Autor Tema: xenon farovi  (Pročitano 984 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže ApatinacZapočeo temu

xenon farovi
« poslato: 16. Maj, 2021. 14:54 »
Pozdrav svima
U zeninom autu B klase 2008 godiste xenoni jako slabo svetle (bolje svetle moji u Octaviji mada su halogeni).
Promenio sam sijalice 8Würth) i opet su slabi.
Prijatelj koji se razume malo u auta kaze da je moguce da su farovi izgoreli i da zato slabo svetle.
dali je moguca reparacija farova i gde.Nove farove ne bih uzimao jer je auto vec 13 godina staro i mozda ce ici na prodaju.
Hvala unapred
  • Vozi: Octavia II 1,6 tdi

Van mreže vojkan85

Odg: xenon farovi
« Odgovor #1 poslato: 16. Maj, 2021. 15:49 »
Dok se ne otvori far nećeš znati na čemu si. Pod pretpostavkom da nije matirao spolja, onda mora da se otvara i da se vidi šta je unutra. U BG ima servisa koji to lepo odrade, proveri na Google-u da ne reklamiram ovde.
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Na mreži varicak

Odg: xenon farovi
« Odgovor #2 poslato: 05. Jan, 2022. 13:59 »
Hajde da se ovde ubacim. Na Oct A7 pre FL xenon farovi, prestao da mi radi desni far. 30.12. (naravno, a kad drugo) krenem uveče i vidim da mi ne radi desni far i upozorenje na tabli. Sledeći dan mi far normalno radi i nema upozorenja na tabli kao i dan posle. Juče uveče vozim i vidim da mi se snop svetla menja. Kad sam stigao kući vidim da desni far radi, ali da sija žuto. Nemam iskustva, ali pretpostavljam da je sijalica odradila svoje. Fabrički su Philips sijalice, ali sad ne znam da li je možda nešto drugo uz sijalicu, žale se ljudi i na balaste sa sličnim simptomima. Ako neko ima preporuku šta raditi, da teram u servis ili da jurim sijalicu i menjam sam ili ....

Hvala u napred.



Pretraga foruma [Google]