Skorašnje poruke

Stranice: 1 2 ... 10
1
KAMIQ 2019 / Odg: Benzinac 1.0 akumulator
« Poslednja poruka radoszver poslato 23. Maj, 2024. 10:35 »
Evo nove informacije :
Zamenice moj akumulator nekim polovnim zamenskim koji sad moraju prvo da dopune.
U nov auto stavljaju ko zna sta, kako bi premostio 2 nedelje dok mi ne stigne nov iz Ceske.
Sjajno!
2
KODIAQ 2017 / Odg: Audi mod na Kodiaq 2019 2.0 dizel (OBD11)
« Poslednja poruka banjeze poslato 23. Maj, 2024. 10:08 »
Ako se ne varam RS ima modove voznje. Citao na Briskoda da ovo se primeti kod auta koji to nemaju.

Slikovito da kazem razlika je kao da uporedimo eko vs normal mode.
Ja imam modove na Kodiaq i primeti se razlika.
Suštinski ovim podesiš "brži odziv na gas" za regularni mod u kojem najčešće i voziš.
Kad menjaš modove, bar kod mene, on promeni razne parametre pa npr u sport modu poveća broj obrtaja pre kretanja, "očvrsne" amortizere, kasnije prebacuje u veću brzinu itd... ovde samo na "normalnom" modu menjaš odziv gasa...
meni se sviđa :)
3
KAMIQ 2019 / Odg: Benzinac 1.0 akumulator
« Poslednja poruka radoszver poslato 23. Maj, 2024. 10:07 »
I dalje nemaju resenja.
Sramno!
Ono sto zaista zelim da naglasim jeste da naravno da ovaj forum prate i zaposleni u ovlascenim salonima i neka vide nezadovoljstvo korisnika, ali podatak da svima nama koji imamo auto starosti oko 2-3 godine auto tek tako moze da stane i da konkretno u mom slucaju akumulatora na stanju nema i da smo bez auta dve nedelje bez resenja i obaveze zamenskog auta je sjajna poruka za sve potencijalne kupce nove skode koliko je ovo neozbiljno neodgovorno i neprofesionalno.
Stamota!
4
KAMIQ 2019 / Odg: Skoda Kamiq 1.0 Gtec Metan CNG
« Poslednja poruka Ljuba poslato 23. Maj, 2024. 09:34 »
Mislim da ima gpf filter, pretpostavimo u slucaju kvara na gasnom sistemu ili jednostavno nemogucnosti sipanja istog, na neodređen period,  preslo bi se na voznju samo na benzin gde se zakonski opet moraju ispostovati eko norme.
5
OCTAVIA 2013-2020 / Odg: Čišćenje rashladnog sistema
« Poslednja poruka vesko78 poslato 23. Maj, 2024. 08:17 »
Postepeno mi se smanjuje grejanje pocevsi sa desne strane.
Auto je oteran u servis i zamolio sam ga da mi zameni sve hladnjake, termostat, vodenu pumpu, antifriz da sipa G12 umesto G13 i receno mi je da ce se sistem vise puta i detaljnije isprati.
Ugradjuju mi original delove, nikakve kopije pa cemo videti.

Jesi li uspeo da rešiš problem. Ja imam izgleda istu situaciju, kupio sam polovno vozilo Octavia 1.6 TDI 2019. godište, auto radi bez problema, ali sam primetio da je antifriz promenio boju i da u ekspanzionoj posudi ima ostataka kao od rđe, neki se talog nakupio. Takođe grejanje sa desne strane radi slabije. U ovlaštenom servisu su mi rekli da je potrebno ispiranje rashladnog sistema nekom hemijom, zamena malog hladnjaka i ekspanzione posude uz zamenu vodene pumpe...i da je to slučaj sa celom serijom vozila iz tog perioda zbog lošeg antifriza koji je sipan.
6
KAMIQ 2019 / Odg: Benzinac 1.0 akumulator
« Poslednja poruka Vladapetr poslato 23. Maj, 2024. 08:12 »
Sramotno, nemam reči. Slično iskustvo sam imao, vidim da i dalje piče po svom. Sa ovakvim pristupom je obesmišljena kupovina novog auta.
7
OCTAVIA 2013-2020 / Odg: Zamajac za Oktaviu 2.0 TDI, DSG 2019. i "Podaci o voznji"
« Poslednja poruka Predrag92 poslato 23. Maj, 2024. 06:36 »
To sam propustio da napisem, 7 brzina ima.
8
OCTAVIA 2013-2020 / Odg: Zamajac za Oktaviu 2.0 TDI, DSG 2019. i "Podaci o voznji"
« Poslednja poruka sebekkg poslato 23. Maj, 2024. 03:53 »
Drage kolege, :)

Mučim muku da nadjem zamajac za svoju Oktaviu 2.0 TDI 150ks, DSG 2019.god. Nije u garanciji.

Na forumu nisam nasao informaciju o tome. Bar ne u prethodna dva meseca. Nema ga nigde na stanju, ako ne racunamo ovlasceni servis gde kosta 130.000 rsd i ceka se, jer ga ni oni nemaju na stanju (bar su mi tako rekli).

Da li mozda neko ima iskustva ili savet gde bi mogao da dodjem do zamajca?

Kao i da li ima neko mozda iskustva sa "Podaci o voznji" ili na engleskom "Journey info" na instrumental tabli? (Pokusacu da stavim sliku da vidite na sta mislim, slika je sa neta). Nestali su mi i ne znam kako mogu opet da dodjem do toga, izbacuje mi samo sat sada.

Ostavio sam auto u servisu u kom su mi rekli da mogu da nabave zamajac, da bi me sutradan zvali i rekli da ipak njihov dobavljac nema na stanju. Po njihovim recima nisu skidali kleme, niti su ga rastavljali, sem sto su ga upalili i prevezili na parking. Nakon tog bezuspesnog poteza da mi urade zamajac, gubim tu mogucnost i vise mi ne izbacuje kada ugasim auto Podatke o voznji/Journey info(koliko dugo vremena sam vozio auto, koliko sam presao, koliko sam goriva potrosio, prosek brzine).

Hvala unapred i izvinite na duzem postu.

Koliko brzina ti ima menjač, 6 ili 7?
9
OCTAVIA 2013-2020 / Zamajac za Oktaviu 2.0 TDI, DSG 2019. i "Podaci o voznji"
« Poslednja poruka Predrag92 poslato 23. Maj, 2024. 00:48 »
Drage kolege, :)

Mučim muku da nadjem zamajac za svoju Oktaviu 2.0 TDI 150ks, DSG 2019.god. Nije u garanciji.

Na forumu nisam nasao informaciju o tome. Bar ne u prethodna dva meseca. Nema ga nigde na stanju, ako ne racunamo ovlasceni servis gde kosta 130.000 rsd i ceka se, jer ga ni oni nemaju na stanju (bar su mi tako rekli).

Da li mozda neko ima iskustva ili savet gde bi mogao da dodjem do zamajca?

Kao i da li ima neko mozda iskustva sa "Podaci o voznji" ili na engleskom "Journey info" na instrumental tabli? (Pokusacu da stavim sliku da vidite na sta mislim, slika je sa neta). Nestali su mi i ne znam kako mogu opet da dodjem do toga, izbacuje mi samo sat sada.

Ostavio sam auto u servisu u kom su mi rekli da mogu da nabave zamajac, da bi me sutradan zvali i rekli da ipak njihov dobavljac nema na stanju. Po njihovim recima nisu skidali kleme, niti su ga rastavljali, sem sto su ga upalili i prevezili na parking. Nakon tog bezuspesnog poteza da mi urade zamajac, gubim tu mogucnost i vise mi ne izbacuje kada ugasim auto Podatke o voznji/Journey info(koliko dugo vremena sam vozio auto, koliko sam presao, koliko sam goriva potrosio, prosek brzine).

Hvala unapred i izvinite na duzem postu.
10
KAMIQ 2019 / Odg: Skoda Kamiq 1.0 Gtec Metan CNG
« Poslednja poruka Br@n@ poslato 22. Maj, 2024. 23:20 »
Čitao sam neki članak na Škodinom sajtu prilikom najave Kamiqa i sa kojim motorima će biti dostupan. Naime tom prilikom su eksplicitno naznačili da svi benzinski TSI motori imaju GPF (Gas Particle Filter). Nigde nisu naglasili da li 1.0  G-tec Kamiq ima GPF. Meni je logično da nema, ali nigde nisam uspeo da nađem zvaničan podatak koji to potvrđuje. Da li neko sa sigurnošću može da potvrdi da li ima GPF ili nema?
Stranice: 1 2 ... 10