Autor Tema: Problem sa kvacilom i ovlascenim servisima  (Pročitano 1585 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Dragan69Započeo temu

Problem sa kvacilom i ovlascenim servisima
« poslato: 15. Dec, 2023. 23:54 »
Imam problem od kako sam kupio kamiqa pre dve godine. Od kako sam kupio auto kvacilo je previse tvrdo i i na pedalibse osecalo kao sa neato zapinje. Sada dve godime posle i 40000 km kvacilo je malo tvrdo malo mekano. Kada je tvrdo auto malontrese kad krece, a kada ponekad postane mekano to je drugi auto koji odlicno ide. U medjuvremenu je dva puta otisao cilindar kvacila koji je zamenjen pod garancijom. Imam problem sto ovlasceni servia uvek kaze da je sve u redu sa kvacilom a auto ave gore ide. Kome da de zalim na rad servisa? Da li ima neko neki mail u Ceskoj na koji bi mogao da se zalim. I recite mi da li je normalno da je kvacilo malo tvrdo a malo mekano, tj vise je tvrdo, ili sam ja prolupao. Vozim novi auto, a kao da vozim krs star 15 godina( mislim da i taj od 15 god ide bolje nego moj kamiq) samo da kazem koje sam jos probleme imao za dve godine: crkao akumulator, sedista pocela da se odsivaju, dva cilindra kvacila otisla, imam neko kvrckanje u A stubu za koji su mi u servisu rekli da dolazi iz kasete i kao resili su problem a krckanje se cuje sve jace,  Motor je 1.0 tsi 81 kw 110 konja. Hvala na odgovorima
  • Vozi: Skoda kamiq 1.0

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Problem sa kvacilom i ovlascenim servisima
« Odgovor #1 poslato: 16. Dec, 2023. 02:50 »
Nije normalno da bude tvrdo, a ni tvrdo pa mekano itd. Cilindar kvacila moze da traje 300k bez problema, vidjao sam i dosta vise.

Smatram da najpre trebas da uzmes dobrog advokata i sa njim do ovlascenog za pocetak.
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže nightrider

Odg: Problem sa kvacilom i ovlascenim servisima
« Odgovor #2 poslato: 16. Dec, 2023. 06:49 »
Zbog tvrde korpe i zapinjanja koje imas i odlazi cilindar kvacila svaki cas jer trpi mnogo vise od predvidjenog.


Van mreže pajapop

Odg: Problem sa kvacilom i ovlascenim servisima
« Odgovor #3 poslato: 16. Dec, 2023. 12:39 »
Od kako sam kupio auto kvacilo je previse tvrdo i i na pedalibse osecalo kao sa neato zapinje. Sada dve godime posle i 40000 km kvacilo je malo tvrdo malo mekano.
Tvrdo kvacilo. tj. tvrda pedala, obicno se vezuje za istrosenu vodecu cev iskljucnog lezaja (druk lagera), ostecen druk lager, istrosena ili ostecena viljuska kvacila koja pomera taj lager, kao i nedovoljna illi neadekvatna vrsta masti kojom se oni moraju podmazati prilikom montaze. E sad...malo kompllikuje to sto povremeno to funkcionise sve kako treba. Dal se povremeno "kockice nameste kako treba" ili imas nekog nedozvolljenong vazduha u sistemu...??? Najbolje bi bilo da se time pozabavi neki "garazni majstor", koji ce prvo da izbaci vazduh iz sistema (da se uveri da ga nema), pa ako se time ne resi problem da ti zameni delove koje sam pomenuo i valjda ce se time resiti problem. A mozda i sama pedala negde zapinje na svojoj osovini....zatpo i treba da se neko time dobro pozabavi
  • Vozi: Škoda Felicia 1.3 lx 43kw 2001, Škoda Fabia 1.2 htp 47kw (6Y3) sedan 2003.

Van mreže che_guevara

Odg: Problem sa kvacilom i ovlascenim servisima
« Odgovor #4 poslato: 16. Dec, 2023. 15:15 »
Nije normalno da bude tvrdo, a ni tvrdo pa mekano itd. Cilindar kvacila moze da traje 300k bez problema, vidjao sam i dosta vise.

Smatram da najpre trebas da uzmes dobrog advokata i sa njim do ovlascenog za pocetak.
ovo je najbolji predlog
ja kad sam imao problema na samom početku odmah sam zvao udruženje za zaštitu potrošača i kad su to u servisu čuli odmah postali meki ko pamuk...sve završeno za 7 dana
https://www.zastitapotrosaca.gov.rs/udruzenja#S2
  • Vozi: Škoda Kamiq 1.0 81/110 i Hyundai i20 1.25

Van mreže Dragan69Započeo temu

Odg: Problem sa kvacilom i ovlascenim servisima
« Odgovor #5 poslato: 16. Dec, 2023. 15:23 »
Hvala na savetima. Ja sam mislio da posaljem neki mail u Skodu u Cesku i da vidim sta ce onda da se desi. Nije losa i ova ideja sa udruzenjem za zastiru potrosaca. Jutros je opet bilo tvrdo kvacilo. Ostavio sqm ga ispred prodavnice 15 min i kad sam ponovo seo u auto kvacilo skoro pa normalno, dosta mekse i auto bolje ide. Nikada se ne zna kad ce sa bude tvrdo a kad mekano.
  • Vozi: Skoda kamiq 1.0

Van mreže che_guevara

Odg: Problem sa kvacilom i ovlascenim servisima
« Odgovor #6 poslato: 16. Dec, 2023. 15:33 »
čim bude mekano ti njega na oglas  :))
  • Vozi: Škoda Kamiq 1.0 81/110 i Hyundai i20 1.25

Na mreži Peja

Odg: Problem sa kvacilom i ovlascenim servisima
« Odgovor #7 poslato: 16. Dec, 2023. 22:10 »
Hvala na savetima. Ja sam mislio da posaljem neki mail u Skodu u Cesku i da vidim sta ce onda da se desi.

sks.service@skoda-auto.cz
Ovi nasi se tresu kad ih kontaktiraju iz Ceske.
  • Vozi: Kodiaq 2.0 TDI DSG FWD, Hyundai i20 BC3, Dacia Logan 1.4 MPI



Pretraga foruma [Google]