Autor Tema: Renault Kadjar 2019 by aleksandarzlatic  (Pročitano 2402 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže aleksandarzlaticZapočeo temu

Renault Kadjar 2019 by aleksandarzlatic
« poslato: 14. Nov, 2022. 12:44 »
Pozdrav svima.

Nakon 7 godina vožnje Octavie III 1.2 TSI, a usled svih problema proizvodnje, rokova i cena novih Škoda, rešio sam da pogledam malo i druge brendove.
Gledao sam neke Passate sa 2.0 TDI motorima i to kod renomiranih auto placeva, dosta jake cene, dosta sumnjiv kvalitet... jedva malo mlađi od moje Octavie koja je bila septembar 2015.i prešla nekih 128.000km do prodaje...
Od drugara sam čuo za Autoland (ćerka firma AK Kompresora) i otišao tamo da razgledam...
Neka prva želja je bio Renault Megane IV generacije, gledao sam da bude dizel i bar 2018. godište sa što manje kilometara ali takva 3-4 su mi prošla a da ih nisam uspeo odvojiti...
Obzirom da sam išao par puta na plac na svaka 2-3 dana, zadnjeg dana mi je zapa Renault Kadjar za oko, tek stigao, ljubav na prvi pogled...
Žena odobrila :)

I tako dođosmo do kupovine.

Autoland je procenio našu Škodu bolje nego Autočačak i Toyota (gledali smo i Corolle limuzine ali su dosta male iznutra), dali su nam pristojnu cenu za Kadjara i odradili smo zamenu automobila naravno uz potrebnu doplatu...

U ceni kod Autolanda dobija se 3 redovna mala servisa gratis, garancija je godinu dana ili 10.000km na unutrašnji sklop motora... Po meni sasvim solidna ponuda...
Cene su u normalnom rangu/proseku, nisu najjeftiniji ali nisu ni najskuplji...

Sva vozila proverena, ili su iz Srbije kupljena kao nova i održavana kod njih, ili su iz Francuske od njihovih servisnih partnera sa čistom istorijom održavanja.

Mene je zapao facelift primerak iz novembra 2019. sa nepunih 103.000km, motor je 1,5 DCI sa 260Nm i 115 HP.
Oprema je Business Edition, to je neki srednji paket opreme sa 17" felnama, prednjim i zadnjim parking senzorima, paljenjem bez ključa, ima Lane Assist, limiter brzine i običan tempomat.

Multimedija je sa navigacijom, telefoniranjem, ima Android Auto i Apple Car mogućnosti povezivanja, dvozonsku klimu, električnu parkirnu kočnicu, senzore pritiska u gumama...
Sve u svemu, jedan lep primerak sa solidnom opremom.
Gepek je ipak manji od Octavie (niko ne može sa Škodom da se meri)...
Limarija je savršena, ima jednu jedinu tačkicu na haubi, perfektan...

Auto je došao sa letnjim gumama Michelin Primacy 215/60 R17, vožene samo ovoga leta, DOT je ovogodišnji...
Naravno, na auto sam stavio odmah zimske gume Tigar Winter 215/60 R17...

Auto se dosta lepo vozi, volan deluje dosta lagan, mali je potrošač, sasvim lepo prima gas obzirom da je SUV i obzirom na njegovu težinu, baš sam zadovoljan.


  • Vozi: Renault Kadjar 11.2019. 1.5 DCI 260Nm/115HP Business Edition paket

Van mreže aleksandarzlaticZapočeo temu

Odg: Renault Kadjar 2019 by aleksandarzlatic
« Odgovor #1 poslato: 14. Nov, 2022. 12:45 »
Evo još par slika...
  • Vozi: Renault Kadjar 11.2019. 1.5 DCI 260Nm/115HP Business Edition paket

Na mreži petarp031

Odg: Renault Kadjar 2019 by aleksandarzlatic
« Odgovor #2 poslato: 14. Nov, 2022. 14:24 »
Srecno Zlaja. Lepa boja, deluje ocuvano. Da se navozas pa zamenis za vw grupu .
Pozdrav.

Na mreži AleksandarAca

Odg: Renault Kadjar 2019 by aleksandarzlatic
« Odgovor #3 poslato: 14. Nov, 2022. 15:00 »
Neka te lepo sluzi u zdravlju i veselju.
Kod mene je bio obrnuto, presao sam svojevremeno sa Kadjara na Octaviu :)

Van mreže aleksandarzlaticZapočeo temu

Odg: Renault Kadjar 2019 by aleksandarzlatic
« Odgovor #4 poslato: 14. Nov, 2022. 15:06 »
Srecno Zlaja. Lepa boja, deluje ocuvano. Da se navozas pa zamenis za vw grupu .
Pozdrav.

Nisam ja pobegao od Škode što sam nezadovoljan nego što nisu imali mogućnosti za normalnu isporuku, ovo je dok se ne premosti mada ko zna, videćemo...  :)
  • Vozi: Renault Kadjar 11.2019. 1.5 DCI 260Nm/115HP Business Edition paket

Van mreže fobia24

Odg: Renault Kadjar 2019 by aleksandarzlatic
« Odgovor #5 poslato: 14. Nov, 2022. 15:51 »
Pozdrav Zlaticu i sa srecom! Svakako povoljniji sa potrosnjom od 1.2tsi. :)
Neka te lepo sluzi u zdravlju i veselju.
Kod mene je bio obrnuto, presao sam svojevremeno sa Kadjara na Octaviu :)
Kolko tolko logicna putanja. ;)

Van mreže aleksandarzlaticZapočeo temu

Odg: Renault Kadjar 2019 by aleksandarzlatic
« Odgovor #6 poslato: 14. Nov, 2022. 16:31 »
Sad kako kome, svaki brend ima svoje prednosti i mane, za mene je ovo logičan sled događaja  ;)
  • Vozi: Renault Kadjar 11.2019. 1.5 DCI 260Nm/115HP Business Edition paket

Na mreži atomislav

Odg: Renault Kadjar 2019 by aleksandarzlatic
« Odgovor #7 poslato: 14. Nov, 2022. 17:25 »
Lep auto, uzdravlje da se vozite!

Van mreže Super 20

Odg: Renault Kadjar 2019 by aleksandarzlatic
« Odgovor #8 poslato: 14. Nov, 2022. 20:24 »
Kada je Zlatic napustio Skodu, izgleda da joj se crno pise  ;) :)) Ne sluti ovo na dobro  :))  Cestitke za novi auto :)
  • Vozi: Superb

Van mreže aleksandarzlaticZapočeo temu

Odg: Renault Kadjar 2019 by aleksandarzlatic
« Odgovor #9 poslato: 15. Nov, 2022. 00:07 »
Hvala Filipe Makedonski :)
  • Vozi: Renault Kadjar 11.2019. 1.5 DCI 260Nm/115HP Business Edition paket

Na mreži munja23

Odg: Renault Kadjar 2019 by aleksandarzlatic
« Odgovor #10 poslato: 15. Nov, 2022. 11:30 »
Zlajo, neka ti je sa srecom novi auto.
Tvoje pare - tvoj izbor, a ukusi su razliciti.

Mene samo nije jasno ovo poredjenje, dakle uporedio si novu Octaviu koja se realno ceka i do godinu dana sa polovnim Renault-om. Mislim da poredjenje nije na mestu.
Interesuje me, da li ti je za cenu koju si dao za Kadjara bila u opsegu bilo koja polovna Skoda, pa da mozes da doneses relevantno poredjenje polovni auto vs polovni auto?
  • Vozi: 2023 Karoq Style 1.5, 2022 Kamiq Monte Carlo 1.5, 2017 Citigo Ambition 1.0

Van mreže aleksandarzlaticZapočeo temu

Odg: Renault Kadjar 2019 by aleksandarzlatic
« Odgovor #11 poslato: 15. Nov, 2022. 14:42 »
Nisi pročitao dobro, ali da razjasnim: nisam uporedio novu Octaviu sa polovnim Kadjarom već sam imao ideju da kupim novu Octaviu ali obzirom na cene koje su otišle u nebo, obzirom da nisam želeo 1.0 TSI sa 3 cilindra, svaki sledeći jači motor je sa željenom opremom išao preko 25.000 eura, što je po meni previše, a možda bih to i progutao da im rokovi isporuke nisu nenormalni, tj. duži od godinu dana, razmišljao sam i o Karoqu ali manje više ista priča, najviše me je odbilo to što niko nije mogao da garantuje ni cenu ni rok, dakle auto sam mogao dobiti ali i nisam, dosta neizvesno...

Pri tome je Autpčačak dao dosta manju ponudu od Autolanda za moju Škodu što je vrlo nekorektno... Škodu su nakon 3 dana od primopredaje auta u Aotolandu stavili na oglas i prodali u roku od 5 dana, dakle i cena dobijena od Autolanda je bila korektna i dovoljna da prodavci zarade, iskreno nisam od Autočačka očekivao nižu ponudu, po meni je to nekorektno...

Obzirom na sve to, rešio sam da probam naći neki polovan auto sa malo godina i malo kilometara, izbor je pao na dizel motore zbog male razlike u ceni polovnog a velike uštede kod potrošnje...

Već sam napisao, prvi izbor su bili Passati TDI ali preskupi za godišta koja sam želeo i svi sa mnogo više kilometara...

Sledeći izbor, Autoland i Renault Megane IV u karavan verziji, sa motorima 1.5DCI i 1.6DCI ali sam u međuvremenu iz pouzdanog izvora čuo da od 1.6 DCI treba da bežim jer curi ulje, crkava turbina, lanac pravi problem, sve veliki kvarovi...

Tako samo došli do 1.5 DCI motora, obzirom da su mi željeni Megani prošli mimo mene a u mešuvremenu je na plac stigao Kadjar, svideo mi se, to je ipak bila ljubav na prvi pogled, i tako sam se nakon malo razgledanja i dosta iščitavanja testova i gledanja YouTube recenzija odlučio za Kadjara.

Do sada sam prešao 1.200 km za 2 nedelje, zadovoljan sam, lepo ide, veoma je udoban, lagano se vozi, baš lep auto...

Jedina zamerka: nema gepek kao Škoda ;)
  • Vozi: Renault Kadjar 11.2019. 1.5 DCI 260Nm/115HP Business Edition paket

Van mreže ljusasd

Odg: Renault Kadjar 2019 by aleksandarzlatic
« Odgovor #12 poslato: 15. Nov, 2022. 21:24 »
Sa srećom Zlatiću!!! Neka te služi on bez kvarova dok ne odlučiš da ga zameniš.

Znaš da imam i Captura 1,5 dci 90 ks u voznom parku sa kojim sam prezadovoljan.

03.2017 kupljen polovan kao 3 godišnjak sa 155000 km. Uvezen iz Francuske. Sad na satu ima oko 213900 km i sem redovnih servisa (malih i velikih, prednje pločice i redovne zamene koćionog ulja) vandredno je bilo zamena desnog prednjeg ležaja (170400) oba prednja stabilizatora (185200) i pre par nedelja jedanog grejača (213400) ništa više nije dirano.

Servisi su jeftiniji. Upoređujući dizel agregate. I to upoređujem sa cenama u ovlašćenim servisima gde inače servisiram sva moja vozila.

Ima opcija I Motrio delova koje ti ugrađuju u ovlašćenom servisu, ako želiš, koji su jeftiniji i na iste isto imaš garanciju kao za OEM.



 
  • Vozi: Karoq 1.5 TSI DSG Style 2019: AUDI A6 45 TDI Avant S-line 2018:

Van mreže aleksandarzlaticZapočeo temu

Odg: Renault Kadjar 2019 by aleksandarzlatic
« Odgovor #13 poslato: 15. Nov, 2022. 21:40 »
Super, hvala na informacijama, nadam se da će i moj primerak biti dobar i jeftin za održavanje.

Pozdrav
  • Vozi: Renault Kadjar 11.2019. 1.5 DCI 260Nm/115HP Business Edition paket

Van mreže Filip BG

Odg: Renault Kadjar 2019 by aleksandarzlatic
« Odgovor #14 poslato: 16. Nov, 2022. 12:16 »
Srećno sa novim vozilom, Zlatiću. Drago mi je što čujem da su prvi utisci dobri. Uživajte porodično.
  • Vozi: Superb 2.0 TDI 2014



Pretraga foruma [Google]