Autor Tema: Usisivac za dubinsko pranje  (Pročitano 14535 puta)

0 članova i 15 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže vladan266

Odg: Usisivac za dubinsko pranje
« Odgovor #15 poslato: 02. Okt, 2020. 18:42 »
Rucka je fiskirana na crevo i to je to, jedino ako bi crevo pasovalo od nekog drugog. Ali opet onda mozes bilo koji drugi da uzmes. Licno bih uzeo nesto sto moze da sluzi i kao obican usisivac, a da moze i mokro da usisava. Verovatno nesto od ove NT serije, ima raznih modela.
  • Vozi: BMW E61 520d N47

Van mreže milosgranice

Odg: Usisivac za dubinsko pranje
« Odgovor #16 poslato: 02. Okt, 2020. 18:48 »
To ti je recimo Karcher SE serija, recimo 4002. Svakako moze da odradi auto ili dva dnevno. Ja sam kratko vreme radio u jednom bas poznatom detailing servisu i dubinsko se radilo sa Karcherom NT35 bez ikakvih problema. Naspricas posebno, ocetkas i izvuces.
Ako nemas prskalicu vec samo izvlacis to  je pola posla, to moze da prodje na novijim ili cistijim automobilima, ako susenje bude na suncu ostaju fleke 1000%
  • Vozi: fabia 1.9sdi

Van mreže vladan266

Odg: Usisivac za dubinsko pranje
« Odgovor #17 poslato: 02. Okt, 2020. 18:53 »
Ne slazem se. Sa prskalicom ide malo brze jer istovremeno prskas i izvlacis ali hemija je ta koja odradjuje posao i cetka, izvuci ces bilo cime ako ima dobar vukuum. Susenje u hladu, na promaji, upaljeno grejanje, hobotnica....bilo sta osim na direktnom suncu, to sam vec napisao negde gore.
  • Vozi: BMW E61 520d N47

Van mreže milosgranice

Odg: Usisivac za dubinsko pranje
« Odgovor #18 poslato: 02. Okt, 2020. 20:07 »
U tome je i caka druze, peremo ti i ja svako na svoj nacin i susimo na direktnom suncu da vidimo sta je cisto.
Da bi isprao dublju prljavstinu mora da se istera na povrsinu vodom i vakumom i to je jedino tako moguce, cetka, sundjeri samo razmazuju povrsinsku prljavstinu i nista drugo, zato je i ta fama oko susenja na suncu, sto sporiji proces susenja to vise vremena da se ta rastvorena prljavstina spusti dole i da ostane prividno cisto. E zato moje pranje traje 2-2.5 puta duze od ostalih bez stednje hemije i nekih precica. Budem skuplji 1000 din al posao odradjen vrhunski, vraceno sve na maltene novo, al ljudi to ne znaju.
  • Vozi: fabia 1.9sdi

Van mreže aleksandarzlaticZapočeo temu

Odg: Usisivac za dubinsko pranje
« Odgovor #19 poslato: 03. Okt, 2020. 11:00 »
Karcher SE 4001 i 4002 sau slicni, istovetni sa mogucnostima, razlika je sto crevo za deterdzent koji se prska kos 4001 modela ide spolja i kaci se zabicama a kod 4002 je integrisano sa crevom za usisavanje sto je po meni neprakticno...
Dajle, modeli 4001 i 4002 dolaze samo sa malom papucicom dok 4001 PLUS dolazi i sa malom i savelikom za tepihe, u tome je razlika i prednost modela PLUS u odnosu na standardne, bolja je cena nego da se dodatno kupuje velika papuca.

Oba modela rade tako sto kroz malo tanko celo guraju hemiju, izbacuju u podlogu, istovremeno se to usisava kroz debelo crevo, to je postupak ekstrakcije...

Ukoliko je nesto vise zaprljano, iskljucis usisavanje, naprskas malo vise, pa ukljucis usisavanje i pokupis...
  • Vozi: Renault Kadjar 11.2019. 1.5 DCI 260Nm/115HP Business Edition paket

Van mreže sale.kriminale

Odg: Usisivac za dubinsko pranje
« Odgovor #20 poslato: 03. Okt, 2020. 11:14 »
Pa čini se da je taj Karcher SE 4001 sasvim dobra varijanta za početak. Ako može da se isključi opcija usisavanja, pretpostavljam da može i prskanje sredstva da se isključi pa da se samo usisava (ako apliciram sredstvo posebno i nešto trljam i sl.)
  • Vozi: Dacia Logan

Van mreže aleksandarzlaticZapočeo temu

Odg: Usisivac za dubinsko pranje
« Odgovor #21 poslato: 06. Okt, 2020. 14:37 »
Može naravno, to su praktično 2 u 1 mašine, meni to deluje normalno za svaku mašinu tog tipa ili ih ima koje ne mogu da se isključuju??
  • Vozi: Renault Kadjar 11.2019. 1.5 DCI 260Nm/115HP Business Edition paket

Van mreže milosgranice

Odg: Usisivac za dubinsko pranje
« Odgovor #22 poslato: 06. Okt, 2020. 18:39 »
Sve radi zasebno i uključuje se po potrebi
  • Vozi: fabia 1.9sdi

Van mreže sale.kriminale

Odg: Usisivac za dubinsko pranje
« Odgovor #23 poslato: 06. Okt, 2020. 18:58 »
Hvala druže.  ;)
  • Vozi: Dacia Logan

Na mreži slobodanalex

Odg: Usisivac za dubinsko pranje
« Odgovor #24 poslato: 06. Okt, 2020. 20:34 »
Pre 4-5 godina uzeo sam polovan Puzzi 100 Super, nema sta nisam oprao sa njim po kuci, kola dubinski svako leto odradim, nema kome ga nisam pozajmljivao, da sam uzeo nov sa garancijom verovatno ga vise ne bi ni imao... tako da ne bih bas bezao od polovnog.
  • Vozi: ŠKODA SUPERB COMBI 2.0 TDI STYLE 2017 Lava Blue

Van mreže crtacrta

Odg: Usisivac za dubinsko pranje
« Odgovor #25 poslato: 13. Okt, 2020. 19:25 »
Baš sam se počastio s SE 5.100  .. oprao jedan komad zadnjeg sjedala , bojim se više  jer je hladno i vlažno ...izgleda OK za sada ..voda crna .fuj ..
  • Vozi: octavia 1.6 mpi ,LPG

Van mreže crtacrta

Odg: Usisivac za dubinsko pranje
« Odgovor #26 poslato: 15. Okt, 2020. 19:47 »
evo slike zadnjeg sjedala prije pranja ..zaboravih slikati poslje ..ali čisto je
drugo je stolaca oprana samo desna strana  bravo2
  • Vozi: octavia 1.6 mpi ,LPG

Van mreže sale.kriminale

Odg: Usisivac za dubinsko pranje
« Odgovor #27 poslato: 16. Okt, 2020. 14:37 »
Super je taj Karcher SE 5.100. Možda nije loše zimi imati neki aparat za mašinsko sušenje. Ne znam šta koriste detaileri kada zimi suše enterijer. Obične grejalice ili nešto posebno.

Ja imam one old school presvlake koje perem u veš mašini jednom godišnje pa su mi sedišta kao nova. Naravno da su posle toliko godina prljava ali bez fleka.

Interesantan je način prljanja vozila kada se deca igraju kod bake pa sednu u auto da idu kući. Kada uđu u auto baka im svima podeli po čokoladicu. Dok stignemo kući na presvlakama mrlje od čokolade a presvlake tek oprane.  :bravo:
  • Vozi: Dacia Logan

Van mreže crtacrta

Odg: Usisivac za dubinsko pranje
« Odgovor #28 poslato: 17. Okt, 2020. 09:06 »
evo ja sredih sva sjedala..vozačevo je oprano sinoć, bilo u stanu do jutra i jutros normalno sjedim na njemu .

Ovih dana baš nije bilo sunca ..a kad sam opravo drugu rundu padala je kiša ..čitam po internetu kako su im se auti usprdili , nije mi jasno kako i to po ljetu.

  Ako hočeš napraviti temeljito i pošteno sjedala moraju van ..
  • Vozi: octavia 1.6 mpi ,LPG

Van mreže Marko45

Odg: Usisivac za dubinsko pranje
« Odgovor #29 poslato: 28. Avg, 2021. 00:01 »
Zdravo svima :)
Planiram iz istih (neprofesionalnih) razloga da kupim neki uredjaj za dubinsko pranje (tepiha, duseka i sedista) pa me zanima sta mislite o Bosch BWD421PET usisivacu - link: https://www.tehnomanija.rs/mali-kucni-aparati/usisivaci-sa-vodenim-filterom/bosch-usisivaci-bez-kese-bwd421pet.html
Odnosno da li je ipak Karcher bolji izbor?

Takodje, zanima me da li ima potrebe sedista prvo preci parocistacem pa onda usisivacem, ili je dovoljno koristiti samo usisivac?

Hvala :)



Pretraga foruma [Google]