Autor Tema: Dilema  (Pročitano 3695 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže MareskaZapočeo temu

Odg: Dilema
« Odgovor #15 poslato: 02. Okt, 2023. 15:20 »
Moje licno razmisljanje je da ce 3,4 godine biti jako teško prodati dizela...
  • Vozi: Passat

Van mreže sds21

Odg: Dilema
« Odgovor #16 poslato: 02. Okt, 2023. 15:41 »
U mojoj okolini svi voze benzince. U firmi od 12 vozila su 10 benzinca, jedan dizel i jedan elektro. Brat je pre dva meseca u Nemačkoj uzeo A3 limuzinu. Ista je cena bila za isti paket opreme za 1.0 tfsi hibrid 110ks i za 2.0 tdi 115ks. Ali je zato kasko za benzinca 850e, za dizela 1250e. Još jedan od razloga zašto se ljudi češće odlučuju za benzince.
  • Vozi: Skoda Rapid 1.0 TSI Drive MY2018, Skoda Fabia 1.2 TSI 2015

Na mreži predragas

Odg: Dilema
« Odgovor #17 poslato: 02. Okt, 2023. 15:43 »
Kolega @observer vise puta si spominjao potrosnju od 5.3 na 1.2tsi, ako je stvarno tako svaka cast,meni trosi jos bar litru vise. Ranije sam vozio 1.5dci i trosio je jako malo, na duze puteve i 4.3l/100. Dakle nije u stilu voznje. Sad je realno na benzinu 2l vise i ne vidim nikakvu sansu da to smanjim osim da uopste ne vozim po gradu. Sto se tice odrzavanja, nisam tamo imao nikakvih kvarova do 250.000km vazano za motor (osim sto je na trapu bilo svega, ali to je do marke automobila) , tako da sam uz srecu vozio dizela bez ikakvih dodatnih troskova uz jeftine servise, nedavno je kod novog vlasnika crkao egr i steta je 200€. Sada su mi cak i servisi skuplji (ali nije za poredjenje, ono je stariji motor iz 2004.) Uglavnom, samo neka posluzi, za sad i na ovom sve radi kako treba. A koliko trosi da trosi...
  • Vozi: Škoda Rapid 1.2tsi 2014. Elegance

Van mreže observer

Odg: Dilema
« Odgovor #18 poslato: 02. Okt, 2023. 15:53 »
Ja imam gradske vožnje baš malo, ne više od 20-30% (ali tako je bilo i sa dizelašem).
Dan u kojem imam više gradske vožnje završi se sa prosekom oko 6

Ovih 5.3 je ukupan total od 0 km do sad (računato na papiru, beležim sva točenja).
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Dilema
« Odgovor #19 poslato: 02. Okt, 2023. 17:06 »
Moje licno razmisljanje je da ce 3,4 godine biti jako teško prodati dizela...
То је и једна од ствари која мене баш жалости, на сву нашу муку. У Европи се уназад година води хајка на дизеле (оправдано или не, не знам, али вероватно јесте оправдано) и они гледају да их се реше како год. И онда наступамо ми са ових простора, поприлично сиромашни, који увозимо те дизеле који су за њих баласт, да не кажем отпад, и за њих је то вин-вин комбинација, ем се решили отпада ем су за то добили чисти кеш, а нама ће остати да видимо шта ћемо са тим кад им истекне животни век. А какве су нам способности да одржавамо те ауте док их возимо, како треба, знамо сви.
За мене туга...  :(
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Na mreži Baltazar

Odg: Dilema
« Odgovor #20 poslato: 02. Okt, 2023. 18:03 »
Можемо развијати теорије и филозофије, можда тај податак са огласа говори и нешто друго, да људи хоће да се реше дизелаша јер и нису баш толико повољнији у експлоатацији (непотврђено, па схватите као шалу).  :)

Егзактан податак за 2022. годину је да је у Србији у тој години продато 22.785 нових аутомобила (бензин - 59%, дизел - 20%, хибриди - 17% (код хибрида има и једних и других, мада мислим да и овде преовладава бензин)).
Као и претходних година Шкода је најпродаванија, па следе: Toyota, Fiat, Hyundai, Dacia и Kia.

Код половних дизели су купованији али нисам успео наћи податак о процентима.
Od tih 23 000 oko 40% su sluzbeni, znaci manje od 15 000 privatnih. Naspram jedno 150 000 polovnih.
Tako da taj procenat ne govori nista.
  • Vozi: Škoda Rapid 1.2 tsi 2014

Na mreži Baltazar

Odg: Dilema
« Odgovor #21 poslato: 02. Okt, 2023. 18:08 »
Ja imam gradske vožnje baš malo, ne više od 20-30% (ali tako je bilo i sa dizelašem).
Dan u kojem imam više gradske vožnje završi se sa prosekom oko 6

Ovih 5.3 je ukupan total od 0 km do sad (računato na papiru, beležim sva točenja).
Ja imam max 10% gradske voznje pa opet trosim oko 6 l na 100 km zsa 1.2 tsi.
  • Vozi: Škoda Rapid 1.2 tsi 2014

Na mreži predragas

Odg: Dilema
« Odgovor #22 poslato: 02. Okt, 2023. 18:15 »
Ja imam max 10% gradske voznje pa opet trosim oko 6 l na 100 km zsa 1.2 tsi.
Mozda ima veze i sto su nasi motori stariji, ovaj u golfu je malo novije konstrukcije i ima kais. Ujedno i manje ks, ako igra ulogu.
  • Vozi: Škoda Rapid 1.2tsi 2014. Elegance

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Dilema
« Odgovor #23 poslato: 02. Okt, 2023. 18:24 »
Od tih 23 000 oko 40% su sluzbeni, znaci manje od 15 000 privatnih. Naspram jedno 150 000 polovnih.
Tako da taj procenat ne govori nista.
Нема везе да ли су службени или приватни, бар ја мислим. Дефинитивно код нових потпуно превладавају бензинци (рачунајући и хибриде), а ако ту има и службених онда је питање зашто се фирме одлучују за бензинце (ако су дизели повољнији у експлоатацији), под условом да је и код службених расподела као на укупном броју.

У прва три месеца 2023. године продато је око 28.000 половних, од чега је око 60% дизела, што је на годишњем нивоу укупно, рецимо, око 115.000.
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Na mreži Baltazar

Odg: Dilema
« Odgovor #24 poslato: 02. Okt, 2023. 18:49 »
60% je realno.
  • Vozi: Škoda Rapid 1.2 tsi 2014

Na mreži wkobre

Odg: Dilema
« Odgovor #25 poslato: 02. Okt, 2023. 19:31 »
Moje licno razmisljanje je da ce 3,4 godine biti jako teško prodati dizela...
Sve više se bune oko ideje da se prekine proizvodnja benzinskih i dizel motora. I te žalbe se sve više usvajaju. Ako uspeju da ih ukinu do 2040/50e, kod nas će se voziti bar još 15 godina nakon toga.
Tako da mislim da oko prodaje neće biti problema još dugo  :)

Edit: Ali neću da utičem na odluku oko kupovine. Ako si krenuo da presečeš i uzmeš benzinca, podržavam  bravo2
Odličan je taj motor koji si naveo.
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Dilema
« Odgovor #26 poslato: 02. Okt, 2023. 19:36 »
Sve više se bune oko ideje da se prekine proizvodnja benzinskih i dizel motora. I te žalbe se sve više usvajaju. Ako uspeju da ih ukinu do 2040/50e, kod nas će se voziti bar još 15 godina nakon toga.
Tako da mislim da oko prodaje neće biti problema još dugo  :)
Да ли ће уопште бити нафте до тада?  :))
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Van mreže MareskaZapočeo temu

Odg: Dilema
« Odgovor #27 poslato: 03. Okt, 2023. 02:54 »
Sve više se bune oko ideje da se prekine proizvodnja benzinskih i dizel motora. I te žalbe se sve više usvajaju. Ako uspeju da ih ukinu do 2040/50e, kod nas će se voziti bar još 15 godina nakon toga.
Tako da mislim da oko prodaje neće biti problema još dugo  :)

Edit: Ali neću da utičem na odluku oko kupovine. Ako si krenuo da presečeš i uzmeš benzinca, podržavam  bravo2
Odličan je taj motor koji si naveo.
Sem "Nemaca" ti vise i ne Mozes da kupis novog dizela.. gotovo svi su ih ukinuli..
  • Vozi: Passat

Van mreže A.Mladenović

Odg: Dilema
« Odgovor #28 poslato: 03. Okt, 2023. 08:15 »
U poređenju dizel benzin dodao bih ključnu stvar . Vozilo je namenjeno za taksi.S tim u vezi treba da uzme u obzir činjenicu da dizelaši prelaze daleko veću kilometrežu pre generalnog remonta, i do tri puta više od benzinaca , naročita u gradu benzincima manje prija režim kreni stani. Jedino na ovim noviji dizelima je problem dpf za grad.
  • Vozi: Škoda Octavia 1,6 tdi 2012. Ambition

Na mreži wkobre

Odg: Dilema
« Odgovor #29 poslato: 03. Okt, 2023. 09:13 »
Sem "Nemaca" ti vise i ne Mozes da kupis novog dizela.. gotovo svi su ih ukinuli..
Nije me mrzelo da bacim pogled, pronašao sam sledeće ponude za nov dizel: Alfa Romeo, Citroen, Dacia, Fiat, Ford, Hyundai, Kia, Mazda, Mini, Peugeot, Renault, Volvo. I Nemci  :)
Gledao sam prodaju u EU.
Ali ajde sve i da nema ni jedan, da se vratimo na temu. S obzirom da ćeš koristiti za taksi, verujem dok dođe do prodaje, na koje god gorivo da se odlučiš, trebalo bi da se auto do tada isplatio ili barem da se živelo od njega zar ne? Jesi li uzimao u obzir hibride ili full električni? Vidim po gradu da ima Tesli na taksiju. Da li u tom slučaju idu subvencije za taksi plus one za hibrid/elektriku?
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K



Pretraga foruma [Google]