Autor Tema: Senzor tečnosti za stakla  (Pročitano 3609 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže che_guevara

Odg: Senzor tečnosti za stakla
« Odgovor #15 poslato: 30. Jun, 2023. 20:50 »
Zvao sam Skodu Cacak i rekli su mi da taj senzor su ugradjivali u style paket i montecarlo model, dok active i ambition paket taj senzor nemaju.
Moj kamiq poseduje ambition paket uz dodatak ambiotion plus paketa, ali pisacu im reklamaciju jer nigde nisu naveli tu razliku izmedju Style i Ambition paketa.
Zamolio sam ih da provere da li taj deo moze
 da se poruci i ugradi pa cu javti sta su mi rekli.
Jedna digresija, novi kamiq trebalo bi da bude u proizvosnji od sledece god 🙂
to znači da ni ja nemam taj senzor, ne moram da čekam da se isprazni boca  :(
koji su oni šibicari, strašno
to ko ono pre 10 godina kad su prodavali fabije bez podizača stakla, bez radija i klime, moglo uz doplatu
i onda kažu jeftina škoda...pa jeftina je kad ima samo šasiju, dobro je da ne traže doplatu za točkove =))
  • Vozi: Škoda Kamiq 1.0 81/110 i Hyundai i20 1.25

Na mreži radoszverZapočeo temu

Odg: Senzor tečnosti za stakla
« Odgovor #16 poslato: 01. Jul, 2023. 08:34 »
@soneje
Izvini ali nisi u pravu, taj indikator je veoma koristan. Prosto nagovestiti ti kada je tecnost pri kraju i izbegnes situaciju da je nemas a cesto ti bas tada zatreba.
Slazem se da zavisi od paketa opreme, ali da ne ulazim u detalje a to sam njima u skodi pojasnio i veruj mi mogao bih da im reklamiram ali nista ne bih dobio pa me mrzi da se cimam. Dakle, nigde nisu napisali da ambition paket se po toj stavci razlikuje od style paketa. A za auto koji smo svi u tom vremenu kupili i platili od 16 do 19 hiljada evra iluzorno je i pricati da ne poseduje nesto sto kosta 25 evra i da je svaki kupac znao da to nema naravno da bi pre kupovine pitao da li moze da se ugradi.
Jednostavno ovo je moralo da ide na svaki paket jer opet kazem ugradjivali su na fabiju i to 2004 godine.
Hocu da kazem idiotski je da se nesto sto kosta 25€ razlikuje od paketa do paketa pri tom i da nemas evidenciju da to na svom autu neces imati.
  • Vozi: Kamiq 2021, 1.0 tsi, 81kW, ambition plus, Velvet Red

Van mreže fobia24

Odg: Senzor tečnosti za stakla
« Odgovor #17 poslato: 01. Jul, 2023. 11:21 »
Zena na novom kliu nema senzor i samo je iznenadi kad nestane vode. Kodijak od mojih ima, octavia 2 rs 2009 moja ima, nova octavia rs 2021 iskreno ne znam ali bi morala da ima. Svaki put u servisu mi doliju tecnost i nikad nije pri kraju. Sada cu pustiti da vidim kad da se potrosi.

Na mreži radoszverZapočeo temu

Odg: Senzor tečnosti za stakla
« Odgovor #18 poslato: 02. Jul, 2023. 12:19 »
Ljudi, jos jedno pitanje slicna je tema.
Ono sto me ajde da kazem nervira kada sam perem auto u autoperionici jeste sto brisaci ne mogu da se podignu i da jednostavno operem ispod njih. E sad, da li i vas to nervira i da postoji neka kombinacija komandi koju su mi jednom rekli u salonu pri kojoj kada se izvede brisaci ostaju “blokirani” u uspravljenom polozaju ali se te kombinacije ne secam.
Ako neko zna bilo bi dobro da nam je podeli ovde.
Hvala
  • Vozi: Kamiq 2021, 1.0 tsi, 81kW, ambition plus, Velvet Red

Van mreže wkobre

Odg: Senzor tečnosti za stakla
« Odgovor #19 poslato: 02. Jul, 2023. 12:26 »
Kada se ugasi kontakt, u roku od 10 sekundi pritisne se ručica brisača na dole par sekundi i oni se podignu uspravno u "servisni položaj".
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Van mreže Šiki

Odg: Senzor tečnosti za stakla
« Odgovor #20 poslato: 02. Jul, 2023. 17:28 »
 Tako je. Identičnim postupkom se vraćaju u prvobitni položaj.
  • Vozi: Škoda fabia 1,2 HTP Elegance-do 03. 2016, trenutno Golf 7 1,2 TSI

Na mreži radoszverZapočeo temu

Odg: Senzor tečnosti za stakla
« Odgovor #21 poslato: 03. Jul, 2023. 09:05 »
Odlicno :)
Hvala momci!
  • Vozi: Kamiq 2021, 1.0 tsi, 81kW, ambition plus, Velvet Red

Na mreži vlado985

Odg: Senzor tečnosti za stakla
« Odgovor #22 poslato: 03. Jul, 2023. 09:15 »
Zar je moguce da se u 2023 godini prica ko ima a ko nema senzor za tecnost :))  pa moja fabija mk1 stara 21 godinu to ima :o
  • Vozi: Škoda Fabia 1.4mpi 50kw AME

Na mreži sheytan

Odg: Senzor tečnosti za stakla
« Odgovor #23 poslato: 03. Jul, 2023. 09:20 »
Tvoja Fabia ima i bregastu u bloku... : ))
  • Vozi: Forester 2.0 2008., Tucson 1.6T 2023.

Na mreži vlado985

Odg: Senzor tečnosti za stakla
« Odgovor #24 poslato: 03. Jul, 2023. 09:24 »
Tako je, ohv sistem.. ceski tenk  =)) :))
  • Vozi: Škoda Fabia 1.4mpi 50kw AME

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Senzor tečnosti za stakla
« Odgovor #25 poslato: 03. Jul, 2023. 10:37 »
Zar je moguce da se u 2023 godini prica ko ima a ko nema senzor za tecnost :))  pa moja fabija mk1 stara 21 godinu to ima :o

Штедња, штедња, штедња, ...
Где год може, тако да нова Ф4, рецимо, има само једно рикверц светло (лево).  :o
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Van mreže observer

Odg: Senzor tečnosti za stakla
« Odgovor #26 poslato: 03. Jul, 2023. 14:06 »
Jedan kuriozitet: ja ni ne znam da li imam taj senzor ili ne, jer evo za 32 godine vožnje još mi se nije desilo da ispraznim posudu. Kad vidim da malo nedostaje, odmah dospem do vrha i to je to. Tako da, nemam pojma koji od mojih auta je to imao a koji ne (zapravo za zastavu 101 sam siguran da nije imala :) )
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Van mreže che_guevara

Odg: Senzor tečnosti za stakla
« Odgovor #27 poslato: 03. Jul, 2023. 15:27 »
Zar je moguce da se u 2023 godini prica ko ima a ko nema senzor za tecnost :))  pa moja fabija mk1 stara 21 godinu to ima :o
ali zato ima strugalica za led i kišobran u vratima :))
  • Vozi: Škoda Kamiq 1.0 81/110 i Hyundai i20 1.25

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Senzor tečnosti za stakla
« Odgovor #28 poslato: 03. Jul, 2023. 17:34 »
ali zato ima strugalica za led i kišobran u vratima :))

Извините, нисам могао да издржим, рећи ће неки да само мрсом...м/о, али и ова фенси фора са кишобраном који се налази бочно у вратима, по мени је заправо врло непрактична, јер када киша пада кишобран има смисла једино када је у колима и када се припремиш и можеш га отворити чим отвориш врата кола. А овако прво мораш отворити врата, па се протегнути да извадиш кишобран из врата, па док га рашириш, и ако су сво то време врата отворена а киша средња или јака, не требам причати, поред силних прекидача и команди које се налазе на вратима, колика заправо може бити штета.
Дакле, ова фора је добра ако не пада киша или ако си у гаражи или у неком заклону...
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Na mreži radoszverZapočeo temu

Odg: Senzor tečnosti za stakla
« Odgovor #29 poslato: 03. Jul, 2023. 23:47 »
Slazem se aposlutno sa kisobranom, skroz neprakticno mesto, jos kad pomislim da u taj odeljak ga treba vratiti i verovatno polumokrog tu drzati ne znam ja sam ga dobio ali prosto nikad kisobran nisam koristio.
Ali kad smo vec dosli do detalja i neprakticnih resenja evo vam primer jos dva koja mene onako ne mogu da kazem da me nerviraju ali opet poredim sa matorom fabijom i tamo je to jednostavno uradjeno bolje:
1. Posud gde se sipa tecnost za stakla, navodno su se hvalili da je ovo (kao i kisobran) deo simple the clever resenja, a ustvari kad god sipam u onaj levak pena se stvara i sporije otice tecnost nego na fabiji gde je protok daleko bolji jer je zastitna membrana dublje u samoj toj cevi.
2. Vozacev brisac, on u vertikalnom polozaju ne ide skroz levo do hajde da kazem okvira šoferke nego nekih 5 cm od te ivice i ako je soferka bila prljava ( a zato i palimo brisace) formira se jedan prljavi stub uz levu stranu soferke i to mi u voznji jednostavno smeta.
Mnogi sad mogu da kazu pa ti vozi fabiju 🙂 ali mene ovde vise iznenadjuje kako takve stvari oni sami ne primete kada im vozilo prolazi neke testove kvaliteta.
Bas me zanimaju vasi utisci za ove dve sitnice 😊
  • Vozi: Kamiq 2021, 1.0 tsi, 81kW, ambition plus, Velvet Red



Pretraga foruma [Google]