Autor Tema: Škoda KAMIQ 1.5 TSI 150ks test  (Pročitano 5129 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži VladapetrZapočeo temu

Škoda KAMIQ 1.5 TSI 150ks test
« poslato: 23. Feb, 2020. 22:18 »
Juče sam uzeo Kamiqa na probu, dobro smo se izvozali ova dva dana pa da sumiramo utiske.
Primerak je skoro nov, imao nekih 700km na satu, 1.5 TSI motor sa 150ks. Style paket opreme, cena mu je oko 21k eura.



Auto spolja izgleda sasvim pristojno. Nekako mi je prednji kraj čudan, nikako da se naviknem na ta baš mala (tj uska) svetla. Svetla su inače bruka dobra, adaptivno radi kao urica.
Sa boka i nazad je sasvim ok. Kao neki minus ili više čudjenje bih izdvojio neobičan dizajn haube, gde se iznutra vidi početak grbe, kao da je ka šoferci kraća nego što bi trebalo.




Unutra je enterijer više nego pristojan. Ima malo tvrde plastike na vratima i ona na tunelu bi mogla biti malo lepša iliti mekša, ali je u ovom cenovnom rangu sasvim ok.
Volan perfektan, i oblikom i materijalom. Ručica menjača ružna u pm, uska i obla.
Tabla sasvim ok, bakarno-bronzani deo iz Style paketa je super legao.
Svidja mi se i što na tabli ima malo ambijetalnog svetla, tu mi je npr zamerka na Kodiaq koji ga nema i tabla je noću u mraku.







Multimedija je pristojna, opet nema navigaciju kao deo paketa a doplata nije mala. Ovaj primerak ima virtuelni kokpit kao dodatnu opremu, koji je realno besmislen bez navigacije.
Gore je panorama staklo celom dužinom krova, baš lepo osvetli unutrašnjost kad se platno otvori. Staklo se ne otvara, tj nije šiber.
Sedišta su sasvim ok, sedi se nešto niže nego što ja preferiram ali daleko od toga da je nisko.
Prostor u kabini je maestralan, uzimajući u obzir spoljašnje gabarite auta. Iza mene se bez problema smestio čovek od 190 i 130kg. Evo kako izgleda prostor kad ja od 2m podesim sebi sedište:



Gepek je dubok i može sasvim fino da posluži. Nisam slikao te detalje, barem se to može pronaći online.

Za kraj, poslastica: motorizacija. Lele, kako ovo čudo ide
1.0 TSI manuelac me je oduševio, ali 1.5 u kombinaciji sa DSG mi je mozak pomerio. Vratio me u momenat kada sam posle godina vožnje Zastave 128 seo u burazerovog čipovanog Fiat Stila
Bez šale, motor mi je otkrovenje. 1.0 je super ali je zvuk specifičan, oseti se da je na 3 cilindra. Ovaj se čuje baš kako treba, ima dovoljno snage da povuče u svim situacijama, putovanje je stvarno milina. Od starta je ažuran, reaguje čim se pipne gas i baš fino ubrzava. DSG odradjuje posao bez greške, šalta na osetno manje obrtaja nego što je do juče bilo uobičajeno za benzince, ali je motor uvek potentan.
Čudno ali je tako, nisam uspeo da ga u baš laganoj vožnji umrtvim tako da spusti obrtaje i krstari na 1000 i nekom obrtaju, pa je reakcija na žustrije stiskanje gasa spora. To mi se na dizelašu redovno dogadja.

Juče smo nas trojica išli do ZR, danas sam sa porodicom išao na Frušku goru i uzbrdicu rešava kao i magistralu, bez muke. Potrošnja mi se takodje svidela, bojazni da se benzincima otvori rupa u rezervoaru kad se nagaze, ovde nema mesta. Evo sa današnjeg puta do Fruške gore i nazad: autoput na 130kmh (po gps-u, na satu je 136kmh), magistralan put 100+, uzbrdo prilično žustro.




Po gradu sam ga na momente vozio baš oštro, potrošnja nije išla preko 9.5. Zaista fenomenalno, cenim da bi to sa nekom normalnom vožnjom išlo na 7.

Suma sumarum: ako sve bude kako treba, moj sledeći auto je definitivno benzinac. Kolega se opasno zagrejao za Kamiq, vrlo je moguće da mu to bude sledeći ženomobil. A ako ga ja budem uzimao kao drugi auto, bio bi najverovatnije u ovoj zelenoj varijanti

  • Vozi: Škoda Kodiag RS 2.0 TSI

Van mreže grafigo

Odg: Škoda KAMIQ 1.5 TSI 150ks test
« Odgovor #1 poslato: 24. Feb, 2020. 11:50 »
I mene je iznenadio Kamiq sa kolicinom prostora za noge pozadi. Skoro 40cm kraci od Octavie, a realno ne mnogo manji prostor. I pored toga ostalo je i dosta mesta u bunkeru.

Race blue plava i ova zelena su mi najlepse boje, ali sam ja generalno okrenut vise ka tim neobicnim bojama.
  • Vozi: Octavia 1.6Tdi Greenline 2014

Van mreže Joker

Odg: Škoda KAMIQ 1.5 TSI 150ks test
« Odgovor #2 poslato: 02. Mar, 2020. 20:48 »
@Vladapetr
super si opisao kamiqa. Poručio sam 1.0 DSG
Vidim da si bio zadovoljan i sa 1.0 motorom tako da mislim da nisam pogrešio.

  • Vozi: Kamiq Ambition 1.0 TSI 85KW DSG 2020

Na mreži VladapetrZapočeo temu

Odg: Škoda KAMIQ 1.5 TSI 150ks test
« Odgovor #3 poslato: 02. Mar, 2020. 21:32 »
Nek je sa srećom. Uveren sam da će i sa tim motorom biti sasvim fina kombinacija. Kad ti stiže?
  • Vozi: Škoda Kodiag RS 2.0 TSI

Van mreže Joker

Odg: Škoda KAMIQ 1.5 TSI 150ks test
« Odgovor #4 poslato: 03. Mar, 2020. 11:37 »
Hvala
Sredinom aprila bi trebalo da je u salonu. Po informacijama koje imam krajem marta treba da siđe sa proizvodne trake.
  • Vozi: Kamiq Ambition 1.0 TSI 85KW DSG 2020

Van mreže Dobrivoje

Odg: Škoda KAMIQ 1.5 TSI 150ks test
« Odgovor #5 poslato: 29. Okt, 2022. 13:39 »
Ja sam isto ozbiljno zagrejan za ovaj model skodinog auta sa 1,5l motorom.
  • Vozi: skoda 1000 MB



Pretraga foruma [Google]