dalje imam sumnje i prilikom preuzimanja cu pregledati sve detalje. U zakljucku isporuka u 2019 je brza za Srbija. Nadam se da je i tacna. Otvoricu na preporuka administratora svoja garaza , poslacu slike i krenucu pravo na neku planinu da radim test  :bravo:
  • Vozi: Uskoro Skoda Kodiaq 2019 2.0 TDI 190hp Style Plus

Van mreže Peja

Odg: Kodiaq, kupovina, rok isporuke
« Odgovor #155 poslato: 10. Feb, 2019. 11:32 »
U zdravlju ga testirao!
  • Vozi: Kodiaq 2.0 TDI DSG FWD, Hyundai i20 BC3, Dacia Logan 1.4 MPI

Van mreže Julian The Bear

Odg: Kodiaq, kupovina, rok isporuke
« Odgovor #156 poslato: 22. Feb, 2019. 00:05 »
Stigao auto ... sad da ga uzmem ovih dana kuci i da naucim kako da napravim garaza pa cu slike da se hvalim malo :) Zakljucak .. Ispostuvan rok od 60 dana za Style Plus ..


Sent from my iPhone  
  • Vozi: Uskoro Skoda Kodiaq 2019 2.0 TDI 190hp Style Plus

Van mreže toleander

Odg: Kodiaq, kupovina, rok isporuke
« Odgovor #157 poslato: 25. Mar, 2019. 09:34 »
Pozdrav svima,

Razmisljam se da se pridruzim ovom klubu vlasnika Kodiaqa, trebalo bi da obidjem salon ove ili sledece nedelje pa bi mi dobro doslo par saveta na sta da obratim paznju. Video sam da treba da pazim na SOS dugmice, prepoznavanje znakova, Traffic jam assistant...

Zanima me da li su te stvari do sada sredjene i na sta bih jos trebao da obratim paznju?

Takodje, koji salon u Beogradu mi preporucujete, i da li je moguce, i koliko spustiti cenu u odnosu na katalosku?

Generalno, svaki savet je dobrodosao.  :)

Unapred hvala svima.
  • Vozi: Škoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4 DSG 2019

Van mreže fobia24

Odg: Kodiaq, kupovina, rok isporuke
« Odgovor #158 poslato: 25. Mar, 2019. 14:54 »
Valjda su na snazi trenutno već sajamske cene i tu onda nema mesta spuštanju jer su već spuštene. Eventualno nešto od opreme izvući ako se može. A to za SOS i ostalo što se pisalo, verovatno nije predviđeno za tržište Srbije.

Van mreže Julian The Bear

Odg: Kodiaq, kupovina, rok isporuke
« Odgovor #159 poslato: 25. Mar, 2019. 22:52 »
Zdravo ,

Ja mogu preporuciti da za pocetak pre obilazak Salonima uradis zeljeni auto kroz Konfiguratora , bez da se obaziras na motor .. mislim. Da nisu sve agregate prisutne... Ali naj bitnije... Kod Skode nista se ne podrazumeva... sve moras dodati i kad zavrsis sa konfiguratora onda mozes proci po Salonima da vidis ko sta nidi kao cena. Naravno dodatna preporuka Virtual cockpit , Virtualna pedala za otvaranje geprka(to koristim non stop i zadovoljan sam).
Lane assist ako ides na duza putovanja.. jedino ovaj naj veci Navi Columbus ... mislim da je samo bacanje para ali to ces sam proceniti ja sam ga uzeo ali ne vidim bas neki benefit...

Mozda eto uradis konfiguracija i da nam Shere-ujes pa verujem ima to ozbiljne kolege sa Skodilacima pa ce svi da daju svoje misljenje ;)
Cestitam na Izbora... Sto se tice Salona mislim da ne bi bilo lose da se obratis u vise njih... svaki daje drugacija cena .. ja sam u dva salona gledao i na kraja sam kupio u Treci :)


Sent from my iPhone  
  • Vozi: Uskoro Skoda Kodiaq 2019 2.0 TDI 190hp Style Plus

Van mreže toleander

Odg: Kodiaq, kupovina, rok isporuke
« Odgovor #160 poslato: 26. Mar, 2019. 09:07 »
Hvala na savetima.

Ono sto je moja zelja je L&K (eventualno Style Plus) 2.0 TSI i dodao bih jos nesto opreme, po konfiguratoru:

Curtain airbags and side airbags front and rear (PE2)
Sliding Panoramic Sunroof (PH1)
Independent heating with remote control (PHC)
Ventilated front seats L&K (PHF)
Virtual pedal (PK9)
Heated windscreen + rain sensor (PKV)
"FRONT ASSIST" - adaptive cruise control to 160km/hour (PLI)
"PARK ASSIST" (PPA)
"LANE ASSIST" and "BLIND SPOT DETECT", multifunction camera (PWC)
Family Package II (PXC)
With extended safety system (proactive passenger protection system, basic and front) (7W2)
Child seat anchor, front right (ISOFIX) (3G2)
Virtual Cockpit (9S0)
Key for locking system (8QG)
Acoustics front side windows with SunSet (VW5)

Jos se razmisljam i o:

Comfort telephony with Koppelbox (wireless connection to the external aerial+wireless charging)+WLAN+rSAP+LTE (PT3)
Infotainment Navigationssystem"COLUMBUS" with integrable Maps Evropa,"SMART LINK" voice  control + ICC (RAE)
Sleep package II (PXE)
3rd seat row with middle arm rest in the 2nd row, variable boot floor + middle arm rest in the front (PZB)
Seat belt reminder, electric contact in the buckle, advanced safety equipment (9P9)

ali za Columbus sam i od drugih cuo to sto je i Julian napisao, 3. red mi realno nije potreban, ali ponekad moze biti od koristi. Dosta zavisi i od cene koju bih mogao dobiti, ali videcemo ovih dana.
  • Vozi: Škoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4 DSG 2019

Na mreži HellBlaze

Odg: Kodiaq, kupovina, rok isporuke
« Odgovor #161 poslato: 26. Mar, 2019. 20:37 »
Columbus nepotreban po meni sem ako bas neces da gledas dvd filmove, i ako ti bas znaci taj 1 inč veci ekran

Amundsen + android auto ili apple car play i da te bog vidi!

Van mreže Peja

Odg: Kodiaq, kupovina, rok isporuke
« Odgovor #162 poslato: 26. Mar, 2019. 22:21 »
mislis Bolero + Androidauto ...
  • Vozi: Kodiaq 2.0 TDI DSG FWD, Hyundai i20 BC3, Dacia Logan 1.4 MPI

Na mreži HellBlaze

Odg: Kodiaq, kupovina, rok isporuke
« Odgovor #163 poslato: 26. Mar, 2019. 22:31 »
Ne, amundsen jer je smor da bas svaki put kacis telefon ako ti treba neka lokacija na brzinu, pa iskoristis i ugradjenu navigaciju :)

Google maps npr radi perfektno na carplay ali neshvatljivo da nemaju na displeju koliko je ogranicenje brzine, tada prebacim caskom na ugradjenu navigaciju

Bolero > nije velika razlika u ceni narocito jer se uz Bolero smart connect doplacuje a u amundsen je ukljucen uvek mislim

Van mreže Peja

Odg: Kodiaq, kupovina, rok isporuke
« Odgovor #164 poslato: 27. Mar, 2019. 09:07 »
Evo meni stize sa Bolerom i aktiviranim svim SW mogucnostima (Apple Carplay, Smart Link, Google Auto), a nije bilo doplate.Navigaciju sa Telefona, Sygic Car, koristicu ali tek ponekada. samo tada cu povezati telefon na auto.Paprena je bila doplata za Amundsen.
  • Vozi: Kodiaq 2.0 TDI DSG FWD, Hyundai i20 BC3, Dacia Logan 1.4 MPI



Pretraga foruma [Google]