Autor Tema: Kupovina nove Oktavije 3: saveti, iskustva, preporuke  (Pročitano 59810 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže nemilose

Odg: Kupovina nove Oktavije 3: saveti, iskustva, preporuke
« Odgovor #645 poslato: 16. Avg, 2019. 13:55 »
Ako zaradim još para, možda bude i automatski :-)
Čipovanje mi verovatno neće trebati, barem ne u početku. Sadašnji auto ima 90KS, pa će sa 150 da bude ogromna razlika.
  • Vozi: Škoda Superb III FL Ambition+ 1.5 TSI MT6

Van mreže fobia24

Odg: Kupovina nove Oktavije 3: saveti, iskustva, preporuke
« Odgovor #646 poslato: 16. Avg, 2019. 20:45 »
Biće O4 skuplja verovatno poprilično u odnosu na akcijsku ponudu sadašnje oktavije. Vidim da po inostranstvu kupuju sada O3 pa već prave problem da su pokupili zaalihe. Valjda su akcije. Neće biti uporedo, već će postojati lager za O3 dok budu pripremali liniju za O4.

Na mreži Karlheinz

Odg: Kupovina nove Oktavije 3: saveti, iskustva, preporuke
« Odgovor #647 poslato: 26. Avg, 2019. 23:39 »
Do kada očekujete da će moći da se kupi ova verzija, a kada bi trebalo da stigne nova?
Pročitao sam da je predstavljanje karavan varijante u novembru, a za običnu verziju kasnije. Ne znam koliko od predstavljanja se automobili pojave kod nas?
Verovatno ćeš se načekati, razmisli o kupovini trenutne verzije O3 FL, jer cena O4 sigurno neće biti ista. (mislim da ide + 3-5% verovatno). Popusta na O3 zbog nove O4 ne verujem da će biti, kao ni velikog lagera, na kraju (početkom iduće godine) će samo ostati ono što se nije prodalo, pa nećeš moći ni da biraš, jer se slotovi za proizvodnju O3 popune mesecima unapred.

Mislim da nova O4 nikako neće na ulice pre proleća 2020, znači najranije mart-april i to u CZ, mada možda i kasnije od toga. Ako je predstave u novembru (taj info sam dobio iz Škode!), onda verovatno cenovnik se očekuje oko nove godine, malo posle toga puste i prednarudžbine... Svetska premijera  verovatno u Ženevi (mart 2020), kod nas na sajmu nadam se dolazi u martu, pa posle toga može da krene i prodaja. Tako je nekako bilo sa Skalom, koja je imala premijeru u decembru 2018 a cenovnik za RS se saznao/dobio tek u martu 2019, na sajmu... a evo još je nisam video na ulici u BG.
Ali, Škodu čeka iduće godine električni CitiGo, Superb PhEV, potpuno električni SUV su obećali da će da krene prodaja krajem 2020, a polovinom 2020 treba da najave i O4 PhEV, tako da imaju toliko posla da verujem da ne znaju šta će pre...
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže nidza

Odg: Kupovina nove Oktavije 3: saveti, iskustva, preporuke
« Odgovor #648 poslato: 27. Avg, 2019. 07:49 »
Uostalom, sličan scenario je bio i za posebne verzije O3FL. Imao sam doslovce par dana da naručim svoj auto ili da čekam novi RS 245 u paketu sa VAQ.

Čekao bih minimum dve godine.

Sent from my POCOPHONE F1  

  • Vozi: Škoda Octavia RS230 2017, Škoda Octavia 1.5 TSI Style 2021

Van mreže fobia24

Odg: Kupovina nove Oktavije 3: saveti, iskustva, preporuke
« Odgovor #649 poslato: 27. Avg, 2019. 07:57 »
Ja sam juče prvi put video u Sloveniji sivu scalu, ali da nije test vozilo.

Van mreže Filip BG

Odg: Kupovina nove Oktavije 3: saveti, iskustva, preporuke
« Odgovor #650 poslato: 27. Avg, 2019. 09:21 »
Dobar dan nemilose,

Možda ćemo vas različitim mišljenjima samo zbuniti i još više vam otežati donošenje odluke, ali sami ste tražili  :)
Ne znam koliko vam je hitna kupovina. Ako nije onda bih, kao i nidza, sačekao O4. Karlheinz je u pravu kada kaže da će biti nešto skuplja, ali nadam se da to neće biti bez razloga.
Ako uporedimo poskupljenje O3 na sajmu 2013. u odnosu na odlazeći model (O2 FL) ono je bilo opravdano. Auto je porastao i dobio više opreme i u Ambition i u Elegance (Style) paketu. Očekujem da se sličan scenario ponovi i u predstojećoj smeni generacija.
Ako budete te sreće da se cenovnik za O4 pojavi na sajmu 2020. verovatno će biti onih „precrtanih“ cena, tj. startnih popusta u odnosu na kataloške (preporučene maloprodajne) cene. S obzirom na to da biste dodavali i nešto od dodatne opreme verujem da ima mesta i za dodatni popust.
Dilema DSG vs manuelni je večna i izbor je na kraju lični. Meni DSG ne vredi 2000e doplate, ali se polako mirim sa time da će nam sledeći auto možda biti DSG jer ih je sve više na tržištu, a mi, kupci polovnjaka, nemamo svu slobodu izbora kao kupci novih kola, već biramo najbolji primerak u odnosu cene i kvaliteta.

Posle Astre H 1.4 atmosferskog benzinca će Octavia 1.5 TSI biti kao trkački auto i delim vaše mišljenje da nema potreba za čipovanjem novog auta.

Srećno sa kupovinom.
  • Vozi: Superb 2.0 TDI 2014

Van mreže nemilose

Odg: Kupovina nove Oktavije 3: saveti, iskustva, preporuke
« Odgovor #651 poslato: 28. Avg, 2019. 09:15 »
Hvala svima na komentarima. Sadašnji auto me služi dobro, ali ipak ima 11 godina i očekujem da počne da otkazuje jedno po jedno. Potrošnja ulja je unutar fabričkih specifikacija - 0.6 litra na 1000 km  :) Sačekaću O4, pa šta bude biće.
  • Vozi: Škoda Superb III FL Ambition+ 1.5 TSI MT6

Na mreži AcoSk

Odg: Kupovina nove Oktavije 3: saveti, iskustva, preporuke
« Odgovor #652 poslato: 28. Avg, 2019. 14:42 »
I ja bih iskreno sacekao O4. Nadamo se svi da ce biti mnogo lepsa od 03fl :)

p.s. 0,6l na 1000km je prevelika potrosnja.
To sto fabrika navodi, ako se ne varam, citav litar na 1000km je smesno (samo da se oni ograde i skunu sa sebe odgovornost).

Van mreže fobia24

Odg: Kupovina nove Oktavije 3: saveti, iskustva, preporuke
« Odgovor #653 poslato: 28. Avg, 2019. 21:49 »
Ja ne bih imao živaca da čekam da sam u planu kupovine.

Van mreže dovla

Odg: Kupovina nove Oktavije 3: saveti, iskustva, preporuke
« Odgovor #654 poslato: 12. Sep, 2019. 15:45 »
Kod kupovine o3, koji motor uzeti, 1.6 tdi sa 77 kw ili 81 kw, koji od ove dvije verzije je zahvalniji.
  • Vozi: skoda oktavia a5 1.9 tdi 77 kw

Na mreži Karlheinz

Odg: Kupovina nove Oktavije 3: saveti, iskustva, preporuke
« Odgovor #655 poslato: 13. Sep, 2019. 09:05 »
Kupuješ novu? Ona je 85kw 115ks.
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže aleksandarzlatic

Odg: Kupovina nove Oktavije 3: saveti, iskustva, preporuke
« Odgovor #656 poslato: 13. Sep, 2019. 20:00 »
Ja ne bih imao živaca da čekam da sam u planu kupovine.

Slatke su to muke :)
  • Vozi: Renault Kadjar 11.2019. 1.5 DCI 260Nm/115HP Business Edition paket

Van mreže dovla

Odg: Kupovina nove Oktavije 3: saveti, iskustva, preporuke
« Odgovor #657 poslato: 13. Sep, 2019. 21:20 »
Kupuješ novu? Ona je 85kw 115ks.
Ne, kupujem polovnu 2014 god
  • Vozi: skoda oktavia a5 1.9 tdi 77 kw

Na mreži Karlheinz

Odg: Kupovina nove Oktavije 3: saveti, iskustva, preporuke
« Odgovor #658 poslato: 16. Sep, 2019. 13:56 »
Poslednja šansa za O3 FL, tj. poručivanje Škode traje do:

kraja septembra za RS
sredine oktobra za liftback varijantu (hečbek)

(naravno, da ne napominjem svaki put, sve informacije ovog tipa su iz nezvaničnih izvora)
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže fobia24

Odg: Kupovina nove Oktavije 3: saveti, iskustva, preporuke
« Odgovor #659 poslato: 16. Sep, 2019. 14:42 »
Baš su skratili, O4 još neće biti ne predstavljena, a oni obustavljaju proizvodnju O3.



Pretraga foruma [Google]