Autor Tema: Buducnost Skoda brenda  (Pročitano 1135 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže fobia24Započeo temu

Buducnost Skoda brenda
« poslato: 21. Jun, 2023. 15:46 »
U zadnje vreme se nista ohrabljujuce ne desava u skodi i umesto da VW pomaze svoje brendove, on prvi gura skodu u jamu. Dakle suprotno renou koji daciju gura u rekordne prodajne rezultate iz godine u godinu. Tesla kao novi brend ce prestici VW grupaciju za manje od 2g po prodaji, kinezi se takodje udvostrucuju redovno. A VW dodeljuje skodi otpisane tehnologije da o njima brine kako bi imala sta da radi. Polako prelazi sa proizvodnje automobila na proizvodnju motora i menjaca u vreme kada izumiru SUS automobili. Izvor teksta koji brine i samu skodu:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-byznys-rozhovory-skoda-auto-ma-vyrabet-postaru-veli-vw-z-ceska-se-muze-stat-autoskanzen-232833

Na mreži wkobre

Odg: Buducnost Skoda brenda
« Odgovor #1 poslato: 21. Jun, 2023. 17:11 »
Mislim da su se sad malo okrenuli Seatu. Škoda se već izdigla dovoljno kao brend. Što ne znači da je i zapostavljena. Ima druga tema gde je već najava novih modela.
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Van mreže t.salai

Odg: Buducnost Skoda brenda
« Odgovor #2 poslato: 22. Jun, 2023. 17:58 »
Ja sam procitao clanak kao da je njima podjela ovakva: Audi ide jos na visi nivo premium brenda, VW ide u elektrifikaciju citave ponude, Skoda je tu da cijedi SUS tehnologiju do zadnjeg a Seata da prebace na proizvodnju motora ( ona na 2 točka, ne pogonskih agregata ). Sad koliko je to točno ko će ti ga znat'...
  • Vozi: Skoda Fabia - 1.9 TDI vRS - OEM+

Van mreže fobia24Započeo temu

Odg: Buducnost Skoda brenda
« Odgovor #3 poslato: 22. Jun, 2023. 18:40 »
Stvar je u ustedi i iskoriscenju svih proizvodnih kapaciteta pa ce se u skodi proizvoditi i svi drugi brendovi grupacije. Skoda je ranije proizvodila i do 1.250.000 automobila godisnje, a prosle godine samo 720.000. Dakle Vagen ne ocekuje da ce skoda povratiti izgubljeno, a i ne moze jer je izgubila najveca trzista. Stoga ostaje prostora da skoda proizvodi svoja vozila, ali pre svega i druge brendove iz grupacije. Ukljucite prevod sa ceskog.
https://www.lidovky.cz/byznys/skoda-volswagen-vw-marze.A230622_101457_ln_ekonomika_atv

Na mreži wkobre

Odg: Buducnost Skoda brenda
« Odgovor #4 poslato: 23. Jun, 2023. 07:41 »
Ali u isto vreme nije samo VAG bio u problemu, već je svima pala proizvodnja zbog nedostatka čipova. Mislim da će se vremenom te brojke vraćati. Najlepši deo teksta, za svakog po nešto: and will include the best of both worlds: six fully electric models as well as cars with highly efficient modern combustion engines. Škoda's offer will also include versions with plug-in hybrid and mild-hybrid drives.  :)
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Van mreže fobia24Započeo temu

Odg: Buducnost Skoda brenda
« Odgovor #5 poslato: 23. Jun, 2023. 21:22 »
Nije svima padala proizvodnja, to su pisali novinari koji jedva razlikuju brendove. Nekima je rasla proizvodnja rekordno. I u autoindustriji vazi ono dok nekome ne smrkne drugome ne svane. Tesla se svake godine uvecava rekordno za vankinesku autoindustriju, mislim da drze svetski rekord. Tesla ce postati najveci proizvodjac automobila na svetu za priblizno 2g. Kinezi se dupliraju kao najveci proizvodjaci na svetu, dacija ima redovan rast proizvodnje, korejanci takodje. Nemacka autoindusrija je najvise pogodjena zbog neprilagodjavanja i spore reakcije. Npr, alfa romeo raste preko 100% godisnje. Neko kupuje vise i to dovodi do nestanka komponenti na drugoj strani. Svetska godisnja potreba za novim automobilima je ujednacena, samo sto ce se odnos snaga promeniti da ce najvise biti brendova kojih do juce nije bilo ni u evropskoj statistici.



Pretraga foruma [Google]