Autor Tema: Karburator i problemi u radu motora (Odgovara: Dobrivoje)  (Pročitano 40021 puta)

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže DobrivojeZapočeo temu

Odg: Karburator i problemi u radu motora (Odgovara: Dobrivoje)
« Odgovor #15 poslato: 23. Sep, 2015. 19:53 »

Zdravo! 
Tema je super, evo I ja bih izvrsio generalku mog karburatora samo nemogu da skupim hrabrost da GA  izvadim radi zaliha rezervnih delova da ne nesto slomim vidim ima dosta plasticne delove, a I nije lose da postavis slike step by step oko toga Kako da remontiramo karburator zasto ipak je karburator!. Unapred Hvala!




Drago mi je da ti se tema svidja, nadam se da nisi jedini u tom misljenju. Nego, da krenem da ti pomognem u domenu koji mozes bezbedno da uradis. A da nista ne pogresis, uradi sledece:

- skini kompletno plasticno kuciste filtera,

- u delu kod sajle gasa imas jednu cetvrtastu membranu koja je sa jednom cetvrtastom deklom i polugicom pricvscena sa cetiri zavrtnja. Odvi ta cetiri zavrtnja i pazljivo kucni tu deklu kako bi je odlepio i dosao do membrane,

- pazljivo i jako strpljivo sa skalperom zapocni da odlepis membranu, pazi iza cetvtaste membrane imas jednu oprugu,osiguras i jedan nepovratni gumeni ventil crvene boje,

- pogledaj u kakvom je stanju ta membrana, ona je pecurkastog tipa ili kako je mi zovemo balonka. Da li je negde napukla ili je jako tvrda kad je pomeras gore dole. Ako je porozna ili pukla, onda ti kroz deklu curi gorivo kad pritiskas gas, ako ne curi gorivo vratices je nazad ( najbolje bi bilo da postavis novu ),

- prekontrolisi crvenu pecurku-jednosmerni ventil, desava se da joj od starosti propadne nalezuci deo. U donjem delu kucista cetvrtaste membrane vremeno se nakupi talog. Obavezno ocisti taj talog i kreci sa sklapanjem obrnutim redom, vodi racuna da opruga koja stalno vraca membranu. Bude tacno u osi i u svom lezistu, ako ti pobegne pecurkica-jednosmerni ventil nece pravilno raditi.


 :bravo:





  • Vozi: skoda 1000 MB

Van mreže Karlheinz

Odg: Karburator i problemi u radu motora (Odgovara: Dobrivoje)
« Odgovor #16 poslato: 23. Sep, 2015. 22:59 »
Voleo bih da znam cemu sam zasluzio dva minusa i ko je bio tako velikodusan ...
Niko od korisnika ne može da sazna ko je kome dao plus ili minus.
http://forum.skodaforum.rs/uputstva-pravila-novosti/mogucnosti-i-opcije-foruma/msg1318/#msg1318
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže DobrivojeZapočeo temu

Odg: Karburator i problemi u radu motora (Odgovara: Dobrivoje)
« Odgovor #17 poslato: 24. Sep, 2015. 18:22 »
Nego da nastavimo dalje Bacteria  bravo2, ako si sve vratio kako treba, u istoj ravni za 90 stepeni imas jos jednu membranu. Ona se sa dva nesto duza zavrtnja pricvrscuje za kuciste karburatora. Postavljena je izmedju dva nosaca koji sa membranom, cine jedan regulator, veoma bitan za rad motora.
Sinhronizovan prelazak sa viseg u nizi rezim rada, vodi racuna da pazljivo i strpljivo odvojis nosac od tela karburatora. Sa istom paznjom odvoj te dve polutke i vidi u kakvom je stanju ta membana. Ako j nisi nikad menjao, nebi bilo lose da je sad zamenis. Verujem da je tvrda i ispucala, vodi racuna da oprugu stavis u njeno lezise na membrani ( u tanjiricu ). Vracaj delove obrnutim redom, obavezno stavi novu zaptivku izmedju tela i nosaca.

Javi nam dokle si stigao i da li ide sve kako sam ti objasnio. Ako je negde zapelo nemoj nista da silujes, jer ces napraviti vecu stetu nego korist. U ovom poslu moras biti smiren i strpljiv. Da si blizi drage volje bi ti pokazao kako se to radi...


 :RR)
  • Vozi: skoda 1000 MB

Van mreže Bacteria

Odg: Karburator i problemi u radu motora (Odgovara: Dobrivoje)
« Odgovor #18 poslato: 24. Sep, 2015. 18:28 »
Hvala puno sto si mi objasnio oko toga ,ja imam feliciju oko par meseci i vozim je na plin a vidim da je predhodni gazda kad je vozio na benzin karburator mu curio na usisnu granu i od zadnje strane bloka ima velike zute fleke.Posto dolazi zima ,a i svremena na vreme je dobro da se vozi na benzin hocu da sredim karburator ili najmanje sto mogu da proverim u  kakvom stanju se nalazi.
Na plin radi odlicno i nemam nikakvih problema .
Pozz !

Van mreže DobrivojeZapočeo temu

Odg: Karburator i problemi u radu motora (Odgovara: Dobrivoje)
« Odgovor #19 poslato: 24. Sep, 2015. 18:38 »
A kad rad motora prebacis na benzin, kava je tad razlika i da li prilikom dodavanja gasa vlazi gorivo kod cetvrtaste membrane?
  • Vozi: skoda 1000 MB

Van mreže Bacteria

Odg: Karburator i problemi u radu motora (Odgovara: Dobrivoje)
« Odgovor #20 poslato: 24. Sep, 2015. 18:49 »
Ja sam presao oko 200 km. na benzin i nisam primetio da nesto nije u redu ali kad su ugradjivali plinski ured primetio sam tu mrlju inace je dobro radila i na benzin samo se osecao miris benzina.Mislio sam da je to radi letne vrucine
,ali izgleda da nije tako .
Sad primecujem da sauh ponekad kasni sa iskljucivanjem nekad na 70 C nekad na 85 C pa zato moram da ocistim karburator i dobro podmazem zasto mislim da ga plin presusio i poceo talog od benzina da betonira karburator.Sada sam pun obaveza ,prva prilika cu da ga remontujem .

Van mreže DobrivojeZapočeo temu

Odg: Karburator i problemi u radu motora (Odgovara: Dobrivoje)
« Odgovor #21 poslato: 25. Sep, 2015. 17:20 »
Sad vidim na koji se nacin daje + ili -  :bravo:, jer sam nasem clanu Bacteria dao +  :RR). Mislim da je ta dodela nepostena i nekorektna  wac1, ali sta je tu je nek je na cast onome ko ih deli...

Bacteria, ako bude negde zapelo slobodno se javi, da li ima sanse da nabavis delove za reparaciju?
  • Vozi: skoda 1000 MB

Van mreže milosgranice

Odg: Karburator i problemi u radu motora (Odgovara: Dobrivoje)
« Odgovor #22 poslato: 26. Sep, 2015. 16:22 »
ma uzivaj Dobrivoje i pokazi sta znas, 'bes +i-
  • Vozi: fabia 1.9sdi

Van mreže DobrivojeZapočeo temu

Odg: Karburator i problemi u radu motora (Odgovara: Dobrivoje)
« Odgovor #23 poslato: 26. Sep, 2015. 17:00 »
konacno neko da objasni sve do tancina... :bravo:
mene zanima sta treba dograditi  karburatoru na mom fav 135ls koji nema konektor za lampicu da je sauh aktiviran,gde se nalazi to sta je vec,neki mikroprekidac ili sta vec???




Imam jedan mikro prekidac, pogledacu ga ovih dana u kakvom je stanju i koliki pritisak treba da se ostvari. Da bi reagovao- dao signal kontrolnoj sijalici. Ti me za svaki slucaj podseti, ako valja rado cu ti ga pokloniti...
  • Vozi: skoda 1000 MB

Van mreže DobrivojeZapočeo temu

Odg: Karburator i problemi u radu motora (Odgovara: Dobrivoje)
« Odgovor #24 poslato: 28. Sep, 2015. 20:57 »
Skoro tristo pregleda, svaka Vam cast dragi moji forumasi, sutra cu da postavim slike karburatora koji sam danas remontovao. I koje sam modifikacije uradio po pitanju dovodjenja plina u karburator.

U praksi se pokazalo jako dobro i oko 10 - 15% smanjena potrosnja plina. Molio bih da mi na pp objasnite kako je najlakse postaviti slike koje cu postaviti na racunaru. Koristio bih Photobucket...

 bravo2
« Poslednja izmena: 29. Sep, 2015. 09:20 dulefontana »
  • Vozi: skoda 1000 MB

Van mreže DobrivojeZapočeo temu

Odg: Karburator i problemi u radu motora (Odgovara: Dobrivoje)
« Odgovor #25 poslato: 09. Okt, 2015. 19:24 »
Uh, odavno nisam video ovako zapusten karburator. Nije nikakav problem kad je karburator prljav i mastan ali, kad su odredjeni delovi ( mislim na plasticne vakume ) slomljeni i skoro da ih nema.
Tad nastaje ozbiljan problem, jer automatski sauh vise nije kompletan i nemoguce je da ima pravilan rad na hladnom startu.

 Polomljen vakum aparat drugog grla i odlomljena blokada drugog grla, jednom recenicom, dobro unisten karburator. Dovoljan dokaz o nestrucnom radu na karburatoru, tada je tesko sve dovesti u ispravno stanje ( zamena polomljenih delova ).

Pitam vlasnika auta zasto je toliko unisten karburator, vlasnik kaze da mu je majstor iz njegovog sela odrzavao auto. Da je popravljao karburator ( uz pomoc zice ) i kad se vise nije moglo uputio me je u servis da se remontuje karburator.
  • Vozi: skoda 1000 MB

Van mreže DobrivojeZapočeo temu

Odg: Karburator i problemi u radu motora (Odgovara: Dobrivoje)
« Odgovor #26 poslato: 10. Okt, 2015. 20:50 »
Moram priznati da sam prijatno iznenadjen da je tema koju vodim odlicno posecena za kratko vreme  :bravo:.
  • Vozi: skoda 1000 MB

Van mreže DobrivojeZapočeo temu

Odg: Karburator i problemi u radu motora (Odgovara: Dobrivoje)
« Odgovor #27 poslato: 16. Okt, 2015. 18:07 »
Evo dragi moji clanovi slika jednog dvogrlog Pierburg 2E karburatora. Koji je zahvaljujuci jednom majstoru dosta unisten, jer nije imao odredjene delove koji su vremenom propali da ih zameni. Najbolje njegovo resenje je da upotrebi bakarnu zicu kao zamenu...











Koristim priliku da se nasem clanu: " dulefontana ", javno zahvalim za pomoc...
« Poslednja izmena: 01. Nov, 2015. 12:38 dulefontana »
  • Vozi: skoda 1000 MB

Van mreže dulefontana

Odg: Karburator i problemi u radu motora (Odgovara: Dobrivoje)
« Odgovor #28 poslato: 16. Okt, 2015. 20:02 »
:D kad god treba, tu sam.

Sent from my Commodore Amiga 500


Van mreže DobrivojeZapočeo temu

Odg: Karburator i problemi u radu motora (Odgovara: Dobrivoje)
« Odgovor #29 poslato: 16. Okt, 2015. 20:40 »
Hvala, sutra cu rasklopiti karburator i snimicu kako to izgleda i snimicu kako se pere... Dok se slike postave na forumu, slobodno mozete da postavite pitanja....
  • Vozi: skoda 1000 MB



Pretraga foruma [Google]