ŠKODA Octavia > OCTAVIA 2004-2013

Iskustva oktavia 4x4

(1/8) > >>

Josa:
Planiram da nabavim oktaviu 4x4 2008god. Već sam i našao jednu. Interesuje me na šta da obratim pažnju pri kupovini,kolika je razlika u potrošnji(trenutno vozim oktaviu 1.9tdi 77kw),troškovi održavanja...

DonKihot:
Pored opšte poznatih stvari, obrati pažnju na vuču kako radi, testiraj je negde. Stanje diferencijala- pun levi i pun desni pa krenes napred, kreneš nazad, ne sme ništa da krcka i da se čuje drugačiji zvuk. Meni je na scoutu potrošnja smešna, prosek pretežno grad 7, otvoren put 4-5.5 zavisno od stila vožnje i malsimalne brzine (i do 6 ako se cepa 150-160 konstantno). Slične cene održavanja kao i za svaki auto sa motorom te litraže i gabarita. 2.0 common rail su zavisno od tipa motora imali dosta boljki u tim godištima. Ja bih izbegavao 2.0 CR zbog problema sa uljnom pumpom. Ili 1.9 ili 2.0 PD.

Послато са Redmi Note 8 Pro  

Josa:
Da li je tačno da moraju da budu sve 4 gume iste,inače zeza ceo taj sistem?

DonKihot:
Mora isti obim na sve 4 gume. Ako odstupa mnogo to opterećuje diferencijal. Trap mora da bude utegnut. Može na netu da se nađe koliko je dozvoljeno odstupanje, mislim da razlika dubine šare ne sme biti više od 1mm ili manje. Definiše se da može da odstupa recimo 1/16 obima. Pritisak u gumama mora biti uvek dobar.

Послато са Redmi Note 8 Pro  

radelovric:
Proveri električnu pumpu haldexa pozadi...
Imaš u dijagnostiku u svakom slučaju...
Sve u svemu nije lope imati 4x4

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju