Autor Tema: Lampica ABS  (Pročitano 9874 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže vladovZapočeo temu

Lampica ABS
« poslato: 17. Okt, 2014. 10:49 »
Pozdrav, juce kad sam bio na putu i vracao se kucim primjetim da mi gori ABS lampica. U toku voznje sam cak jednom i izletio sa puta i to prilikom ulaska u jedno krivinu jednostavno me iznjelo. Jutros sam bio kod majstora i kad je vidio auto samo je rekao da je to sigurno otisao senzor i da zbog toga sada nemam abs. Zanima me da li je neko imao slican problem i koliko je neka okvirna cijena senzora za abs?
  • Vozi: dolva04ivci.

Van mreže hatuna1983

Odg: Lampica ABS
« Odgovor #1 poslato: 17. Okt, 2014. 13:05 »
Provjeri osigurace u poklopcu akumulatora. 4 i 7 su mislim zaduzeni za abs ali provjeri sve. Znaju se desiti puknuca plocice osiguraca tako mala da ih samo kad predjes necim sa ostrom ivicom kao sa sarafcigerom mozes primijetiti.

Bez obzira sto je pogledao majstor, ako nije to provjerio obavezno provjeri. Meni su na dijagnostici rekli da mi je otisao modul ABS-a a kasnije sam sam nasao da je taj osigurac napuknuo.
  • Vozi: Škoda Octavia A5 2006 1.9 TDI BJB 77kw Elegance

Van mreže vladovZapočeo temu

Odg: Lampica ABS
« Odgovor #2 poslato: 02. Nov, 2014. 18:58 »
Da javim da sam na kraju otisao kod elektricara i on mi je na dijagnostici vidio da prijavljuje gresku na pumpi i taman kad sam se pomirio da cu kupovati novu on pogleda ispod haube i vidi da je pukla plocica kod akumilatora. Posto ju je zalemio sad je sve ok. Doduse primjetio sam da kad palim auto lampica abs gori 1-2 sec i onda se ugasi pa ne znam da li je to problem ili samo negdje ima neki kratak spoj...
  • Vozi: dolva04ivci.

Van mreže sumadinac1.4 16v

Odg: Lampica ABS
« Odgovor #3 poslato: 02. Nov, 2014. 22:42 »
pre sedam dana  mi se upalila lampica abs u voznji,i lampica znak uzvika za nivo kocione tecnosti.Posle restarta motora sve je bilo ok do danas kada se upalila opet na semaforu  tj obe i cuje se zvucni signal piskav ton koji se ponavlja vise puta.Posle restarta motora sve ok...sta moze biti?

Van mreže krcaerdoglija

Odg: Lampica ABS
« Odgovor #4 poslato: 03. Nov, 2014. 20:11 »
kod mene isto nesto cudno!!kada skinem kleme sa akumulatora i dam kontakt pojavi se lampica ABSa i mali trouglic,iskljucim kontakt i dam opet kontakt kad vidi cuda vise ih nemaaa!!!da li neko moze da mi objasni sta li se to desava??unapred hvala
  • Vozi: fabia 1.4 mpi 50 kw 2000

Van mreže URKE 80

Odg: Lampica ABS
« Odgovor #5 poslato: 26. Jan, 2015. 17:42 »
Evo i ja da prijavim u vožnji se upalila ABS lampica i crveni znak uzvika sve to propraćeno zvučnim signalom. Ima li neko ideju bilo koju?
  • Vozi: Fabija 1.9SDI 2001god. ASY

Van mreže sumadinac1.4 16v

Odg: Lampica ABS
« Odgovor #6 poslato: 27. Jan, 2015. 07:58 »
Isto se meni desilo par puta posle promene kocionog ulja nije se desavalo....

Послато са C1905  


Van mreže stanke91

Odg: Lampica ABS
« Odgovor #7 poslato: 27. Jan, 2015. 20:56 »
Takodje isti problem imam ali prilikom paljenja vozila.

Kada prvi put ujutru palim auto normalno se upali ali 2-3 sekunde ostanu da sijaju lampica za ABS i msilim da je ASR levo od nje. Ugase se i ne pale se vise. To se desava ponekad i to uglavnom kad je auto hladan i kad se pali prvi put u toku dana ;).

Akomulator mi nije menjan jos od kad je uzet auto 2008 pa ne znam da nije do njega posto se problem najcesce desava kad je bas hladno vreme.

Van mreže krcaerdoglija

Odg: Lampica ABS
« Odgovor #8 poslato: 27. Jan, 2015. 21:02 »
Takodje isti problem imam ali prilikom paljenja vozila.

Kada prvi put ujutru palim auto normalno se upali ali 2-3 sekunde ostanu da sijaju lampica za ABS i msilim da je ASR levo od nje. Ugase se i ne pale se vise. To se desava ponekad i to uglavnom kad je auto hladan i kad se pali prvi put u toku dana ;).

Akomulator mi nije menjan jos od kad je uzet auto 2008 pa ne znam da nije do njega posto se problem najcesce desava kad je bas hladno vreme.
Evo i ja da prijavim u vožnji se upalila ABS lampica i crveni znak uzvika sve to propraćeno zvučnim signalom. Ima li neko ideju bilo koju?
kod mene isto nesto cudno!!kada skinem kleme sa akumulatora i dam kontakt pojavi se lampica ABSa i mali trouglic,iskljucim kontakt i dam opet kontakt kad vidi cuda vise ih nemaaa!!!da li neko moze da mi objasni sta li se to desava??unapred hvala
WE NEED HELP wac1  wac1  hearcut  hearcut 
  • Vozi: fabia 1.4 mpi 50 kw 2000

Van mreže Beli82

Odg: Lampica ABS
« Odgovor #9 poslato: 27. Jan, 2015. 21:39 »
Kao što kaže Stanke, možda može biti do akumulatora, pogotovo ko na ovu hladnoću vozi kratke relacije, normalno je da alternator ne može da napuni akumulator kako treba.
 Ja sam primetio juče i danas da mi auto slabije vergla iako pali na pola ključa, oseti se po zvuku da je slabiji akumulator. Pošto ja do posla imam samo 3-4 km, moraću s vremena na vreme da dopunim akumulator ako ne idem u grad nego samo kuća-pos'o. Desilo mi se pre mesec i po da se ispraznio skroz i da ujutru nisam mogao da upalim. Ujutru stavio na par sati akumulator na punjač, i od tada pali iz prve. Očigledno da kratke relacije i mrazevi čine svoje. Ništa vas ne košta da skinete uveče akumulator i stavite da se dopuni, i da bar tako eliminišete jedan od potencijalnih uzroka.

Edit: Ovo sam video na jednom forumu:

"If only the ABS light is on and not the main brake warning light as well then the car will be OK to use until you can have it repaired. If only the ABS light is on then the ABS system won't work but the conventional braking system will continue to operate as normal under normal driving conditions you wouldn't notice any difference, the only time the fault will affect things is in an emergency situation where the ABS may intervene when loss of grip may occur under very heavy braking.
If the red brake warning light is on as well as the ABS light then have the car looked at as soon as possible, also check the brake fluid before you drive the car as the red warning light indicates a serious brake concern that can affect the operation of the conventional brake system, if the brake fluid is low then don't drive the car unfortunately you'll need to have it recovered to a garage to determine where the fluid has gone, it may be a leaking brake pipe.
If only the ABS light is on then the most likely cause would be a wheel speed sensor fault but to confirm this a diagnostic scan needs to be carried out on the ABS system using suitable diagnostic equipment."

U prevodu: Ako je samo ABS lampica upaljena - može biti do senzora točka i slično, ali ako je pored ABS lampice upaljena i lampica upozorenja, to može biti ozbiljni problem kočionog sistema, ali je u večini slučajeva problem u nivou ili količini kočionog ulja, ili u krajnjem slučaju vlaga u kočionom ulju koje se treba pod hitno zameniti.

  • Vozi: Fabia MK1 Combi 1.2 HTP-TNG 2006.

Van mreže krcaerdoglija

Odg: Lampica ABS
« Odgovor #10 poslato: 27. Jan, 2015. 22:25 »
da li treba i lampica ABS-a da se upali prilikom davanja kontakta pa posle da se ugasi kao i sve lampice??meni se upali samo kada skinem kleme sa baterije i dam prvi kontakt!cim iskljucim kontakt i dam ponovo lampica se vise ne pali!
  • Vozi: fabia 1.4 mpi 50 kw 2000

Van mreže Beli82

Odg: Lampica ABS
« Odgovor #11 poslato: 27. Jan, 2015. 22:41 »
@Krca: E da me ubiješ sada ne mogu da se setim. Mislim da se sve lampice pale kod kontakta pa se gase jedna po jedna kada se motor upali, tj kada kompjuter izvrši provere svih sistema.  Aj' sada ću izaći da auta pa javljam.  bravo2

EDIT: U pravu sam-kada daš kontakt, upale se sve lampice(temperatura rashladne tečnosti, air-bag, EPC, ABS, Uzvičnik za ručnu i kočioni sistem, lampica akumulatora,... i gase se jedna po jedna kada kompjuter sve proveri, samo ostaje da gori chck engine, lampica akumulatora i EPC lampica. Kada upališ auto, gase se i te tri lampice.  KOliko ja znam, ako se odjednom gase sve lampice ili se ne pale pri kontaktu, nešto je čačkano sa elektronikom. Uglavnom se to dešava kada je neko budžio air-bag tj kada air bag ne radi a neko je vezao tu lampicu na druge, pa se gasi sa njima. Air bag lampica se gasi posle ostalih ako se ne varam.
« Poslednja izmena: 27. Jan, 2015. 22:47 Beli82 »
  • Vozi: Fabia MK1 Combi 1.2 HTP-TNG 2006.

Van mreže Apatinac

Odg: Lampica ABS
« Odgovor #12 poslato: 27. Jan, 2015. 22:46 »
´Kod mene sve lampice se popale i ugase i kad pocnne da vergla upali se lampica ABS i ugasi posle par sekundi
  • Vozi: Octavia II 1,6 tdi

Van mreže krcaerdoglija

Odg: Lampica ABS
« Odgovor #13 poslato: 27. Jan, 2015. 23:44 »
znaci ne gine mi elektricar,da se vidi sta je tu cackano oko elektronike!!  hearcut
  • Vozi: fabia 1.4 mpi 50 kw 2000

Van mreže Beli82

Odg: Lampica ABS
« Odgovor #14 poslato: 27. Jan, 2015. 23:56 »
@Krca: Pa vidi, koliko ja znam, kod svih novijih automobila, lampice na instrument tabli ne smeju se gasiti sve odjednom nego po određenom redosledu, kako kompjuter proveri određeni sklop sistema(ABS, ESP, Air bag,...), tako ugasi te lampice.
Kada je recimo air-bag ispaljen, a taj neko ne vrati drugi air bag i ne sredi centralu air bag-a radi brisanja greški i slično, obično vežu lampicu air bag-a na neku drugu lampicu koja se normalno gasi posle paljenja auta(recimo lampica abs-a i slčno). To sam svuda čitao i gledao pri svakoj kupovini auta-ako se lampica gasi isti kada i ostale- nešto je budženo sa tim sklopom i generalno sa elektronikom.

Meni je recimo kod mog auta sumnjivo to što kada slabije zatvorim vozačeva vrata(tj kada ih ne zatvorim dobro, čuje se da odradi benzinska pumpa i zasvetle mi lampice na prekidaču za TNG, kao kada daš kontakt. E, sada, može biti da je zato što me zeza kontakt vozačeve brave pa nekad i gepek neće da se otvori, ali ću svakako otići do elektroničara da proverim sve.
  • Vozi: Fabia MK1 Combi 1.2 HTP-TNG 2006.



Pretraga foruma [Google]