Autor Tema: Dezinfekcija klime i čišćenje ventilatora kabine -Fabia mk1  (Pročitano 4180 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže lipovacccZapočeo temu


Imao sam problem sa klimom kad ukljucim u facu mi udari smrad neki od prilike nalik onome kad se  zamrzivač otapa tako neki smrad .

Pa sam ja danas odradio dezinfekciju i hteo sam da vam pokazem kako sam to uradio za svega 1500din...

Pored dezinfekcije klime odradio sam i čišćenje ventilatora kabine ...

Prvo cu priakzati kako skinuti kasetu tj doci do ventilatora kabine ....

Skidanje kasete

Kaseta je ušrafljena sa 5 zavrtnja

Otvorite  vrata kasete i tu imate 3 zavrtnja




I onda od prilke malo zavucete galvu ispod kasete i vidite jos dva zavrtnja i to je to



I kada smo sve odšrafili onda skinete džek sa strujom (od sijalice kasete struja) i crevo za klimu i to je to kaseta napolju ...

Kada smo skinuli kasetu odmah iza nje se nalazi ventialtor kabine ...






Lepo izvadite ventilator očistetite ako ima lišća u njemu i tunelu u kome se nalazi ja sam malo uzeo i izduvao na kompresor sam ventilator ...

DEZINFEKCIJA klime


Kupite neku penu ja sam uzeo ovu (930DIN)



I kupite filter polena ja uzeo Filtron (500din)

Razlika izmedju starog i novog filtera (zamenjen stari pre 6 meseci)
Mesto gde se nalazi filter pokazacu na kraju(mada nema ko nezna gde je filter al ajde nek se nađe )



Pre prskanja pene ja sam poskidao ovo



Ovo sam uradio da bi lakse video sam isparivac i da bi lakse mogao da mu pridjem sa crevcem



A pre upotrebe pene dobro je izmućkajte.
Ja sam penu nanosi tri puta po malo bojao sam se da kad se pena otopi da nebude vode po patosnicama...

Na sledecoj fotografiji se vidi  isparivač i pena koja je naneta na njega




Kada ste naneli penu na isparivač i u otvore ventialcione sacekate jedno 10 minuta i onda upalite auto i ukljucite ventilator da radi na četvorki jedno 10 minuta da vazduh dobro isuši isprivač i ventilacioni sistem , ja nisam stavio polen filter da bi kao imao bolji cug ...
Filter sam stavio tek na kraju ...
Ja sam ovako radio danas i smrada nema više kada se klima ukljuci e sad videcemo dalje , pene ima dovoljno za jedno najmanje 3 puta  tako da mozete ponoviti postupak ....

Mesto gde je polen filter ...




Ceo postupak nije koplikovan trosak je svega 1500 dianara , nadam se da ce te me razumeti sta sam napisao..






« Poslednja izmena: 27. Jul, 2017. 14:28 Karlheinz »
  • Vozi: Škoda Fabia 1,2 htp 2005god

Na mreži slobodanalex

Svaka ti cast na detaljnom opisu.
  • Vozi: ŠKODA SUPERB COMBI 2.0 TDI STYLE 2017 Lava Blue

Van mreže krcaerdoglija

 :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: Svaka cast na objasnjenju i odradjenom poslu  :RR) bravo2

Samo jedno pitanje   ;)
Kada skidas centralni ventilacioni otvor(gde je prekidac za sva 4 migavca) da li radis sa jednim ili sa dva srafcigera?
  • Vozi: fabia 1.4 mpi 50 kw 2000

Van mreže lipovacccZapočeo temu

Hvala momc  :B=)

Krco ja sam ovaj ventilacioni otvor skinuo sa jednim srafcigerom samo  zavuko srafciger po malo sa oba kraja i onda rukom izvukao napolje sve koplet kod mene se jako lako sve izvuklo .
  • Vozi: Škoda Fabia 1,2 htp 2005god

Na mreži 2 Busy

Odg: Dezinfekcija klime i čišćenje ventilatora kabine -Fabia mk1
« Odgovor #4 poslato: 10. Apr, 2017. 09:42 »
Bravo majstore!

Послато са D6603  


Van mreže ugi85

Odlican tutorial bravo2 Nadovezao bih se sa par sugestija. Penu treba sipati u sve ventilacione otvoreali akcenat treba biti na centralnim kako bi sto vise pene zavrsilo na isparivacu. Posebno treba biti pazljiv kad se pena sipa u otvor sa leve strane volana jer se nalazi iznad osiguraca pa ukoliko ima nekih supljina u tunelu voda moze zavrsiti na osiguracima i tada nastaje cirkus.
  • Vozi: Škoda Fabia 1.9TDI 2007 Combi Elegance, Škoda Fabia 1.9TDI 2004 Elegance

Van mreže lipovacccZapočeo temu

Ugi slazem se sa tobom u potpunosti treba obratiti paznju na ovu levu stranu ventilacije gde su osiguraci . Ja sam u tu stranu jako malo stavio pene bas sam se bojao vode kada se pena otopi ...
  • Vozi: Škoda Fabia 1,2 htp 2005god

Na mreži bugarin

Ako dolazis u nedelju na skup, ponesi bocicu sa sobom ;)
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Van mreže lipovacccZapočeo temu

Hocu ponecu nije problem . Mislim da dolazim planirao sam .
  • Vozi: Škoda Fabia 1,2 htp 2005god



Pretraga foruma [Google]