Autor Tema: Trza pri polasku 1.0 Kamiq  (Pročitano 27 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Lex2Započeo temu

Trza pri polasku 1.0 Kamiq
« poslato: 22. Apr, 2024. 11:26 »
Pozdrav,

Uzeo sam novi Skoda Kamiq 1.0 6-stepeni, imam ga par meseci i za sada sam prilično zadovoljan.

Jedina zamerka mi je sto prilikom polaska u prvoj brzini svaki polazak je trzav i to su mi potvrdili u ovlašćenom servisu da i oni primecuju te trzaje, međutim problem mi nisu rešili, već sam dobio objasnjenje da su svi Kamiq modeli takvi sa tim motorom. Na drugim stranim forumima sam nalazio na iste probleme koji isto nisu bili rešeni.Zanima me da li još neko ima takav problem, jer u gužvi zna da bude jako neprijatna voznja i da li imate neki predlog kako da se reši?

Pozdrav i hvala unapred!

Na mreži Remark78

Odg: Trza pri polasku 1.0 Kamiq
« Odgovor #1 poslato: 22. Apr, 2024. 14:21 »
To je valjda normalno za motore sa 3 cilindra. Ni ja sa Fabijom IV 1.0 tsi 5 brzina nikada ne mogu da krenem lepo i glatko..
  • Vozi: Škoda Oktavija 1.6 tdi 116ks 2018.

Na mreži ivanovitzz

Odg: Trza pri polasku 1.0 Kamiq
« Odgovor #2 poslato: 24. Apr, 2024. 08:30 »
Potpuno isto sa Opel Korsom i Tojotom Korolom sa tri cilindra. Potrebno dosta nežnosti pri kretanju, ali generalno prilično neprijatan osećaj.
  • Vozi: 1.8T 4x4

Na mreži sheytan

Odg: Trza pri polasku 1.0 Kamiq
« Odgovor #3 poslato: 24. Apr, 2024. 08:51 »
Ovo sve pričate za ručne menjače, pretpostavljam?
  • Vozi: Forester 2.0 2008., Tucson 1.6T 2023.

Na mreži Lufti

Odg: Trza pri polasku 1.0 Kamiq
« Odgovor #4 poslato: 24. Apr, 2024. 08:59 »
Ja vozim taj trocilindras, 115 ks, meni ne trese pri polasku, mozda podsvesno pazim kada pritiskam kvacilo...
  • Vozi: Škoda Scala 1.0 TSI

Na mreži Remark78

Odg: Trza pri polasku 1.0 Kamiq
« Odgovor #5 poslato: 24. Apr, 2024. 11:52 »
Ne trese ni meni, ali neki je čudan osećaj, kao neka knedla, jednostavno nije glatko, tako bih to opisao.
  • Vozi: Škoda Oktavija 1.6 tdi 116ks 2018.

Van mreže Lex2Započeo temu

Odg: Trza pri polasku 1.0 Kamiq
« Odgovor #6 poslato: 24. Apr, 2024. 16:50 »
Glatko krenem ako kvacilo zadrzim malo gore i dam jaci gas, al bas mora da se pazi da bi se izbeglo to trzanje. Brine me samo zivotni vek delova u auto ako pri svakom pokretanju mora da se da jaci gas. Al znaci nije samo do mog modela.

Ono sto sam isto primetio kad sam menjao gume, jeste da nakon par maseci voznje, na diskovima mi se javila blaga korozija. Tako da su ocigledno smanjili kvalitet delova.

Na mreži Fbia

Odg: Trza pri polasku 1.0 Kamiq
« Odgovor #7 poslato: 24. Apr, 2024. 20:32 »
Imas par meseci star Kamiq, ne brini za diskove, ako vozis normalno trajace oni preko 100 000. Naravno svaki diskovi hvataju "rdju" posle par dana stajanja na vlazi. Sto se tice kretanja... pa mozda se jos nisi navikao na motor, kvacilo i auto uopste. Negde van saobracaja i guzve isprobaj kretanje vise puta a pusti i nekog poznanika da proba i on pa da ti kaze sta misli. Posle 2-3 meseca koliko imas nov auto verovatno nemas nikakav ozbiljan problem pogotovo ako si presao tek hiljadu dve.
  • Vozi: Fabia 1.0 tsi, 110 ks?

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Trza pri polasku 1.0 Kamiq
« Odgovor #8 poslato: 24. Apr, 2024. 22:33 »
To je valjda normalno za motore sa 3 cilindra. Ni ja sa Fabijom IV 1.0 tsi 5 brzina nikada ne mogu da krenem lepo i glatko..
Код Ф4 са 1.0 MPI троцилиндрашом нема никаквог трзања (за сада), а исто тако је било и са скоро истим мотором на Ф3.
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Trza pri polasku 1.0 Kamiq
« Odgovor #9 poslato: 24. Apr, 2024. 22:43 »
Imas par meseci star Kamiq, ne brini za diskove, ako vozis normalno trajace oni preko 100 000.
Велики сам скептик око трајности делова на данашњим аутомобилима, поготово дискова.
На новој Ф3 (2018) су нам приликом прве замене плочица (30к км, 1,5 година) рекли да треба да се замене и предњи дискови. Ја сам се сложио и рекао да је то онда рекламација у гаранцији и да их мењају о свом трошку јер је то онда очигледно лош материјал. Наравно, убеђивали су ме да то не подлеже гаранцији и нису их заменили. Мењали смо само плочице и на 60 и на 90к км, а са 93,5к км смо је продали, и морам признати да дискови вероватно јесу били за замену у тренутку продаје, али то "задовољство" је припало новом власнику.  :-X
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Van mreže Mareska

Odg: Trza pri polasku 1.0 Kamiq
« Odgovor #10 poslato: 25. Apr, 2024. 01:39 »
Koja je onda poenta bacati pare na ovlesceni servis?
  • Vozi: Passat

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Trza pri polasku 1.0 Kamiq
« Odgovor #11 poslato: 25. Apr, 2024. 07:20 »
Тешка срца морам признати да дискови јесу потрошни материјал, али ипак не би смели да се баш толико троше колико се троше на данашњим возилима, и ту возача увек сачека сервис са оним да је то до стила вожње и тралала, и она расправа шта је старије кокош или јаје. Паралелно са Фабиама узео сам и два Опела, и на оба су се дискови за мене неуобичајено брзо трошили, што ће рећи да сви произвођачи прате и "уче" једни од других по питању "квалитета".

А овлашћени сервис у гаранцији? Па има доста много скупљих склопова који ипак подлежу гаранцији и мораш имати званично попуњену сервисну историју у овлашћеном да би то ферцерало, што сигурно и сам знаш, а нам је тешко прихватити да нешто потрошно што је некада трајало сада више и не траје.
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Van mreže Lex2Započeo temu

Odg: Trza pri polasku 1.0 Kamiq
« Odgovor #12 poslato: 25. Apr, 2024. 11:24 »
Pa ne verujem da je do mene, jer su mi ostali potvrdili da isto osecaju te trzaje cak i u ovlascenom sevisu su potvrdili. Odradili su mi dijagnostiku i rekli da je sve ok sa vozilom, pa ako se poveca to trzanje da dodjem opet. Međutim kako svako čuva svoj interes, bilo mi je nemoguće da nov auto moze da u prebačaj na vecu brzinu ima takve trzaje, pa sam zbog toga želeo da vidim imali jos ko ovakav utisak pri voznji skode.
Nisam ranije vozio skodu pa nemam iskustva, al vidim da ima vas koji imate isti problem. Tako da za sad nemam nekog rešenja. Ako se neko seti nečeg nek piše   :).

A za diskove presao sam oko 2000km. Definitvno je postao standard da svi smanjuju kvalitet delova. Mozda prijavim da imaju u evidenciji da se to desilo zbog njihovog loseg kvaliteta, a ne mog nacina voznje.

Na mreži Ljuba

Odg: Trza pri polasku 1.0 Kamiq
« Odgovor #13 poslato: 25. Apr, 2024. 19:15 »
@Lex2  mislim da je do trocilindarskog motora. Sto kaze kolega Fbia probaj razlicite stilove voznje dok ne ubodes najtecniji start iz mesta. Svojevremeno, tek posto sam kupio moju Fabiju, takođe 3 cilindra, nerviralo me je upravo to sto se motor iz malih obrtaja gusio i mucio da pokrene automobil (br.obrtaja sa kojim bih kretao sa 4 cilindra motorom), dok su visi obrtaji zvucali i izgledali kao da sam vozac pocetnik, naostren da "obrijem" lamelu u najkracem mogucem roku  :)
Posle nekog vremena i vise pokusaja shvatim da je nekako najtecniji start kad prilikom polaska prvo dignem malo obrtaje pa dok su u opadanju krenem da pustam kvacilo i naravno dodajem gas. Verovatno zvuci komlikovano ali je meni preslo u rutinsku naviku a ko se vozi samnom i ne primecuje da izvodim tako neki zonglerski nastup sa papucicama. Da ne bude zabune, ceo postupak uzima delic sekunde vise u odnosu na klasican start - stisni gas/pusti kvacilo.
  • Vozi: Fabia 2

Van mreže Sone

Odg: Trza pri polasku 1.0 Kamiq
« Odgovor #14 poslato: 29. Apr, 2024. 19:28 »
Pa ne verujem da je do mene, jer su mi ostali potvrdili da isto osecaju te trzaje cak i u ovlascenom sevisu su potvrdili. Odradili su mi dijagnostiku i rekli da je sve ok sa vozilom, pa ako se poveca to trzanje da dodjem opet. Međutim kako svako čuva svoj interes, bilo mi je nemoguće da nov auto moze da u prebačaj na vecu brzinu ima takve trzaje, pa sam zbog toga želeo da vidim imali jos ko ovakav utisak pri voznji skode.
Nisam ranije vozio skodu pa nemam iskustva, al vidim da ima vas koji imate isti problem. Tako da za sad nemam nekog rešenja. Ako se neko seti nečeg nek piše   :).

A za diskove presao sam oko 2000km. Definitvno je postao standard da svi smanjuju kvalitet delova. Mozda prijavim da imaju u evidenciji da se to desilo zbog njihovog loseg kvaliteta, a ne mog nacina voznje.

Pozdrav kolega, ja vozim Kamiq 1.0 Gtec na metan, 47000km, nemam nikakvih trzaja prilikom kretanja a kao sto ostali kazu, malo se zadrzi kvacilo prilikom kretanja da bi to bilo glatko.

Opet bi trebalo tu pogledati set kvacila i zamajac. Kakva ti je pedala kvacila?
  • Vozi: Kamiq



Pretraga foruma [Google]