Autor Tema: Velika potrosnja 1.9TDI BLS  (Pročitano 2174 puta)

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže GarazaGppZapočeo temu

Velika potrosnja 1.9TDI BLS
« poslato: 23. Avg, 2023. 15:19 »
Pozdrav,

Pored oktavije od skora sam kupio i turana 1.9 tdi sa bls motorom, ono sto nisam primetio pri kupovini to je potrosnja koja u leru iznosi 0.8L/h i povecana potrosnja na otvorenom.

Do sada sam probao,
Ciscenje egr ventila
Stelovanje ugla paljenja(Torison value) sa -3.9 na 0.0 -> potrosnja dodatno skocila za 0.1
proveravao sam dizne, deluju normalno, nisu jos uvek za remont(proverena odstupanja i bipovi)

auto normalno vuce, pali normalno i hladan i vruc, noramlno se gasi nema trzaja, nema greski na dijagnostici. Ono sto jeste zanimljivo da auto hladan trosi 0.6L/H a vruc 0.8(svi potrosaci iskljuceni) da napomenem da auto nije cipovan.

Ono sto sam nameravao sledece da uradim jeste
pranje map i maf senzora
pranje lambda sonde
provera dpf-a
probati opet stelovati ugao paljenja na -2.5

Ako imate bilo kakav predlog/sugestiju sta pogledati javite

Pratio sam i parametre dpf-filtera nista specijalno nisam nasao
  • Vozi: Skoda Octavia A5 1.9

Van mreže GarazaGppZapočeo temu

Odg: Velika potrosnja 1.9TDI BLS
« Odgovor #1 poslato: 23. Avg, 2023. 15:21 »
Ono sto sam primetio jeste da je prethodni vlasnik skoro remontovao alternator
  • Vozi: Skoda Octavia A5 1.9

Na mreži Ljuba

Odg: Velika potrosnja 1.9TDI BLS
« Odgovor #2 poslato: 23. Avg, 2023. 22:59 »
Iskreno, od svega sto si napisao najvise bi mi znacila informacija koliko trosi na otvorenom, pri kojim prosecnim brzinama i da li su brojke potvrđene sipanjem goriva do cepa.
  • Vozi: Fabia 2

Van mreže GarazaGppZapočeo temu

Odg: Velika potrosnja 1.9TDI BLS
« Odgovor #3 poslato: 23. Avg, 2023. 23:05 »
Prosecna potrosnja na otvorenom malo prelazi 8 litara, i malo je veca nego po bordu, to je potrosnja kada ga vozite u 6brzini na 130, doduse auto nosi gume od 17'.
Video sam da dosta ljudi kaze da je jedino validna potrosnja na cep, ali po meni svaka potrosnja u leru veca od 0.6 jeste indikacija da negde postoji problem e sad pitanje je da li neko oce da se zeza i sredjuje ili da vozi tako
  • Vozi: Skoda Octavia A5 1.9

Na mreži Ljuba

Odg: Velika potrosnja 1.9TDI BLS
« Odgovor #4 poslato: 23. Avg, 2023. 23:13 »
A Oktavija?
  • Vozi: Fabia 2

Van mreže GarazaGppZapočeo temu

Odg: Velika potrosnja 1.9TDI BLS
« Odgovor #5 poslato: 23. Avg, 2023. 23:18 »
Oktavija je mila majka, poseduje 1.9tdi bjb motor, dosta se razlikuje od turana, u leru trosi 0.5 sa iskljucenim potrosacima, ponekad i 0.4(jako retko), nema dpf, ima vakumski egr, gume 15' potrosnja kombinovana oko 6.5l na 130 trosi oko 5, presla je doduse 100k km manje od turana, na satu ima 240k km pravih od prvog dana pa do nekih 190k km je odrzavana u ovlascenom, posle toga je odrzavana iskljucivo kvalitetnim delovima
  • Vozi: Skoda Octavia A5 1.9

Na mreži Ljuba

Odg: Velika potrosnja 1.9TDI BLS
« Odgovor #6 poslato: 23. Avg, 2023. 23:36 »
Pa jes' majku mu, 8l je previse. Mogu samo da se slozim sa tvojim daljim planovima oko ciscenja senzora, mada opet razmisljam, bilo koji od navedenih senzora bi pravio problem u radu motora, bila bi valjda neka greska..
Kakva je bregasta, jesi proveravao?
  • Vozi: Fabia 2

Van mreže GarazaGppZapočeo temu

Odg: Velika potrosnja 1.9TDI BLS
« Odgovor #7 poslato: 24. Avg, 2023. 00:00 »
Bregasta mi je poslednja opcija, nju jedino nisam gledao, racunam osetilo bi se da je losa, culi bi se ventili, losije bi vukao...Probacu sa ovim kozmetickim popravkama, ako ne uspe nista na kraju ide i bregasta.
  • Vozi: Skoda Octavia A5 1.9

Van mreže DJM

Odg: Velika potrosnja 1.9TDI BLS
« Odgovor #8 poslato: 24. Avg, 2023. 00:28 »
A da li si vukao šipku od ulja da ti slučajno ne diže nivo ulja , jer taj najgori od svih 1,9 PD motora je baš taj BLS i sklon je tome , provjeri nivo
  • Vozi: OCTAVIA IV 2.0 TDI 85KW

Van mreže GarazaGppZapočeo temu

Odg: Velika potrosnja 1.9TDI BLS
« Odgovor #9 poslato: 24. Avg, 2023. 10:12 »
Ne dize, cak sta vise cini mi se da treba malo doliti, iako je proslo tek 6.000 od poslednjeg malog servisa, danas sam planirao da odradim ulje i filtere, inace u konsultaciji sa bosistom smo zakljucili da ugao paljenja za ovaj motor treba da bude izmedju 2 i 3
  • Vozi: Skoda Octavia A5 1.9

Van mreže GarazaGppZapočeo temu

Odg: Velika potrosnja 1.9TDI BLS
« Odgovor #10 poslato: 25. Avg, 2023. 09:48 »
Danas odradjen mali servis, sipana tecnost za ciscenje dpf-a, nista specijalno nije izbacila, ono sto je ostalo ciscenje map i maf senzora, kao i promena termostata, ni sa cim od pomenutih nemam problem..
  • Vozi: Skoda Octavia A5 1.9



Pretraga foruma [Google]