Autor Tema: KAMIQ kupovina, rok isporuke  (Pročitano 15428 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže fobia24

Odg: KAMIQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #15 poslato: 05. Jan, 2022. 20:31 »
Cestitke. Barem u Sloveniji kada sam ja narucio u februaru a dobio auto pre 2 meseca, cena je rezervacijom zagarantovana. Npr, vise puta su se cene menjale na gore, ali meni je ostala cena pogodjena u februaru. Sto se tice prve nedelje januara, ni jedan auto tada nece biti proizveden jer je skoda zatvorena od 21.12.2021 do najmanje 10.01.2022.

Van mreže ivanm8787

Odg: KAMIQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #16 poslato: 05. Jan, 2022. 20:53 »
Cestitke. Barem u Sloveniji kada sam ja narucio u februaru a dobio auto pre 2 meseca, cena je rezervacijom zagarantovana. Npr, vise puta su se cene menjale na gore, ali meni je ostala cena pogodjena u februaru. Sto se tice prve nedelje januara, ni jedan auto tada nece biti proizveden jer je skoda zatvorena od 21.12.2021 do najmanje 10.01.2022.

Hvala puno! :) Pretpostavio sam sto se tice proizvodnje da sigurno nece biti u periodu praznika oko doceka i jos sad + omikron kad se doda na celu situaciju... Koliko vidim i u Sloveniji je cekanje bilo 9 meseci. Bar je cena fiksna. :)

Pitao sam prodavca putem emaila sto se izmene cene tice da bih imao napismeno, i to nekoliko puta cini mi se, receno mi je da je cena takva i bilo je kao situacija kad se desi da bude i za nijansu niza ali moze i da poskupi. Poskupljenje sam naravno ocekivao. Tako da ne garantuju cenu vozila tj. da se nece promeniti do isporuke za neki iznos. I to mi je bilo neverovatno prilikom kupovine, da recimo ko auto poruci sada npr. i stigne za 10 meseci moze samo da nagadja koja ce cena biti.

Van mreže observer

Odg: KAMIQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #17 poslato: 06. Jan, 2022. 11:16 »
Jbt vratile se osamdesete :)
Uplatis, cekas, u medjuvremenu se nekoliko puta promeni cena, dobijes na kraju razlicito od porucenog :)
Kakva je SFRJ bila avangarda, 30 godina pre svih :D
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Van mreže djole_ns

Odg: KAMIQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #18 poslato: 10. Jan, 2022. 12:32 »
@ivanm8787 Znaci stize ti auto za 2-3 meseca od porudzbine, to cak i nije tako strasno. Strasnije je koliko je cena skocila za taj kratak period. Ja sam svoj porucio 16.12. pa cemo da vidimo kad stize. Reci mi samo, u kom gradu si ga porucio, da znam da li i mene ocekuje slicna prica.
  • Vozi: Kamiq Ambition Plus 1.0 TSI 81kW

Van mreže ivanm8787

Odg: KAMIQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #19 poslato: 10. Jan, 2022. 13:35 »
Jbt vratile se osamdesete :)
Uplatis, cekas, u medjuvremenu se nekoliko puta promeni cena, dobijes na kraju razlicito od porucenog :)
Kakva je SFRJ bila avangarda, 30 godina pre svih :D

Razumem ako odes i kupis auto sada i cena je takva kakva jeste, ali neko ko je recimo porucio auto u julu recimo/avgustu a nije ga dobio, do sada se svakako cena bar 2-3 puta promenila koliko sam pratio. Malo je sve to neverovatno. :)

Nadam se samo da se ne dobija razlicito od porucenog (ako nije na bolje) :) Mada kako su ladno izbacili podizace pozadi, mozda padne jos nesto na pamet tim kreativnim ljudima koji misle pre svega na svoje akcionare. :)

@ivanm8787 Znaci stize ti auto za 2-3 meseca od porudzbine, to cak i nije tako strasno. Strasnije je koliko je cena skocila za taj kratak period. Ja sam svoj porucio 16.12. pa cemo da vidimo kad stize. Reci mi samo, u kom gradu si ga porucio, da znam da li i mene ocekuje slicna prica.

Ako si iz ili blizu NS, u tebi najblizem salonu (koliko znam ima jedan). :)

Nisam iz okoline, ali je upravo cinjenica da je dogovorena isporuka bila iole "normalna" tj. u nekom normalnom vremenskom periodu prelomila za taj auto centar.

Konfiguracija koju smo hteli (vise manje 90% ista) je bila u drugoj boji, ali je taj prodat par dana ranije. Imali specificnu konfiguraciju koju smo zeleli ali je isporuka bila 8+ meseci minimum gde god da sam pitao. Meni to znaci kad dodas bar 20% probijanje termina zbog neizvesnosti po celoj planeti. Jer realno posle tipa 10 meseci (maltene godinu dana) verovatno bih i zaboravio da sam porucio auto. :) Ili bih jednostavno trazio drugo vozilo.

Napravili smo mini kompromis u konfiguraciji najvise zbog vremena isporuke i rezervisali vozilo koje su vec imali poruceno. U tome je jedino bila razlika ako zelimo da u teoriji vozilo stigne u iole normalnom roku.

Naravno, bas sve uzimam sa dozom rezerve oko isporuke. Ali svakako sve imam u pisanoj formi.

Po sadasnjem dogovoru trebalo bi da auto bude uskoro proizveden. Mada, receno je da zbog zadnjih podizaca i to moze malo da se oduzi. Da sam isao na varijantu bez zadnjih podizaca u teoriji ne bi bilo izmena u proizvodnji. :D

U toku sledece nedelje cu ih kontaktirati ponovo kako bi dobio vise informacija o trenutnom stanju.

Sad i kad pisem ovo deluje malo neverovatno i neprofesionalno, kao na pijaci nekoj. :)

Imas li slicnih informacija ili se tu nesto ne slaze? Ili su to sve neke "price" koje nam pustaju. Mada mislim da nije bas moguce da mogu da se gadjaju informacijama tek-tako. Mada znamo gde smo. :)

Van mreže fobia24

Odg: KAMIQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #20 poslato: 10. Jan, 2022. 13:54 »
Ne mogu oni sami isporuciti auto bez neke kriticne opreme za koju nemaju komponenti vec prethodno kontaktiraju dilera da od kupca dobije odgovor da li ostaje pri toj opremi sto moze produziti rok isporuke ili se zeli odreci nekog dela opreme i dobiti vozilo ranije. Naravno i cena se umanjuje za iznos opreme koja nedostaje u tom slucaju. Barem sto se tice cene od momenta porucivanja do isporuke kod mene u Sloveniji, ta cena se ne moze menjati na vise u toku roka isporuke. Isto vazi i za modelsku godinu, ako je auto zbog dugog roka usao u narednu modelsku godinu dobice kupac gratis ako su dodate neke stavke u serijskoj opremi za novi my. Isto tako, ako u vreme porucivanja npr si ti doplatio neku stavku od dodatne opreme, a vozilo ti proizvode kada je vec nova modelska godina gde je ta stavka koju si doplatio ubacena u serijsku opremu, nemas pravo na povracaj tog iznosa.

Van mreže ivanm8787

Odg: KAMIQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #21 poslato: 10. Jan, 2022. 14:06 »
Ne mogu oni sami isporuciti auto bez neke kriticne opreme za koju nemaju komponenti vec prethodno kontaktiraju dilera da od kupca dobije odgovor da li ostaje pri toj opremi sto moze produziti rok isporuke ili se zeli odreci nekog dela opreme i dobiti vozilo ranije. Naravno i cena se umanjuje za iznos opreme koja nedostaje u tom slucaju. Barem sto se tice cene od momenta porucivanja do isporuke kod mene u Sloveniji, ta cena se ne moze menjati na vise u toku roka isporuke. Isto vazi i za modelsku godinu, ako je auto zbog dugog roka usao u narednu modelsku godinu dobice kupac gratis ako su dodate neke stavke u serijskoj opremi za novi my. Isto tako, ako u vreme porucivanja npr si ti doplatio neku stavku od dodatne opreme, a vozilo ti proizvode kada je vec nova modelska godina gde je ta stavka koju si doplatio ubacena u serijsku opremu, nemas pravo na povracaj tog iznosa.

Hvala za informacije. Ima to sad sve smisla kad se tako postavi situacija i to je sve razumno.

Istrazivao sam oko cene, pa sam negde procitao da ovde i tipa Toyota i cini mi se jos neki brendovi ne daju garanciju za cenu. Mozda neko ima vise informacija, ali koliko sam procitao takva je jednostavno situacija ovde i to je to.

Zaboravih malocas da napisem, rok isporuke, u smislu da je vozilo tu sa svim papirologijama obavljenim bi trebao da bude mart/april. To zvuci realno, cak da to bude i u toku maja jer se sve to uklapa u nekih 180 dana isporuke.

Van mreže Đorđe_85

Odg: KAMIQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #22 poslato: 10. Jan, 2022. 14:37 »
Pozdrav svima..
Evo da iznesem hronologiju mog slucaja  :)
Mesecima smo gledali koji nov automobil da kupimo. Od Fiata 500L, Tipa, do Suzuki Vitare, Captura i vozila u tom nekom cenovnom rangu.
Na kraju je odluka pala na Skodu Karoq 1.5 u Ambition paketu, odn. tada Amb. plus. i dilera Abc test iz Valjeva, jer sam i ja iz Va.
Razlog: jedini salon novih autobila u Va i siroj okolini, ne moram u Bg da uradim servis.., u Valjevu se svi poznaju pa tako i njih tamo znam...  :)
Otisli u salon polovinom septembra, oko 12og mozda.. Salon prazan, parking prazan.. Nigde vozila.. Pitamo za tog Karoqa, kazu ljudi da nije problem, ali ces morati da cekas minimum 4 meseca, a najverovatnije i duze...
Stajao tu jedan Kamiq u Style opremi..  1.5 tsi.. Sednemo u njega, probamo auto skroz korektan.. Kazu, i on se ceka minimum 3-4 meseca, ali ima jedan, Kamiq 1.0 Amb. plus paket, u dolasku, a ljudi odustali zbog cekanja.  Trebalo bi da stigne za 2 do 3 meseca..
Pristanemo i sutradan odnesemo kaparu 10%, potpisemo ugovor na iznos koji je u tom trenutku bio napisan i to je to.. Auto stigao posle tacno 2 meseca, mi platili sta je jos trebalo i to je to..
Malo sam razvodnio pricu, ali mi je skroz neprofesionalno, nenormalno da se menja cena automobila ili da doplacujes za nesto sto je vec dogovoreno ugovorom.
Nisam pravnik, ali mi to ne pije vodu...
Svakako, zelim ti sve najbolje i da sto pre resis te, nazovimo ih blazim imenom nesporazume, koji mogu prearsti u probleme...
  • Vozi: Škoda Kamiq 1.0 Ambition Plus

Van mreže djole_ns

Odg: KAMIQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #23 poslato: 10. Jan, 2022. 14:52 »

Ako si iz ili blizu NS, u tebi najblizem salonu (koliko znam ima jedan). :)
...
Imas li slicnih informacija ili se tu nesto ne slaze? Ili su to sve neke "price" koje nam pustaju. Mada mislim da nije bas moguce da mogu da se gadjaju informacijama tek-tako. Mada znamo gde smo. :)

To je to onda. Nisu mi nista takvo prodali, rekli su mi samo da cena moze da se promeni i na to sam spreman, na druge varijacije nisam bio ali se sad spremam. Isto su mi preporucili da ne menjam nista u konfiguraciji jer ne garantuju da ce ikad doci a sad ovo. A nije mi se njakalo do BG ili drugih mesta.

U ovoj zemlji je sve moguce, nista me nece iznenaditi :/ Ono sto je problem jeste sto prodavci imaju svu moc - nestasica je auta, oni ce prodati sve sto se poruci kad god kako god, nemaju potrebu da se pomuce. Ne znam da li drugi imaju problem sa varijabilnom cenom, ali imaju dugo cekanje a meni je cekanja vec dosta...
  • Vozi: Kamiq Ambition Plus 1.0 TSI 81kW

Van mreže ivanm8787

Odg: KAMIQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #24 poslato: 10. Jan, 2022. 14:58 »
Pozdrav svima..
Evo da iznesem hronologiju mog slucaja  :)
Mesecima smo gledali koji nov automobil da kupimo. Od Fiata 500L, Tipa, do Suzuki Vitare, Captura i vozila u tom nekom cenovnom rangu.
Na kraju je odluka pala na Skodu Karoq 1.5 u Ambition paketu, odn. tada Amb. plus. i dilera Abc test iz Valjeva, jer sam i ja iz Va.
Razlog: jedini salon novih autobila u Va i siroj okolini, ne moram u Bg da uradim servis.., u Valjevu se svi poznaju pa tako i njih tamo znam...  :)
Otisli u salon polovinom septembra, oko 12og mozda.. Salon prazan, parking prazan.. Nigde vozila.. Pitamo za tog Karoqa, kazu ljudi da nije problem, ali ces morati da cekas minimum 4 meseca, a najverovatnije i duze...
Stajao tu jedan Kamiq u Style opremi..  1.5 tsi.. Sednemo u njega, probamo auto skroz korektan.. Kazu, i on se ceka minimum 3-4 meseca, ali ima jedan, Kamiq 1.0 Amb. plus paket, u dolasku, a ljudi odustali zbog cekanja.  Trebalo bi da stigne za 2 do 3 meseca..
Pristanemo i sutradan odnesemo kaparu 10%, potpisemo ugovor na iznos koji je u tom trenutku bio napisan i to je to.. Auto stigao posle tacno 2 meseca, mi platili sta je jos trebalo i to je to..
Malo sam razvodnio pricu, ali mi je skroz neprofesionalno, nenormalno da se menja cena automobila ili da doplacujes za nesto sto je vec dogovoreno ugovorom.
Nisam pravnik, ali mi to ne pije vodu...
Svakako, zelim ti sve najbolje i da sto pre resis te, nazovimo ih blazim imenom nesporazume, koji mogu prearsti u probleme...


Hvala puno na vremenu i informacijama. :) Slicna je prica, i mi smo gledali vozila tog cenovnog ranga i slicne modele, kao i bas one koje si nabrojao.

Sve te informacije su korisne, bar su meni bile kad sam istrazivao oko svega.

Evo upravo sam pogledao u mejlovima kako je napisano sto se cene tice, doslovce kaze (u novembru):

Citat
Što se cene tiče, trenutna cena je ovakva. Očekujemo novi cenovnik, što znaći da automobil može biti i skuplji i jeftiniji.

U ovom momentu nažalost ne možemo da garantujemo da će ostati ova cena.

U medjuvremenu (u decembru) je stigao novi cenovnik i naravno izmenjena cena. Rekao mi je dlier da se odnosi na sva vozila koja se proizvode u 2022. godini to je to sto trenutno imaju od informacija.

Opasno su se zaigrali sa cenama. Od 8.2020 do danas su digli cene za više od 13%, doduše za Superb ali ne verujem da je drugačije kod ostalih modela.

Pravo u centar. Upravo tako, nisam siguran, ali mi se cini da sam video negde (da ne trazim sada) cena je bila recimo za osnovni model sa DSG tipa ~16.700e a sada je bas tih nekih 13-14% skuplji.

To je to onda. Nisu mi nista takvo prodali, rekli su mi samo da cena moze da se promeni i na to sam spreman, na druge varijacije nisam bio ali se sad spremam. Isto su mi preporucili da ne menjam nista u konfiguraciji jer ne garantuju da ce ikad doci a sad ovo. A nije mi se njakalo do BG ili drugih mesta.

U ovoj zemlji je sve moguce, nista me nece iznenaditi :/ Ono sto je problem jeste sto prodavci imaju svu moc - nestasica je auta, oni ce prodati sve sto se poruci kad god kako god, nemaju potrebu da se pomuce. Ne znam da li drugi imaju problem sa varijabilnom cenom, ali imaju dugo cekanje a meni je cekanja vec dosta...


Bas tako. Isti osecaj imas kao i ja. :) Kao da ih zabole trenutno, ako ti neces, ima ko hoce.

Inace, bas sam dosta istrazivao, vise manje je ista situacija sa svim proizvodjacima. Ima i drugacijih "trikova" u zavisnosti od proizvodjaca, recimo neki imaju model koji "nikad nemaju na stanju", mislim da je Kia u pitanju i uvek prodaju skuplji model za 2-3k evra skuplji. U teoriji ovo ne bi trebalo da bude cak i moguce, ali je moguce. :)

Tako da je, bar iz onoga sto sam ja procitao, situacija vise manje ista u celoj industriji. Ako neko ima neke druge informacije neka podeli. :)

Van mreže djole_ns

Odg: KAMIQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #25 poslato: 10. Jan, 2022. 15:04 »
Za pare koje sad dajem za Kamiqa sam mogao pre godinu dana full Sportage da uzmem - sad su svi porasli za par hiljada. Ekonomija ispasta svuda ne samo kod nas, mi samo imamo jako los tajming. (ako neko zna smajli za kombinaciju smejanja i placa nek doda hvala)
  • Vozi: Kamiq Ambition Plus 1.0 TSI 81kW

Van mreže ivanm8787

Odg: KAMIQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #26 poslato: 10. Jan, 2022. 15:25 »
Za pare koje sad dajem za Kamiqa sam mogao pre godinu dana full Sportage da uzmem - sad su svi porasli za par hiljada. Ekonomija ispasta svuda ne samo kod nas, mi samo imamo jako los tajming. (ako neko zna smajli za kombinaciju smejanja i placa nek doda hvala)
Svi su podigli cene, kolektivno. :)

Gledao sam juce bas neku ponudu za Sportage, imaju i akciju neku sada, ali svakako koliko sam video ispod nekih 27-28k nije automatik cak i sa popustom.

Van mreže Đorđe_85

Odg: KAMIQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #27 poslato: 10. Jan, 2022. 15:49 »
 :)) :)) :))
Ja pre godinu dana nisam mogao da kupim tu Kiu, jer nisam imao taj novac.. Vremena se menjaju, situacije takodje, a nama ostaje samo da se prilagodjavamo..
Sto ne znaci da cela ta industrija treba da nas pravi majmunima  :)
  • Vozi: Škoda Kamiq 1.0 Ambition Plus

Van mreže ivanm8787

Odg: KAMIQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #28 poslato: 10. Jan, 2022. 20:29 »
:)) :)) :))
Ja pre godinu dana nisam mogao da kupim tu Kiu, jer nisam imao taj novac.. Vremena se menjaju, situacije takodje, a nama ostaje samo da se prilagodjavamo..
Sto ne znaci da cela ta industrija treba da nas pravi majmunima  :)

Vala lepo receno. Jbg njima se moze, i to naravno koriste, a na nama je kao sto kazes da se prilagodjavamo. :)

Van mreže Dadokg

Odg: KAMIQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #29 poslato: 12. Jan, 2022. 11:10 »
Pozdrav svima.

Da se uključim u diskusiju i prenesem svoje iskustvo.

Nakon kraćeg većanja oko odabira marke i modela automobila, 15. decembra prošle godine u Škodinom salonu u Nišu smo poručili ŠKODA KAMIQ AMBITION 1.0 TSI 110 KS sa šestostepenim menjačem uz Ambition opremu sa par dodataka što se opreme tiče.

Prodavac i direktor salona su nam rekli da garantuju ponuđenu cenu iako će se ona verovatno menjati u 2022. godini,  ali za nas važi ona koju smo dogovorili. Od nas nisu tražili kaparu jer ako odustamo od kupovine vrlo brzo će prodati poručeni auto. Takođe, ništa potpisali nismo, sem maila sa konkretnom ponudom automobila i cenom za isti i našom potvrdom da ponudu prihvatamo koja je upućena kao odgovor na mail. Rok isporuke je ostavljen na 6 meseci ali su nam rekli da bi on trebao biti kraći, negde oko 4 meseca. Takođe, prodavac nam je rekla da će nas obaveštavati o tome kako napreduje proizvodnja i isporuka poručenog vozila. Naravno, predočila nam je i da nema problema ako i sami budemo zvali i ako se budemo interesovali.

To bi bilo to. Sada ostaje da čekamo, i kako vidim da se ne iznenadimo pozivom i obaveštenjem o promeni cene ili prolongiranju vremena isporuke.
  • Vozi: Škoda Kamiq



Pretraga foruma [Google]