Autor Tema: Škoda Superb 2017 Combi Front Assistant nije raspoloživ  (Pročitano 3183 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže hirurg

Odg: Škoda Superb 2017 Combi Front Assistant nije raspoloživ
« Odgovor #30 poslato: 13. Nov, 2023. 09:53 »
Pa da budem iskren ne vidim ja tu neku blizinu, a nije bmw nego fiat stilo ako dobro vidim  :)
I meni se to upozorenje cesto aktiviralo, i kada treba i kada ne treba, cim imas neku vecu distancu od vozila ispred, u Srbiji dovodis sebe u opasnost da ti se izmedju tebe i vozila ispred ubaci neki strucnjak i tek onda napravi haos…. Pogotovo u BG
Rekao je da mu bmw naglo ukocio.
Ne znam za Srbiju tu je uvjek bilo manijaka.
U skodi mozes da podesis taj razmak, vjerovatno je podesen na max razdaljinu. To imas da pomjeras negdje u multimediji. Mislim da je sasvim korektno 2 do 3 duzine auta imati razmak. Mnogo se gine zbog ne drzanja odstojanja.
U Slo policija ima sada "radar" za mjerenje distance izmedju vozila. Jako cesto moze da se vidi policija na nekim nadvoznjacima kako stoje i snimaju situaciju. U Austriji odavno to rade. E sad mi smo dole divlji zapad jos koju deceniju ali generalno pomagala na autu vise pomazu nego odmazu.
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Van mreže hirurg

Odg: Škoda Superb 2017 Combi Front Assistant nije raspoloživ
« Odgovor #31 poslato: 13. Nov, 2023. 09:57 »
+1.
Vozim dete u autu i imam vidljivu nalepnicu, ali orangutani se lepe u gepek i u gradu i na autoputu. A nisam od onih sto ga dave i kampuju u levoj traci na ap.
Pa isto. Druga stvar auta su danas mekana, nije debeli lim. Na nekoj malo brzini se auto zguzva kao limenka. Sve stoji svi trebaju da voze. Ali po meni zakonski uvesti da auto preko 100konja mozes da vozis nakon 5 godina iskustva. Bili smo svi mladi i puni adrenalina ali danasnja mlada ekipa pretjeruje sa jakim autima u brzom voznjom. Pune crnu hroniku.
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Van mreže maradona

Odg: Škoda Superb 2017 Combi Front Assistant nije raspoloživ
« Odgovor #32 poslato: 13. Nov, 2023. 14:02 »
Ne znam kako se došlo do ovoga, ali poenta je da se to pojavi i prilikom držanja normalnog odstojanja, kao sa fotografije, dakle 2-3 dužine vozila kao što kažeš. Obrati pažnju na detalje, 85km/h (ograničenje 120km/h) a brzina D6, dakle vozi se sporim tempom u koloni, nema potrebe za ne znam kolikim odstojanjem.

Van mreže hirurg

Odg: Škoda Superb 2017 Combi Front Assistant nije raspoloživ
« Odgovor #33 poslato: 13. Nov, 2023. 14:26 »
80 uopste nije spora brzina. Daleko od tog. Po meni ti ovde imas prostora do auta ispred mozda 6 do 8m mozda 10..preko nema. Detalji nisu bitni auto vidi opasnost...
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Na mreži Zdushan

Odg: Škoda Superb 2017 Combi Front Assistant nije raspoloživ
« Odgovor #34 poslato: 13. Nov, 2023. 15:15 »
Koliko sam ja razumeo inicijalno pitanje, tebi smeta znak na tabli koji se pojavi umesto km, a ne to što je sistem aktivan?
Meni se taj simbol pojavljuje povremeno, i išao mi je na živce kao i tebi, a eliminisao sam ga svaki put drndajuci ručicu tempomata.. upalim ugasim i vrati se kilometraza. Sistem je i dalje aktivan, samo simbola nema. Vidim da se kolege čude, al sto bih izmisljao..
Ne znam ima li veze, al je kod mene prethodni vlasnik svašta nešto kodirao... ne pisti pojas, idu klipovi itd...
Jedno off pitanje: možete li zakljucati auto dok je upaljen, dodirom na kvaku? Ključ naravno u džepu van vozila. Kod mene moze. Drugar tvrdi da je i to kodirano..

Van mreže maradona

Odg: Škoda Superb 2017 Combi Front Assistant nije raspoloživ
« Odgovor #35 poslato: 13. Nov, 2023. 15:35 »
Upravo tako, @Zdushan .
Kad krenem autoputem kroz BG samo mi se pojavljuje i sklanja taj simbol. Nekad se i ne gasi, zavisi od saobracaja. Pokusacu sledeci put tu foru sa tempomatom.

Van mreže zoranius

Odg: Škoda Superb 2017 Combi Front Assistant nije raspoloživ
« Odgovor #36 poslato: 13. Nov, 2023. 15:43 »
Ako sam dobro shvatio, stvar je samo u podesavanju na kojoj razdaljini se pojavljuje ovaj znak. Ovo se podesava na multimediji u opciji setup pa Asistencije.
  • Vozi: Superb 2.0TDI Ambition +

Na mreži dixon

Odg: Škoda Superb 2017 Combi Front Assistant nije raspoloživ
« Odgovor #37 poslato: 13. Nov, 2023. 15:43 »
Kodira se pre warning

Na mreži wkobre

Odg: Škoda Superb 2017 Combi Front Assistant nije raspoloživ
« Odgovor #38 poslato: 13. Nov, 2023. 17:20 »
Jedno off pitanje: možete li zakljucati auto dok je upaljen, dodirom na kvaku? Ključ naravno u džepu van vozila. Kod mene moze. Drugar tvrdi da je i to kodirano..

Upravo probao, ne može da se zaključa. Ni na kvaku, ni na dugme ključa.
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Na mreži Bingodalton

Odg: Škoda Superb 2017 Combi Front Assistant nije raspoloživ
« Odgovor #39 poslato: 13. Nov, 2023. 17:38 »
Moze da se ukodira da moze da se zakljuca. Zaboravih samo jel moras sa drugim kljucem ili ostaje isto sve.

A ono lepo pise u uputstvu kako se iskljuci, sto bi se igrali sa tempomatom, ne shvatam.

Mozda se opet ukljucilo.
Meni se desava da mi tempomat zaboravi/resetuje zadatu razdaljinu, a mislim da sam postavio da pamti. Nisam siguran.

Van mreže Danko_l

Odg: Škoda Superb 2017 Combi Front Assistant nije raspoloživ
« Odgovor #40 poslato: 06. Maj, 2024. 20:44 »
Zdravo,
Vlasnik sam superB 2016 L&K
Od pre par dana ne radi front assistent. Prestao je da radi u toku voznje (krivudav, ne toliko sjajan put) u prilogu je ocitana greska.
Ne bih rekao da je prljav senzor (ociscen).
Sta jos moze da bude uzrok?
Da li je potrebna samo kalibracija ili zamena senzora?

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Škoda Superb 2017 Combi Front Assistant nije raspoloživ
« Odgovor #41 poslato: 06. Maj, 2024. 21:11 »
Према опису грешке вероватно је калибрација довољна. Пише да сензор није добро позициониран.
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Van mreže Danko_l

Odg: Škoda Superb 2017 Combi Front Assistant nije raspoloživ
« Odgovor #42 poslato: 06. Maj, 2024. 21:49 »
Jel znate nekog ko radi kalibraciju?
Koja je cena?

Na mreži wkobre

Odg: Škoda Superb 2017 Combi Front Assistant nije raspoloživ
« Odgovor #43 poslato: 06. Maj, 2024. 21:56 »
Meni je uradio @dixon , nalazi se u Zemunu (Code Goat preko Google-a).  bravo2
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K



Pretraga foruma [Google]