Autor Tema: Voda ispod patosnice?  (Pročitano 51540 puta)

0 članova i 9 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže rade1968Započeo temu

Voda ispod patosnice?
« poslato: 11. Sep, 2013. 21:58 »
postovani prijatelji
da li neko zna zasto se skuplja voda ispod nogu-patosnice na vozacevoj strani kada pada kisa
inace ja vozim skodu fabiu   sedan 2007 godiste
ako neko ima slicnih problema ili predlog za resenje
bicu vam do neba zahvalam :)

Van mreže Nesas

Odg: Voda ispod patosnice?
« Odgovor #1 poslato: 12. Sep, 2013. 00:45 »
Ulazi vode preko vrata jer ne dihtuje limeni panel u vratima . Stara boljka,ako je pano pricvrscen zavrtnjima problem  jednostavno resiv a ako je sa pop nitnama onda teze. Kako se to radi ima opisano u temi skidanje panela cini mi se. Zna da voda udje i preko filtera  vazduha u kabini.

Van mreže t.salai

Odg: Voda ispod patosnice?
« Odgovor #2 poslato: 12. Sep, 2013. 10:31 »
Vidi da keder nije zakinut negdje, limena pregrada u vratima na kojoj je motoric prozora ne dihtuje, odvod u vratima ti se mozda zacepio, vidi da li su otvorene rupice na donjoj strani vrata.

Mozes provjeriti da ti se nisu zapusili odvodi od ventilacije, mada bi ti vlazilo onda na suvozacevoj strani posto je tamo motor i filter, ali ako ti se da provjeri za svaki slucaj  ;)
  • Vozi: Skoda Fabia - 1.9 TDI vRS - OEM+

Na mreži hakkler

Odg: Voda ispod patosnice?
« Odgovor #3 poslato: 12. Sep, 2013. 11:53 »
pročačkaj sa žicom odvodne kanalice na desnoj (a i na lijevoj ) strani kada dignes haubu.
blizu šajbe su ti.
napravi test kada pročačkaš...lagano nali vodu po staklu..trebalo bi se sljevati iza prednjeg kotača na spoju zaštite i praga karoserije.
tokom godine se hoće tu nakupiti smeća..lišća..borovih iglica..pa se zapeku i zaštopaju kanalice.
imao sam poplavu..prije par mjeseci radi toga..al na lijevoj vozačkoj strani.

Van mreže tasa

Odg: Voda ispod patosnice?
« Odgovor #4 poslato: 12. Sep, 2013. 21:11 »
Prvo proveeri panel, na vratima, otvori vrata, sipaj po staklu, i gledaj dal ti voda prolazi izmedju tapacirunga i lima, sa donje strane, ako ne, onda imas igranku da sredis kod protivpozarnog lima ispod haube. AKo negde zapnes javi se.
Pisao sam o tome vec, bilo je...
  • Vozi: fabia sedan 1.9sdi, 2002, passat b6 2.0tdi 2008 Sportline

Van mreže brano20

Odg: Voda ispod patosnice?
« Odgovor #5 poslato: 01. Okt, 2013. 09:26 »
Pozdrav,
Imam isto problem sa vodom na patosnici na vozačevoj strani, radi se o Fabiji 1,9 SDI,Combi, 2003 god. proizvodnje. riješio sam problem sa ulaskom vode iz vrata silikoniranjem lima u vratima na kojem je postavljen zvučnik, podizač stakla...
nemam uopće ideju odakle može da ulazi u auto. moram napomenuti da sam očistio odvodne rupe ispod brisača, voda normalno izlazi ispod auta, ali i dalje odnekud ulazi u auto.
ako neko ima slike kojima opisuje rješenje problema ili savjet neka podijeli sa nama na forumu jer je ovo velika "boljka" Fabia kako sam primjetio.


unaprijed hvala!

Van mreže sasaj

Odg: Voda ispod patosnice?
« Odgovor #6 poslato: 01. Okt, 2013. 09:52 »
Ja sam slican problem imao sa prethodnim autom, Opel Astrom G ali meni je  ulazilo antifriz i bila su neka creva u pitanju,zabice koje su povezivale ta creva su propale pa se sva ta tecnost slivala pravo u kabinu.....baceno je mnogo litara antifriza
Nemam pojma kako to ide kod Skode ali obrati paznju  da i tu nema nekih creva koje mogu da uzrokuju sve to.....
  • Vozi: SKODA OCTAVIA 2001g. KARAVAN 1.8 T (110KW,150KS)

Van mreže brano20

Odg: Voda ispod patosnice?
« Odgovor #7 poslato: 01. Okt, 2013. 10:07 »
ne gubi antifriz, nivo u posudi je uvijek isti.
stvarno nemam iduje kako to riješti.
svaka ideja je dobro došla oko rješenja ovog problema. :)
borba sa vodom je uvijek veliki problem >:D

Van mreže Karlheinz

Odg: Voda ispod patosnice?
« Odgovor #8 poslato: 01. Okt, 2013. 10:51 »
možda nešto od ovoga pomogne

nekad kreće i od zadnjih vrata, jedno od rešenja, + slike

http://www.briskoda.net/forums/topic/226475-fabia-door-carrier-seal-repair-illustrated/

prelistaj i ovo

http://www.briskoda.net/forums/topic/2158-warning-fabia-door-leaks/page-1
http://web.archive.org/web/20120621172507/http://www.fabia-vrs.com/technical-info/door-carrier-repair/

http://www.youtube.com/watch?v=7Km9Hi6P1bU



pomoć sa SKS:

od tasa taj Pet Mar 04, 2011 11:54 pm
 
 
Evo za sve kako skinuti tapacirung.
Pre nego sto bilo sta pocnete treba vam nekoliko sitnica, od alata sledece, +srafciger, - srafciger, torex t15, kljuc 10, i naravno silikon.
Ako budete pazljivo citali kako se sta skida necete pogresiti.
-Rucicu za podizanje prozora skidati tako sto plasticni prsten koji se nalazi izmedju tapacirunga i rucice povucete u suprotnu stranu od rucice, on se pomeri jedno 1 cm, i rucicu skinete ka sebi. Rucica se skida extra lako, nista na silu, bukvalno se skida sa 2 prsta.
-Dva srafa ti se nalaze u rucki za zatvaranje vrata, skinuti one poklopce sa rucke i doci do srafova. Prvo se skida onaj manji deo rucke, (govorim o gornjem delu), a potom veci deo povuci prema vozacu, i tu ce se videti dva srafa.
-Jedan sraf-torex-, ima sakriven u delu koji sluzi za otvaranje vrata iznutra, kod mene konkretno tu stoji mali zvucnik, a kod nekih nema nista, sve jedno sta je od ta dva tu, taj komad se skida tako sto rucicu podignuti u polozaj za otvaranje i videce se zarez sa te strane gde gurnuti tanki srafciger i podignuti na gore, znaci srafciger guras iz pravca rucice. Ako pokusavate sa neke druge strane postoji verovatnoca da cete pokidati neku zabicu od te plastike.
Kad skinete tu plastiku tu cete videti mali torex sraf, njega odsrafiti i paziti da ne upadne unutar tapacirunga.
Nakon skidanja svih gore pomenutih delova, dolazi skidanje tapacirunga, zavuci sa donje strane tapacir.neki podeblji srafciger, i razdvojis malo, pocece tapacirung da se odvaja od vrata, ukupno ima 8 zabica, ako koja zabica ostane pri vratima skinuti je tankim srafcigerom i vrati na tapacirung, obavezno pri zabici da ti bude i gumeni prsten.
Nakon toga, dolazi se do dela za silikonisanje, dal cete skidati ceo nosac koji se nalazi pri vratima, pa mazati sa obe strane ili samo ono sto vidite to je vec vasa stvar, ja sam skinuo sve kompletno pa lepo i sa unutranje strane namazao i kada sam stegao onda i sa spoljne, kao sto gore ima u slici sto sam stavio. I naravno posle sve vratis kako je i skidano.



u prilogu je škodina zaptivna masa
« Poslednja izmena: 01. Okt, 2013. 11:28 pedja »
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže brano20

Odg: Voda ispod patosnice?
« Odgovor #9 poslato: 01. Okt, 2013. 11:30 »
budući da sam riješio ljetos problem sa vratima (sva 4. vrata) sa silikonom, a očistio sam i odvode ispod brisača, sumnja da ulazi negdje na nekoj brtvi između unutrašnosti kabine i motora. skidao sam unutra plastike oko ručice za otvaranje haube i tapacirung na podu nisam ništa uspio otkriti iako sam poljevao auto vodom iz crijeva pola sata. sad stalno pada kiša pa opet je dosta mokar tapacirung na vozačevoj strani.
jako me to živcira. na svim mogućim forumima sam gledao u vezi te proklete vode, ali niko nema konačna rješenja, kod svakog je drugačije.
dođe mi da skinem kopletnu upravljačku pločo i sve te sline plastike samo da se to riješi, a to je po meni jako velik posao >:D

Van mreže Nesas

Odg: Voda ispod patosnice?
« Odgovor #10 poslato: 01. Okt, 2013. 14:09 »
Proveri ta vrata ponovo, ja sam to radio u skodinom servisu Alpros i posle par meseci ista situacija. Na kraju sam uradio sam, i auto je suv. To najbolje pokaze ako je auto malo naget tj podigni tu stranu uvis na kojoj ulazi vod pa onda polako polivaj vodu. Tako brze pokaze ako voda ulazi preko panela. Kod mene je panel pricvrscen pop nitnama, ja sam skinuo stari silikon, na sastavu panela i lima vrata podvukao eksere da napravim prostor da bolje zalijem silikonom.

Van mreže brano20

Odg: Voda ispod patosnice?
« Odgovor #11 poslato: 01. Okt, 2013. 14:46 »
Proveri ta vrata ponovo, ja sam to radio u skodinom servisu Alpros i posle par meseci ista situacija. Na kraju sam uradio sam, i auto je suv. To najbolje pokaze ako je auto malo naget tj podigni tu stranu uvis na kojoj ulazi vod pa onda polako polivaj vodu. Tako brze pokaze ako voda ulazi preko panela. Kod mene je panel pricvrscen pop nitnama, ja sam skinuo stari silikon, na sastavu panela i lima vrata podvukao eksere da napravim prostor da bolje zalijem silikonom.
morat ću i ja to sve ponovo uraditi, samo da to višem riješim

Van mreže tasa

Odg: Voda ispod patosnice?
« Odgovor #12 poslato: 01. Okt, 2013. 19:18 »
Ne gubi vreme, pisao sam svojevremeno, otvori haubu, sipaj po soferci i gledaj gde ti voda otice, ako prolazi izmedju lima kod motora brisaca i pada kod motora, to ti je problem. Taj pozarni lim koji deli motor od kabine, ima oko sebe sa donje strane dihtung, kada taj dihtung propadne, voda prolazi i pada na crevo od kocnice koje ide u kabinu, i tuda ulazi, a to mozes videti kada skines pode kod vozaca, pusti vodu i gledaj ispod papuce kocnice ima upusten deo u limu sa rupom, i tuda prolazi. Za detalje ako bude trebalo javni se.

Pozz.
  • Vozi: fabia sedan 1.9sdi, 2002, passat b6 2.0tdi 2008 Sportline

Van mreže brano20

Odg: Voda ispod patosnice?
« Odgovor #13 poslato: 02. Okt, 2013. 07:58 »
Ne gubi vreme, pisao sam svojevremeno, otvori haubu, sipaj po soferci i gledaj gde ti voda otice, ako prolazi izmedju lima kod motora brisaca i pada kod motora, to ti je problem. Taj pozarni lim koji deli motor od kabine, ima oko sebe sa donje strane dihtung, kada taj dihtung propadne, voda prolazi i pada na crevo od kocnice koje ide u kabinu, i tuda ulazi, a to mozes videti kada skines pode kod vozaca, pusti vodu i gledaj ispod papuce kocnice ima upusten deo u limu sa rupom, i tuda prolazi. Za detalje ako bude trebalo javni se.

Pozz.
druže mislim da si mi dao dobre smjernice šta treba uradit, samo je problem poskidat sve te plastike i limove da se sa strane od motora dođe do toga i da se zadihta.
ako imaš kakve slikice, uputstvo ili nešto slično objavi da olakšam život i posao oko toga. muka mi je više od te vode. auto mi je unutra skroz "raskopan", počupao sam sve plastike i tapacirunge, planiram za vikend probat to za riješit.

svaka pomoć je dobro došla, kako tehničke prirode tako i moralne :-))

Van mreže tasa

Odg: Voda ispod patosnice?
« Odgovor #14 poslato: 02. Okt, 2013. 10:11 »
Da skines taj lim nista prostije, mislim da ga drzi 6 ili 8 srafova. Skida se za 5 minuta, ali pre toga proveri dal voda prolazi tamo gde sam ti opisao. Ako prolazi, skidas lim, mozda ces trebati malo jace povuci da bi ga odvojio. Lim na mestu gde se spaja sa sasijom ima gumeni dihtung koji vremenom propadne,stvrdne i tuda voda prolazi do motornog prostora, izvadis je celu i sve ocistis, silikon u ruke napunis zljeb i vratis lim. Jako bitna sitnica, kabal koji ide do kompa, on prolazi pored motora od brisaca, sve oko tog kabla dobro silikonisi,pa vrati lim, ako ne stavis silikon oko tog kabla, voda ce ti ponovo proci i nista nisi uradio. (jedan nas clan nije to uradio kad sam mu rekao, pa je sve morao ponovo).

Mogli bi moderatori da teme poput, ulaska vode u kabinu, klime i slicno da stave u lepljive, jer ovo su neke stvari koje se dogadjaju na 80% skoda. Ovakve teme treba da su uvek vidljive.

Pozz
  • Vozi: fabia sedan 1.9sdi, 2002, passat b6 2.0tdi 2008 Sportline



Pretraga foruma [Google]