Autor Tema: Razlika u radu motora...  (Pročitano 1385 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dexterslab011Započeo temu

Razlika u radu motora...
« poslato: 28. Mar, 2019. 18:44 »
Postovanje svima. Imam jednu nedoumicu sa mojim 1.0 MPI motorom u Fabiji. Koliko sam primetio motor radi na jedan nacin kada pritisnem kvacilo, a na potpuno drugi (mnogo bucniji i sa lupanjem) kada pustim kvacilo.  Takodje, kadaje stisnuto kvavilo i turiram mngo na leru mnogo se manje vibracija prenosi na menjac, nego kad je.kvacilo pusteno. E sad ono sto mi treba vasa poMoc je sledece. Ja koliko se razem u kola, to bi moglo da bude kvacilo i auto je zreo za reklamaciju? Da napomenem da sam vec jednom prijavljivao ca cujem lupanje kada otpustam kvacilo i da su utvrdili da se nista ne cuje, to je bilo dok je auto bio nov novcijat, a sada ima 25000km. Prilazem i snimak, a najbolje se cuke pred kraj. https://youtu.be/zWRHtrLEVbA
  • Vozi: Skoda Fabia 1.0 2016

Van mreže shuxx

Odg: Razlika u radu motora...
« Odgovor #1 poslato: 28. Mar, 2019. 19:07 »
Ja bih proverio u servisu ovo periodicno lupanje.... ovo je motor sa kajsem ili lancom?

Sent from my SM-A320FL  

  • Vozi: Škoda Fabia MK II 1.4 TDI

Van mreže dexterslab011Započeo temu

Odg: Razlika u radu motora...
« Odgovor #2 poslato: 28. Mar, 2019. 19:15 »
Sa kaisem i pre 100 km je izasao iz servisa jer je PK kais poceo da se kruni, ali na zalost nisu hteli da uvaze reklamaciju. Rekli su da je strano telo ostetilo kais.....samo ne znam koje to strano telo, ali za 2000 dinara nisam imao snage da se raspravljam. Inace to periodicno lupanje je ustvari zena koja stiska i pusta kvacilo, da bi se cula ta razlika o kojoj pricam. 😀
  • Vozi: Skoda Fabia 1.0 2016

Van mreže shuxx

Odg: Razlika u radu motora...
« Odgovor #3 poslato: 28. Mar, 2019. 19:17 »
Bre ja sam na fabiji 2004 godiste promenio PK kajs na 90000km..
..

Ludo je da se osteti na tako maloj km....

Sent from my SM-A320FL  

  • Vozi: Škoda Fabia MK II 1.4 TDI

Van mreže dexterslab011Započeo temu

Odg: Razlika u radu motora...
« Odgovor #4 poslato: 28. Mar, 2019. 19:22 »
I ja to kazem. A skroz se rascvetao. Sad jos  i ovo i to sve na 25000. Sve mi mirise da cemo da menjamo auto  >:(
  • Vozi: Skoda Fabia 1.0 2016

Van mreže shuxx

Odg: Razlika u radu motora...
« Odgovor #5 poslato: 29. Mar, 2019. 07:46 »
Nemoj da se opterećuješ sa zamenom auta, dešavaju se takve sitnice, možda je kajš bio loš, možda je nešto upalo, ili je loše namontiran.... razne sitnice na velikom broju obrtaja naprave veliku štetu....
  • Vozi: Škoda Fabia MK II 1.4 TDI

Na mreži 2 Busy

Odg: Razlika u radu motora...
« Odgovor #6 poslato: 29. Mar, 2019. 08:19 »
Promeni PK kaiš, to bar nije skupo. Ako se toliko oštetio, možda je čak i remenicu.

Послато са SM-A605FN  


Van mreže shuxx

Odg: Razlika u radu motora...
« Odgovor #7 poslato: 29. Mar, 2019. 09:07 »
PK kajš je lako vidljiv, i lako se pregeda dali ima oštećenja, možda i treba remenicu proveriti.... dobar predlog
  • Vozi: Škoda Fabia MK II 1.4 TDI

Van mreže dexterslab011Započeo temu

Odg: Razlika u radu motora...
« Odgovor #8 poslato: 29. Mar, 2019. 19:29 »
Niste me skapirali, ja sam uocio da je kais propao i otisao u ovlasceni da to prijavim. Oni mi nisu uvazili reklamaciju, pa sam ja platio PK kais 2000 din. Ruke nisu hteli da mi naplate. Kazu da je strano telo ostetitlo kais, mada sam i ja odmah posumnjao na remenicu i mislim da su me samo skinuli sa dnevnog reda. A zakazao sam servis i za ovo oko zvuka. Ljubazno su mi objasnili da ce pogledati, ali da misle da je to  ono na sta su se ljudi vec zalili i da su dobili stav skode da je to normalno. S obzirom da mi garancija istice 2020. trazicu detaljno i pismeno izjasnjenje sta su ustanovili. Jer meni nije normalno. U skoli sam ucio principe rada SUS motora i sklopove motornih vozila i stvarno mislim da kvacilo ne treba ovako da se ponasa. Znacu u cetvrtak, pa cu objaviti.
  • Vozi: Skoda Fabia 1.0 2016

Van mreže shuxx

Odg: Razlika u radu motora...
« Odgovor #9 poslato: 29. Mar, 2019. 19:39 »
Druze

Samo napismeno s njima. Proveri kajs i remenicu. I ako se kajs i dalje  haba. Opleti im po troskovima. Moraju da plate i ono sto treba i ono sto si platio.

Sent from my SM-A320FL  

  • Vozi: Škoda Fabia MK II 1.4 TDI

Van mreže lipovaccc

Odg: Razlika u radu motora...
« Odgovor #10 poslato: 29. Mar, 2019. 20:36 »
Podzrav druže .

Tebi se ovde čuju ležajevi u menjaču i nisi prvi kome se čuje ovo na fabiji mk3 1.0mpi . U firmi su menjali menjač mi smo insistirali zbog ovoga ali posle par hiljada km i na novom menjaču se počelo čuti isto .
  • Vozi: Škoda Fabia 1,2 htp 2005god

Van mreže zare

Odg: Razlika u radu motora...
« Odgovor #11 poslato: 29. Mar, 2019. 22:40 »
Najkrace receno, sramota.
Imali smo lanac koji ne moze da sastavi sledecu zamenu ulja u motoru a sad isto to ne moze ni menjac. Sta li je sledece...

Van mreže dexterslab011Započeo temu

Odg: Razlika u radu motora...
« Odgovor #12 poslato: 04. Apr, 2019. 18:40 »
Kao sto obecah, evo update: Bio danas do servisa da pregledaju auto, dobio papir da se nista ne cuje i preporuku ako se pojaca zvuk da dodjem ponovo 😀 Papir imam, tako da ako zvekne kvacilo ili menjac...znacu sta mi je ciniti.
  • Vozi: Skoda Fabia 1.0 2016

Na mreži pajapop

Odg: Razlika u radu motora...
« Odgovor #13 poslato: 04. Apr, 2019. 19:11 »
Prilazem i snimak, a najbolje se cuke pred kraj. https://youtu.be/zWRHtrLEVbA

 Snimak je kratak...ali meni lici na zvuk remenice i to mozda cak remenice na bregastoj...Ali, ako ti se vec ostecivao PK kais mozda taj na kompresoru. U svakom slucaju najverovatnije je neka remenica...
  • Vozi: Škoda Felicia 1.3 lx 43kw 2001, Škoda Fabia 1.2 htp 47kw (6Y3) sedan 2003.

Van mreže Šiki

Odg: Razlika u radu motora...
« Odgovor #14 poslato: 21. Maj, 2019. 21:13 »
 Nemojte da brinete, i ja sam imao sličan "problem" sa fabijom 1 1,2 HTP 12V 47kW, 2005.godište, nakon nekih 3000 km, počelo je da se čuje neko metalno "zveketanje" na ler gasu, a koje je nestajalo/skoro se i nije čulo pritiskom na pedalu kvačila. Ovaj motor je sa lancem. Intervenisao sam u servisu i tada su mi rekli da je to tako i da se na svakoj 2 .fabiji sa takvim motorom to čuje, tako da sam prestao da o tome razmišljam. Fabija i dan danas krstari, sve lepo radi(da kucnem u drvce), ostala je u krugu porodice. Interesantno, osluškivao sam tada VW polo identičnog motora, kada god bih ih video/čuo u gradu,(i danas lako prepoznam ovaj motor zbog svog specifičnog reskog, frktajućeg zvuka, koji je meni simpatičan) ali kod njih nikad nisam čuo taj metalni zveket na ler gasu...  Tako da... vozite i bez brige...
  • Vozi: Škoda fabia 1,2 HTP Elegance-do 03. 2016, trenutno Golf 7 1,2 TSI



Pretraga foruma [Google]