Autor Tema: Antifriz G13 i silikatni gel  (Pročitano 3515 puta)

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Mareska

Odg: Antifriz G13 i silikatni gel
« Odgovor #15 poslato: 10. Avg, 2023. 15:13 »
Onda je OK sve jasno , mijenjao si posudu znači džačić je otišo napolje , a degradacija nastupa nakon 3 godine u sistemu , a pošto ti očigledno i prije 3 godine dođeš na veliki servis  eto odgovora zašto nemaš probleme
Da bas tako sve kao sto si napisao..
  • Vozi: Passat

Na mreži wkobre

Odg: Antifriz G13 i silikatni gel
« Odgovor #16 poslato: 10. Avg, 2023. 15:14 »
Kako da znam da li moja posuda ima tu kesu ili ne bez da ispuštam antifriz? Na posudi piše G13 (pa pretpostavljam da ima)
Ukoliko ima ovu oznaku sa slike, znači da ima.
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Na mreži observer

Odg: Antifriz G13 i silikatni gel
« Odgovor #17 poslato: 10. Avg, 2023. 15:19 »
Dakle nemam, ohne silikat :D
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Na mreži observer

Odg: Antifriz G13 i silikatni gel
« Odgovor #18 poslato: 10. Avg, 2023. 15:21 »

Inače problem tog G13 su i objasnili na službenoj stranici kad su dali preporuku za zamijenu jer agresivno degradira blok od sivog liva ( e ta ekologija) i stvara gusti depozit pa polako počne sve da začeplja

provjeri sa onim ko ti to redovno radi veliki servis pa ćeš čuti šta će ti reći

Kod TSI motora blok je komplet aluminijumski zar ne?
Dakle ovo važi samo za TDI?
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Van mreže DJMZapočeo temu

Odg: Antifriz G13 i silikatni gel
« Odgovor #19 poslato: 10. Avg, 2023. 16:10 »
Јесте код 1,5 тси , али су хилзне од лива а уораво око њих циркулише вода тако да му га дође на близу , сем тога 1,4 тси није алу ,мада ако деградира лив има сигурно утицаја и на АЛ боље не ризиковати јер и није то неки трошак промијенити 5-6 литара расхладне течности , оно што би рекли неће да му смета
  • Vozi: OCTAVIA IV 2.0 TDI 85KW

Van mreže neske

Odg: Antifriz G13 i silikatni gel
« Odgovor #20 poslato: 11. Avg, 2023. 18:55 »
I kod mene je G13 u čantri ali nema nikakve vrećice sa kuglicama ili čime već.
  • Vozi: Golf MK6 2012 1.6TDI

Van mreže dosra20

Odg: Antifriz G13 i silikatni gel
« Odgovor #21 poslato: 12. Avg, 2023. 21:25 »
Danas sam išao provjeravati i naravno ja imam posudu sa silica vrećicom. Dal je neko vadio van tu vrećicu ili je mjenjao cijelu posudu. Koliko je komplicirano sam izvaditi vrećicu?
  • Vozi: Škoda Fabia 1.9SDI 2006

Van mreže DJMZapočeo temu

Odg: Antifriz G13 i silikatni gel
« Odgovor #22 poslato: 13. Avg, 2023. 00:53 »
Danas sam išao provjeravati i naravno ja imam posudu sa silica vrećicom. Dal je neko vadio van tu vrećicu ili je mjenjao cijelu posudu. Koliko je komplicirano sam izvaditi vrećicu?

Već sam objasnio ali da ponovim postupak
Prvo odsarafi  posudu i polako vuci nagore da izađe iz lezista i povuci je kolilo crijeva dozvoljavaju prema sredin motora prethodno pripremi plitku posudu u koju ceš kad odšarafiš čep posude okrenuti je i gledat da izađe sto više antifriza kad to završiš polako popuštaj šelne od crijeva za vodu prvo malo usko pa veliko glavno , malo će se prosut antifriza po motoru ali ne smeta ssperi vodom i onda ide boca van istresanje vrecice i ispiranje boce vodom
Obrnutim postupkom vrati nazad i kupi G12++ 40% postotni 1 litar i sipaj u bocu ostatak što fali dospi destilovanu i sve si riješio
  • Vozi: OCTAVIA IV 2.0 TDI 85KW

Na mreži wkobre

Odg: Antifriz G13 i silikatni gel
« Odgovor #23 poslato: 13. Avg, 2023. 08:22 »
@Karlheinz bilo bi lepo da se izdvoji iz ove u drugu temu o rashladnoj tečnosti, odnosno posudi. Možda će nekome koristiti, a polemiše se dosta i na stranim forumima o tome.
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Van mreže dosra20

Odg: Antifriz G13 i silikatni gel
« Odgovor #24 poslato: 13. Avg, 2023. 16:19 »
Već sam objasnio ali da ponovim postupak
Prvo odsarafi  posudu i polako vuci nagore da izađe iz lezista i povuci je kolilo crijeva dozvoljavaju prema sredin motora prethodno pripremi plitku posudu u koju ceš kad odšarafiš čep posude okrenuti je i gledat da izađe sto više antifriza kad to završiš polako popuštaj šelne od crijeva za vodu prvo malo usko pa veliko glavno , malo će se prosut antifriza po motoru ali ne smeta ssperi vodom i onda ide boca van istresanje vrecice i ispiranje boce vodom
Obrnutim postupkom vrati nazad i kupi G12++ 40% postotni 1 litar i sipaj u bocu ostatak što fali dospi destilovanu i sve si riješio
Hvala ti puno evo rješeno, pola sata posla nisam prosuo ni kap po autu jer sam podvuko neku krpu tako da je mala količina iz šireg crijeva iscurila po toj krpi. Silka vrećica je vani nije bila načeta moram priznat djeluje mi dosta čvrsto al neka nje vani jedna briga manje.
  • Vozi: Škoda Fabia 1.9SDI 2006

Van mreže DJMZapočeo temu

Odg: Antifriz G13 i silikatni gel
« Odgovor #25 poslato: 13. Avg, 2023. 19:05 »
Hvala ti puno evo rješeno, pola sata posla nisam prosuo ni kap po autu jer sam podvuko neku krpu tako da je mala količina iz šireg crijeva iscurila po toj krpi. Silka vrećica je vani nije bila načeta moram priznat djeluje mi dosta čvrsto al neka nje vani jedna briga manje.

Zadovoljstvo je moje i dargo mi je da sam bio od pomoći , to su barem poslovi koje mogu da urade hobi mehaničari i da ne bacaju pare po majstorima ,a kad je vrećica napolju velika je briga riješena
  • Vozi: OCTAVIA IV 2.0 TDI 85KW

Van mreže neske

Odg: Antifriz G13 i silikatni gel
« Odgovor #26 poslato: 13. Avg, 2023. 19:08 »
Izbacih i ja svoju. Bila je neprimetna. I dolih mu malo svežeg G13 Jer sam ono izasuo napolje.
  • Vozi: Golf MK6 2012 1.6TDI

Van mreže DJMZapočeo temu

Odg: Antifriz G13 i silikatni gel
« Odgovor #27 poslato: 13. Avg, 2023. 20:58 »
Izbacih i ja svoju. Bila je neprimetna. I dolih mu malo svežeg G13 Jer sam ono izasuo napolje.
E dobar i mnogo koristan si posao napravio , sad mirno spavaš nema više začepljenja malog hladnjaka
  • Vozi: OCTAVIA IV 2.0 TDI 85KW

Van mreže Baki1975

Odg: Antifriz G13 i silikatni gel
« Odgovor #28 poslato: 21. Okt, 2023. 17:45 »
Jel se ta kesica sa silikatom vidi u cantri
  • Vozi: Skoda oktavia

Van mreže Baki1975

Odg: Antifriz G13 i silikatni gel
« Odgovor #29 poslato: 21. Okt, 2023. 18:06 »
Jel se ta kesica sa silikatom vidi u cantri
antifriz sipan  G12++/G13
  • Vozi: Skoda oktavia



Pretraga foruma [Google]