ŠKODA FORUMI > Briga Održavanje Oprema

INSEKTI - čime se najbezbednije skidaju?

(1/4) > >>

sheytan:
(pregledao sam ovaj podforum na brzinu, izvinjavam se ako postoji slična tema)

DakleM, čime brzo i bezbedno skinuti sada već prilično zapekle ostatke insekata nakon putovanja?

Mehaničar mi reče da je sasvim bezbedno i efkiasno koristiti sredstvo za odmašćivanje kočnica? Kupio sam ovo:  https://www.unicoshop.rs/auto-delovi/tecnosti-za-ciscenje-i-odrzavanje/sredstvo-za-ciscenje-brake-cleaner-variac-500ml-  , ali nemam hrabrosti da ga upotrebim na novom autu...

zzeelljjkkoo:
Распитај се боље, лаички ми баш не делује нормално да нешто што служи за чишћење, по мени, тешке прљавштине, иде на лак.
Ја сам за скидање смоле са лака користио концентровано средство за прање стакала, оригинал Опелово, односно ГМ, а купио сам у продавници Опелових резервних делова. Пола литре је било око 500 динара, светло плаве боје је.

wkobre:
Jednostavno puškom u samouslužnoj perionici. Ili u omiljenoj auto perionici. Što kaže Željko, ne bih se baš igrao sa tim.
Ako su zapekle, gotovo sam siguran da će lak biti oštećen nakon pranja, tj videće se kao fleke. A to jedino da se polira...

Ljuba:
Ne bih se zezao brake cleaner-om, postoje sredstva predviđena za te stvari. Licno, izbegavam, koliko mogu, samousluzne perionice, perem auto u domacoj radinosti. Ne zato sto sam stipsa nego sto je to kod mene ritual, odvojim jedan vikend dan (par sati) da detaljno operem i prekontrolisem auto, zavisno od vremena, pranje na nedelju, dve dana, retko vise. Sve ovo spominjem zato sto zalepljene insekte resavam tako sto ih "natopim" sapunicom vise puta dok perem ostatak auta, onda puska da skinem vecinu masakra i posle toga sunđer resi ostatak.
Kao mlađi, radio sam u autoperionici, brzo se radilo tako da smo izdasno koristili raspoloziva sredstva za otklanjanje prljavstine. Koliko se secam nikad nije bilo problema sa lakom prilikom upotrebe npr. sredsva za uklanjanje buba, katrana i sl.
Ako nisi siguran, najbolje da naprskas na manju povrsinu, negde u donjem delu branika pa vidi kako ce da uradi posao.
Edit: Izvinjavam se na opsirnom postu, promaklo mi je ovo BRZO u pitanju 'cime brzo i bezbedno skinuti insekte...'

sheytan:
hehe  Shto je brzo, to je i kuso : ))

Pushka u perionici, sa umerene distance, ne skida ove ostatke, barem kod mene.

Zakljuchak: izvesno da namenska sredstva rade posao, i vrv ne prave shtetu. Ima li neko neku preporuku, ili vazi ono - koliko $$$, toliko i zike? : ))

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju