Autor Tema: Delovi za veliki servis  (Pročitano 2296 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže TuleZapočeo temu

Delovi za veliki servis
« poslato: 16. Mar, 2019. 21:37 »
Primice mi se veliki servis, treci po redu, ali prvi kako je auto u mom vlasnistvu.
Auto je Superb 2.5 TDI 120kw (2003 godiste)
Interesuje me kako i gde da saznam tacan spisak delova koji se menjaju pri velikom servisu.
Jedan servis mi je dao ponudu od 70K dinara za aftermarket delove, ali one Made in Germany (INA, Dayco).
Kako mi rekose cena je tolika jer ima zaista puno delova, 4 neka kaisa, gomila spanera, vodena pumpa... sve u svemu preko 20 delova.

Drugi servis je dao ponudu od 43K uz komentar "zamena zupcastog kaisa kpl, pk kais x 2 i svi potrebni roleri", ocigledno nedostaje vodena pumpa na ovom spisku, to sam tek sad skontao.
Cekam i trecu ponudu, a razmisljam da se obratim i ovlascenom servisu, cisto da vidim koju ce oni cifru izbaciti.

Ono sto bi voleo jeste da saznam detaljan spisak delova i da sam vidim koliko to moze zaista da me kosta u kombinaciji INA, Dayco ili SKF.
Onda bi mogao i da stvorim neki osecaj sta mi je mnogo, a sta je Ok cena.
Isto tako (lupam verovatno) ako mi servis trazi 70K za aftermarket delove, a npr. InterSrem mi ponudi za 80K sa originalima i garancijom onda vredi razmislti o tome.

Ako ima neki znalac voljan da me uputi na neke linkove, ili udeli neki savet sa kojim proizvodjacima ici, a koje zaobilaziti bio bih veoma zahvalan.
  • Vozi: Skoda Superb 2.5 V6 TDI 2003

Van mreže mihajloalasp

Odg: Delovi za veliki servis
« Odgovor #1 poslato: 16. Mar, 2019. 23:08 »
Ako ti nije kasno, mogu u ponedeljak da ti dam tacnu informaciju I o ceni I o kompletnom spisku delova. Tj spisak mogu I odmah, ali ne verujem da ti nesto znaci :D

Van mreže TuleZapočeo temu

Odg: Delovi za veliki servis
« Odgovor #2 poslato: 16. Mar, 2019. 23:18 »
Ma kakvi, nije kasno. Trenutno sam na nekih 85000 km od prethodnog velikog servisa. Planiram da ga uradim u narednih 5 hiljada km.
Tako da imam fore najmanje par meseci najmanje.
Hvala puno!
  • Vozi: Skoda Superb 2.5 V6 TDI 2003

Van mreže Fest03

Odg: Delovi za veliki servis
« Odgovor #3 poslato: 30. Dec, 2022. 17:40 »
Pozz naisao sam na isti problem, poslao sam poruku osnivacu ove teme, ali nisam siguran koliko je aktivan i da li je jos na forumu, potrebni su mi odgovori na ista pitanja, svaki savet dobrodosao.

Pokusao sam i @mihajloalasp da pustim poruku ali to izgleda nije moguce.
  • Vozi: Skoda Superb

Van mreže TuleZapočeo temu

Odg: Delovi za veliki servis
« Odgovor #4 poslato: 02. Jan, 2023. 17:11 »
Davno bese, ali uspeo sam naci sta sam sve zamenio i po kojoj ceni. Uradio sam veliki + mali servis ako se dobro secam.
Imaj na umu da je ovo bilo pre 2.5 godine, ali sam tada trazio najbolje delove koje imaju, a da nisu OEM

set zupcenja (2 kaiša i 3 španera)   20500
pumpa vode   4400
pk kais alternatora   2100
pk kais klime   950
termodavac   1500
termostat   1100
roler pk kaisa   850
roler pk kaisa   2300
roler pk kaisa   2200
roler pk kaisa   2750
filter ulja   1250
filter goriva   2800
filter vazduha   1550
filter polena   650
castrol 5W40  6 X 850   5100
   
amortizer spanera pk kaisa (to mozda ne treba)   6500
   
UKUPNO   56500
  • Vozi: Skoda Superb 2.5 V6 TDI 2003

Van mreže Fest03

Odg: Delovi za veliki servis
« Odgovor #5 poslato: 02. Jan, 2023. 19:24 »
Ok, hvala ti puno na odgovoru. Otprilike sam i ocekivao takvu cifru, naravno bice i skuplje.

Koje delove da trazim imas li savet? Tipa mislim da cu otici do Kitkonerca i Winta, ali nemam predstavu sta se nudi..
  • Vozi: Skoda Superb

Van mreže TuleZapočeo temu

Odg: Delovi za veliki servis
« Odgovor #6 poslato: 05. Jan, 2023. 12:06 »
Evo sad sam bacio pogled na sliku, iskreno i zaboravio sam koje proizvodjace sam uzeo. Ovako, INA, Continental, Knecht
  • Vozi: Skoda Superb 2.5 V6 TDI 2003



Pretraga foruma [Google]