ŠKODA FORUMI > Servisiranje Kvarovi Popravka

Velika potrosnja 1.9TDI BLS

(1/3) > >>

GarazaGpp:
Pozdrav,

Pored oktavije od skora sam kupio i turana 1.9 tdi sa bls motorom, ono sto nisam primetio pri kupovini to je potrosnja koja u leru iznosi 0.8L/h i povecana potrosnja na otvorenom.

Do sada sam probao,
Ciscenje egr ventila
Stelovanje ugla paljenja(Torison value) sa -3.9 na 0.0 -> potrosnja dodatno skocila za 0.1
proveravao sam dizne, deluju normalno, nisu jos uvek za remont(proverena odstupanja i bipovi)

auto normalno vuce, pali normalno i hladan i vruc, noramlno se gasi nema trzaja, nema greski na dijagnostici. Ono sto jeste zanimljivo da auto hladan trosi 0.6L/H a vruc 0.8(svi potrosaci iskljuceni) da napomenem da auto nije cipovan.

Ono sto sam nameravao sledece da uradim jeste
pranje map i maf senzora
pranje lambda sonde
provera dpf-a
probati opet stelovati ugao paljenja na -2.5

Ako imate bilo kakav predlog/sugestiju sta pogledati javite

Pratio sam i parametre dpf-filtera nista specijalno nisam nasao

GarazaGpp:
Ono sto sam primetio jeste da je prethodni vlasnik skoro remontovao alternator

Ljuba:
Iskreno, od svega sto si napisao najvise bi mi znacila informacija koliko trosi na otvorenom, pri kojim prosecnim brzinama i da li su brojke potvrđene sipanjem goriva do cepa.

GarazaGpp:
Prosecna potrosnja na otvorenom malo prelazi 8 litara, i malo je veca nego po bordu, to je potrosnja kada ga vozite u 6brzini na 130, doduse auto nosi gume od 17'.
Video sam da dosta ljudi kaze da je jedino validna potrosnja na cep, ali po meni svaka potrosnja u leru veca od 0.6 jeste indikacija da negde postoji problem e sad pitanje je da li neko oce da se zeza i sredjuje ili da vozi tako

Ljuba:
A Oktavija?

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju