Autor Tema: Senzor tečnosti za stakla  (Pročitano 3589 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže radoszverZapočeo temu

Senzor tečnosti za stakla
« poslato: 29. Jun, 2023. 07:23 »
Pozdrav ljudi,
Izvinjavam se ako je o ovoj temi bilo reči ranije. Dakle, tek posle vise od godinu ipo dana korišćenja Kamiq-a registrovao sam da nemam indikator da mi je trenutna tecnost za stakla pri kraju.
Ostadoh u blagom šoku, jer ovu funkcionalnost mi uredno ima fabija iz 2004 godine.
Zvao sam ovlascenog distributera, proverili su i konstatovali isto uz komentar: da , vidimo da nije ugradjen, to je propust fabrike, jer kako kazu nasumicno je nekome ugradjivan nekom ne.
Po meni, ako je to komentar onda je to veliki propust jer naknadno ne moze da se ugradi i kako su sami rekli posto je njihova greska da se ista otkloni.
Mozete li da podelite vasa iskustva, da li imate ovu mogucnost ili ne. I kako vam je na starijim skodinim modelima
I da, bio sam 100% ubedjen da ovaj indikator inicijalno dolazi, a ne da su stedeli u 2021 godini na ovome, posto kao sto rekoh skoro 20 godina stariji auto mi ovu funkcionalnost poseduje.
Hvala unapred
Nenad
  • Vozi: Kamiq 2021, 1.0 tsi, 81kW, ambition plus, Velvet Red

Van mreže che_guevara

Odg: Senzor tečnosti za stakla
« Odgovor #1 poslato: 29. Jun, 2023. 09:11 »
ja pojma nemam za takav indikator, nemam pojma i da postoji
a šta treba da svetli i gde?
  • Vozi: Škoda Kamiq 1.0 81/110 i Hyundai i20 1.25

Van mreže che_guevara

Odg: Senzor tečnosti za stakla
« Odgovor #2 poslato: 29. Jun, 2023. 09:26 »
evo sad sam u uputstvu video da postoji i da treba da ga ima u kolima
e sad kako saznati da li ga zaista ima? gde gledati?
  • Vozi: Škoda Kamiq 1.0 81/110 i Hyundai i20 1.25

Na mreži wkobre

Odg: Senzor tečnosti za stakla
« Odgovor #3 poslato: 29. Jun, 2023. 09:37 »
Na bordu izađe lampica ili ikonica na displeju kao recimo za nevezan pojas. Pojavi se kada je taj rezervoar prazan.
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Na mreži Ljuba

Odg: Senzor tečnosti za stakla
« Odgovor #4 poslato: 29. Jun, 2023. 09:50 »
Moj auto nema taj senzor ali jedna zanimljiva anegdota kad sam bio kod nekog majstora sa VCDS dijagnostikom, video je opciju za to upozorenje za nizak nivo. Pita me hocu li da je aktivira, ja reko' ajd kad ono cvrc nema senzor pa je obavestenje "sijalo" non stop. Nisam imao ni tempomat pa sam ga naknadno ugradio, nesto malo delova i jedan klik u opcijama da se aktivira i radi besprekorno. Hocu reci da je mozda i kod tebe takav slucaj, nema senzor opcija nije ni aktivirana, nista ti ne pokazuje na tabli.
  • Vozi: Fabia 2

Van mreže che_guevara

Odg: Senzor tečnosti za stakla
« Odgovor #5 poslato: 29. Jun, 2023. 10:07 »
Na bordu izađe lampica ili ikonica na displeju kao recimo za nevezan pojas. Pojavi se kada je taj rezervoar prazan.
dobro, znači da čekam da mi se posuda isprazni...ok, čekaćemo
  • Vozi: Škoda Kamiq 1.0 81/110 i Hyundai i20 1.25

Van mreže radoszverZapočeo temu

Odg: Senzor tečnosti za stakla
« Odgovor #6 poslato: 29. Jun, 2023. 20:00 »
Upravo kao sto je wkobre napisao, na ekranu treba da se pojavi lampica da je tecnost pri kraju. Kod mene na fabiji je ta ikonica kao prikazana sofersajbna i na sredini brisac i ona se jednostavno upali kada preostane recimo tecnosti za jos 3-4 brisanja soferke.
E sad , moj ti je savet pozovi ivlascenog dilera gde si uzeo auto izdiktiraj im broj sasije ili tablica i oni ce u sistemu videti.
Konkretno kod mene su pogledali i videli da jednostavno mehanicki taj senzor nije ni montiran ispod haube dakle nema ga tako da ja tu funkcionalnost niti mogu imati, a ako nisi auto kupio bas pre 15 dana, tj nisi dosopiao tecnost verovatno nemas ni ti.
Dobra je stvar i greota na cemu su stedeli.
  • Vozi: Kamiq 2021, 1.0 tsi, 81kW, ambition plus, Velvet Red

Van mreže fabijanovic

Odg: Senzor tečnosti za stakla
« Odgovor #7 poslato: 29. Jun, 2023. 21:10 »
@ radoszver iskreno izlupetali su se,zasto?
Pa tako im je lakse da te se rese,nista nije propust fabrike nego ja mislim da oni iz nekog razloga to nisu ukljucili u tvoj paket opreme.To nasumicno ugradjivanje je isto tako lupetanje zato nema logike da u nizi paket nesto od dodatne opreme se dobije eto tako random(tipa kozna sedista u active paketu eto nasumicno).A taj senzor u stvari nije senzor nego dva kablica koji idu iz Body compa u posudu,od toga je jedan stalan plus (ili minus,izvini zabiravio sam) a drugi je samo struja koju ce tecnost sprovesti do druge elektrodice i poslati nazad.Tako da smatram da je njihov propust(ako to spada kao standard u tvojoj opremi) i da bi zbog svoje profesionalnosti trebali da rese.
Ako nadjem sliku tog prekidac/senzora okacicu

Evo link https://www.fcpeuro.com/public/assets/products/184074/large/open-uri20150205-32590-pdf2u1.?1496452427
  • Vozi: Fabia 6y 1.2 htp ambition 2007 i Superb 2.0tdi 2021

Na mreži wkobre

Odg: Senzor tečnosti za stakla
« Odgovor #8 poslato: 29. Jun, 2023. 21:37 »
I za takvu glupost da se blamiraju i ne stave... strašno!
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Van mreže radoszverZapočeo temu

Odg: Senzor tečnosti za stakla
« Odgovor #9 poslato: 30. Jun, 2023. 00:39 »
Hvala fabijanvic na komentaru, sve se slazem… iskreno u salonima rade klinci, to su sve jos uvek deca koja nemaju iskustva.
Zasto sam ovde pitao, jeste da dobijem sto vise komentara od korisnika, jer cu, samo da nadjem vremena, se skodi i žaliti. Nece to nista promeniti ali bar nek budu svesni da takvo sleparenje za elementarnu funkcionalnost 20 godina kasnije da je ukinu je porazavajuce.
Sad me zivo zanima kakva je situacija kod karoqa ili kodiaka 🙂
Isto, da li ima nekog ovde a da taj indikator poseduje?
Ne znam da li cete moci otvoriti link ali evo kako ta ikonica meni izgleda na matoroj fabiji, drugi red prva ikonica
https://cdn.skoda-storyboard.com/2018/05/warnicons-car-dashboard-english.jpg#?s_aid=mhnun213-pp2o-9sz3-hnfc-f5cy99wpzg8k_004_0
« Poslednja izmena: 30. Jun, 2023. 00:44 radoszver »
  • Vozi: Kamiq 2021, 1.0 tsi, 81kW, ambition plus, Velvet Red

Van mreže Šiki

Odg: Senzor tečnosti za stakla
« Odgovor #10 poslato: 30. Jun, 2023. 02:02 »
 Kolege, upravo tako, baš je čudna ta politika koncerna. I ja sam imao na fabiji elegance 2005. tu notifikaciju, u kombinaciji sa zvučnim upozorenjem, da je posuda skoro prazna, dok na golfu iz 2016. nema ničega...☹
  • Vozi: Škoda fabia 1,2 HTP Elegance-do 03. 2016, trenutno Golf 7 1,2 TSI

Van mreže fabijanovic

Odg: Senzor tečnosti za stakla
« Odgovor #11 poslato: 30. Jun, 2023. 08:48 »
Lako se ugradjuje,nacicu shemu  ;) ;) ;)
  • Vozi: Fabia 6y 1.2 htp ambition 2007 i Superb 2.0tdi 2021

Van mreže radoszverZapočeo temu

Odg: Senzor tečnosti za stakla
« Odgovor #12 poslato: 30. Jun, 2023. 12:33 »
Zvao sam Skodu Cacak i rekli su mi da taj senzor su ugradjivali u style paket i montecarlo model, dok active i ambition paket taj senzor nemaju.
Moj kamiq poseduje ambition paket uz dodatak ambiotion plus paketa, ali pisacu im reklamaciju jer nigde nisu naveli tu razliku izmedju Style i Ambition paketa.
Zamolio sam ih da provere da li taj deo moze
 da se poruci i ugradi pa cu javti sta su mi rekli.
Jedna digresija, novi kamiq trebalo bi da bude u proizvosnji od sledece god 🙂
  • Vozi: Kamiq 2021, 1.0 tsi, 81kW, ambition plus, Velvet Red

Van mreže radoszverZapočeo temu

Odg: Senzor tečnosti za stakla
« Odgovor #13 poslato: 30. Jun, 2023. 13:34 »
Dobih odgovor,
Senzor potencijlno moze da se ugradi. Sastoji se iz samog senzora koji se ugradjuje pored boce za tecnost i jednog konektora koji je blizi instrument tabli.
To sve zajedno kosta 3500 din i nije skupo ali je problem u razvlacenju instalacija sto je poprilicno nemoguce i komplikovano i zbog jedne takve funkcionalnosti ko zna koliko bi kostalo. Potom isto potrebno bi bilo azuriranje ili flesovanje softvera da se ta funkcionalnost i vidi na bordu. Tako da od cele ove price nema nista.
Dogodine svi da kupimo novog kamiqa i da zahtevamo da nam odmah ugrade senzor 🤣
nama koji nismo na style paketu 😎
  • Vozi: Kamiq 2021, 1.0 tsi, 81kW, ambition plus, Velvet Red

Van mreže soneje

Odg: Senzor tečnosti za stakla
« Odgovor #14 poslato: 30. Jun, 2023. 20:28 »
Taj senzor je prava glupost,ja na mojoj fabiji ga nemam i ne treba mi.Ja znam kad nema tečnosti za pranje neće da prska i prosto,a ne gluposti što tera čoveka da se krsti.Nije to propust fabrike nego stepen opreme koji je rezervisan za određeni auto.
  • Vozi: Skoda Fabia 1.4MPI



Pretraga foruma [Google]