Autor Tema: Octavia 1.6 81kw problem sa radom u leru i vucom  (Pročitano 832 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Goran636Započeo temu

Octavia 1.6 81kw problem sa radom u leru i vucom
« poslato: 17. Jan, 2024. 20:35 »
Pozdrav,
Imam ozbiljan problem sa Skodom, vec godinu dana i dosta majstora jos niko nije uspio da nadje problem i rijesi ga u Crnoj Gori, da li mozete preporuciti neki ozbiljan iskusan servis Uzice/Cacak. Ili dati neki drugi savjet? Ne prijavljuje nikakvu gresku.
U naprijed zahvalan.
  • Vozi: octavia III

Van mreže vojkan85

Odg: Octavia 1.6 81kw problem sa radom u leru i vucom
« Odgovor #1 poslato: 17. Jan, 2024. 20:41 »
Ako je Čačak onda pravac Škoda i neka ti prekontrolišu auto ceo. Original dijagnostika je ipak nezamenjiva za neke stvari. Da li si proverio protokomer možda?
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Van mreže Goran636Započeo temu

Odg: Octavia 1.6 81kw problem sa radom u leru i vucom
« Odgovor #2 poslato: 17. Jan, 2024. 20:48 »
Jesam, mijenjao dizne, mijenjao interkuler, maf, gasio dpf i egr provjeravao vakume. Bio kod 5 mehanicara (svi kazu dizne) podjem provjerim dizne kazu dizne su ok. Zamijenim dizne bude jedan dan bolje i sjutra opet sranje. A djelovi za isprovanaje bas jeftini. Bio kod elektricara, elektronicara i nista.
  • Vozi: octavia III

Van mreže vojkan85

Odg: Octavia 1.6 81kw problem sa radom u leru i vucom
« Odgovor #3 poslato: 17. Jan, 2024. 20:53 »
Nemoguće da niko ništa nije našao, a sve si menjao. Šta kaže neka dijagnostika za vrednosti dizni? Jel ima negde tragova ulja, jel gubiš rashladnu tečnost? Neki dim na izduvu? Tragovi na poklopci od posude za antifriz? Kakav ti je akumulator?
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Van mreže Goran636Započeo temu

Odg: Octavia 1.6 81kw problem sa radom u leru i vucom
« Odgovor #4 poslato: 17. Jan, 2024. 21:10 »
Dizne ok, skidane i provjeravane. Tragova ulja nema, dima nema, jedino malo ujutro pri prvom paljenju. Ne gubi rashladnu tecnost, akumulator dosta nov, pali normalno. A sto se tice tragova tecnosti na posudi za antifriz to sam primjetio par puta.
  • Vozi: octavia III

Van mreže vojkan85

Odg: Octavia 1.6 81kw problem sa radom u leru i vucom
« Odgovor #5 poslato: 17. Jan, 2024. 21:50 »
A na meraču ulja nemaš tragova?
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Van mreže Goran636Započeo temu

Odg: Octavia 1.6 81kw problem sa radom u leru i vucom
« Odgovor #6 poslato: 18. Jan, 2024. 06:29 »
Nema, na mjeracu sve kako treba.
  • Vozi: octavia III

Van mreže hirurg

Odg: Octavia 1.6 81kw problem sa radom u leru i vucom
« Odgovor #7 poslato: 18. Jan, 2024. 07:49 »
A jel uzubljen motor kako treba? Kad je radjen veliki servis. Prije da tu nesto ne stima ako su dizne u toleranciji. Pritisak dobar itd. Da nije prezubio?
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Van mreže Goran636Započeo temu

Odg: Octavia 1.6 81kw problem sa radom u leru i vucom
« Odgovor #8 poslato: 18. Jan, 2024. 09:16 »
Onda ne bi imao momente da radi u ler kao sat. Desi se da podjem do posla 7-8 semafora ne trese, a onda pri povratku na svaki trese. Kad sam kupio auto sve je bilo ok, od tad nije mijenjan zubcasti.
  • Vozi: octavia III

Na mreži cacak

Odg: Octavia 1.6 81kw problem sa radom u leru i vucom
« Odgovor #9 poslato: 18. Jan, 2024. 21:49 »
Bilo bi lepo da napises sta je to ozbiljan problem.....
  • Vozi: skoda octavia 1,9tdi 77kw eleganc 2011

Van mreže Goran636Započeo temu

Odg: Octavia 1.6 81kw problem sa radom u leru i vucom
« Odgovor #10 poslato: 18. Jan, 2024. 22:20 »
Pa ozbiljan problem je iz razloga sto ni jedan majstor ne moze da nadje sto je problem, a problem sa autom je sto auto po nekad trese u leru i na manje dodavanje gasa auto ne reaguje kako treba, tek kad pritisnem papucicu u kick down pocne da vuce kako treba. Posle popravke dizni (delphi) vodio sam auto da se ugasi dpf i egr, ugasili su dpf, ocistili fizicki, ali koliko sam danas mogao sam na dijagnostici da vidim mislim da egr nisu ugasili jer mi na dijagnostici pokazuje parametre egr-a.
  • Vozi: octavia III

Van mreže dosra20

Odg: Octavia 1.6 81kw problem sa radom u leru i vucom
« Odgovor #11 poslato: 19. Jan, 2024. 13:41 »
Neznam koliko će ti pomoć i dali ima veze do grupacije ali kolegi na BMW 3 je se slična stvar događala jako puno majstora gledalo popravljalo i na kraju neki seoski majstor utvrdio da je problem bio u kompjuteru. Kako zašto nemam pojma znam da je stavio drugi kompjuter da proba i to se više nije događalo.
  • Vozi: Škoda Fabia 1.9SDI 2006

Van mreže Goran636Započeo temu

Odg: Octavia 1.6 81kw problem sa radom u leru i vucom
« Odgovor #12 poslato: 19. Jan, 2024. 17:18 »
Kod mene trenutno postoje dvije sumnje, da elektronicar kad je gasio DPF nije ugasio EGR i ako sam mu rekao pa da on pravi problem, i druga varijanta kompjuter. S tim sto kompjuter se mora kodirati da bi se probao pa ne znam koliko ce to biti izvodljivo da uzmem da probam. Ili cu morati baciti jos par stotina eura da bih otklonio tu sumnju.
  • Vozi: octavia III

Van mreže Goran636Započeo temu

Odg: Octavia 1.6 81kw problem sa radom u leru i vucom
« Odgovor #13 poslato: 19. Jan, 2024. 17:20 »
Planiram da u ponedjeljak podjem do elektronicara da saznam da li je gasio egr, ukoliko nije da ga ugasi, u koliko jeste da vidim sta moze sa kompjuterom.
  • Vozi: octavia III

Van mreže mihajloalasp

Odg: Octavia 1.6 81kw problem sa radom u leru i vucom
« Odgovor #14 poslato: 20. Jan, 2024. 20:39 »
CXX motor?



Pretraga foruma [Google]