Autor Tema: Trosi rashladnu tecnost a ne pokazuje nigde da curi!?  (Pročitano 76030 puta)

0 članova i 22 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže zdravsaZapočeo temu

Trosi rashladnu tecnost a ne pokazuje nigde da curi!?
« poslato: 18. Okt, 2015. 12:12 »
Pozdrav ljudi,imam problem i pokusacu da objasnim o cemu se radi,naime u pitanju je Skoda fabia combi classik 1,2 HTP i i ma sekvent plin 2004 godiste .Trosi mi rashladnu tecnost,tj. vodu koju u poslednje vreme sipam i ne pokazuje nigde da curi,ili curi negde gde odmah isparava?!I to dosta trosi.Sipam na 20 km gradske voznje oko pola litre.Zbunjuje me to sto pritisak u posudi biva i posle 1 dana na parkingu.Npr.uvece mi pokaze da nema tecnosti i kada ujutru hocu da sipam ,posuda pokaze nedostatak vode ,ali pritisak je redovan pri otvaranju cepa .Majstor nezna jer kaze ,destilovana je voda u pitanju pa nema tragove,mada i kada je ispustila antifiz ja nisam video tragove.Zima dolazi moram da sipam antifriz a opet ako mi toliko trosi ,besmisleno mi je da stalno dolivam jer puno,brate trosi.Dim na auspuhu nije beo ,jer to je pokazatelj da gubi vodu ,tj.da na usisnoj grani uzima deo tecnosti.Pri tom cep od ulja ne pokazuje znake mesanja ulja ii vode..Pokusah objasniti ,izvinjavam se na opsirnosti..
  • Vozi: skoda fabia combi clasik 1.2htp 2004

Van mreže ugi85

Odg: Trosi rashladnu tecnost a ne pokazuje nigde da curi!?
« Odgovor #1 poslato: 18. Okt, 2015. 13:50 »
Da li gubi tecnost samo u voznji?
  • Vozi: Škoda Fabia 1.9TDI 2007 Combi Elegance, Škoda Fabia 1.9TDI 2004 Elegance

Van mreže zdravsaZapočeo temu

Odg: Trosi rashladnu tecnost a ne pokazuje nigde da curi!?
« Odgovor #2 poslato: 18. Okt, 2015. 15:30 »
Trosi samo u toku voznje.Ispod auta u toku stojanja nema nikakvih tragova ..
  • Vozi: skoda fabia combi clasik 1.2htp 2004

Van mreže Joca TDI

Odg: Trosi rashladnu tecnost a ne pokazuje nigde da curi!?
« Odgovor #3 poslato: 18. Okt, 2015. 15:45 »
Neće ti pokazati na čep nego na merač ulja, pogledaj nivo... ili ti ispušta negde na izduvnoj grani gde odmah isparava.
Vozi i neka temp bude radna, stani i traži.

Van mreže zdravsaZapočeo temu

Odg: Trosi rashladnu tecnost a ne pokazuje nigde da curi!?
« Odgovor #4 poslato: 18. Okt, 2015. 15:48 »
sta je resenje u tom slucaju?
  • Vozi: skoda fabia combi clasik 1.2htp 2004

Van mreže zdravsaZapočeo temu

Odg: Trosi rashladnu tecnost a ne pokazuje nigde da curi!?
« Odgovor #5 poslato: 18. Okt, 2015. 15:49 »
temperaturu ne dize preko mere,zakuca na sredinu i to je ok.
  • Vozi: skoda fabia combi clasik 1.2htp 2004

Van mreže Joca TDI

Odg: Trosi rashladnu tecnost a ne pokazuje nigde da curi!?
« Odgovor #6 poslato: 18. Okt, 2015. 16:00 »
Ako je na meraču ulja preko max i  ima tragova antifriza, dihtung.
A druga stavka ti je i sama jasna.

Van mreže zdravsaZapočeo temu

Odg: Trosi rashladnu tecnost a ne pokazuje nigde da curi!?
« Odgovor #7 poslato: 18. Okt, 2015. 16:05 »
izduvna grana verovatno , :(
  • Vozi: skoda fabia combi clasik 1.2htp 2004

Van mreže milosgranice

Odg: Trosi rashladnu tecnost a ne pokazuje nigde da curi!?
« Odgovor #8 poslato: 18. Okt, 2015. 17:33 »
kupi lakmus papir i bucni u posudu za vodu ako promeni boju onda je je od izduvnih gasova
  • Vozi: fabia 1.9sdi

Van mreže ugi85

Odg: Trosi rashladnu tecnost a ne pokazuje nigde da curi!?
« Odgovor #9 poslato: 18. Okt, 2015. 17:51 »
Pored svega navedenog moze biti i pumpa za vodu. Zagrejes auto u mestu i ostavis ga da radi neko vreme. Posle ga pomeri i vidi ima li vode tamo gde je bio.
  • Vozi: Škoda Fabia 1.9TDI 2007 Combi Elegance, Škoda Fabia 1.9TDI 2004 Elegance

Na mreži tasa

Odg: Trosi rashladnu tecnost a ne pokazuje nigde da curi!?
« Odgovor #10 poslato: 18. Okt, 2015. 19:01 »
sve mirise na dih.glave.
poz
  • Vozi: fabia sedan 1.9sdi, 2002, passat b6 2.0tdi 2008 Sportline

Na mreži URKE 80

Odg: Trosi rashladnu tecnost a ne pokazuje nigde da curi!?
« Odgovor #11 poslato: 18. Okt, 2015. 19:37 »
Pre 3 godine slični simptomi na mojoj tadašnjoj 1.4 MPI 50 kw. Otišao kod majstora i on pomoću uređaja utvrdio prisutnost izduvnih gasova u posudi za rashladnu tečnost. Obrada glave 25 ura,nov hladnjak(pošto je stari usled kompresije pukao)40eura,3l G12 oko 1500din,ruke 50eur,dihtung glave 20eura.Ulje tada nisam promenio.
« Poslednja izmena: 18. Okt, 2015. 19:40 URKE 80 »
  • Vozi: Fabija 1.9SDI 2001god. ASY

Van mreže milosgranice

Odg: Trosi rashladnu tecnost a ne pokazuje nigde da curi!?
« Odgovor #12 poslato: 19. Okt, 2015. 10:21 »
ne treba mu uredjaj dovoljan je lakmus papir, pokazuje kiselost
  • Vozi: fabia 1.9sdi

Van mreže Beli82

Odg: Trosi rashladnu tecnost a ne pokazuje nigde da curi!?
« Odgovor #13 poslato: 19. Okt, 2015. 18:36 »
Može da bude sitna pukotina na nekom od creva i da gubi samo u vožnji tj samo kada je pod većim pritiskom, a kada je ugašen motor ne curi. Druga mogućnost je da pušta negde u kabinu preko sistema grejanja a da ne provališ sve dok tepison ne "popije" dovoljno vode. Ako si imao antifriz pre curenja, morao bi se videti trag negde ako curi...
Ako možeš oteraj negde na kanal da prekontrolišeš odozdo kada je motor ugašen da li se vide tragovi antifriza od curenja, i onda još jednom pregledaš ali sa upaljenim motorom. Kao što kolege kažu, ako na meraču ulja pokaže sve veći nivo-znaćeš šta mu je, ali se nadam da nije.
  Ja sam se presekao kada sam uzeo auto i on počeo da gubi antifriz, a nema tragova ispod auta kada je motor ugašen. Tek kada sam zagrejanog naterao na kanal video sam da ima mikro-pukotinu na glavnom crevu hladnjaka, kao da je iglom probušeno, i tu je u vožnji tj svaki put kada se malo jače pritisne gas "piškio" tanak mlaz antifriza, dok se na leru i kada je motor ugašen ništa nije videlo.
  • Vozi: Fabia MK1 Combi 1.2 HTP-TNG 2006.

Na mreži tasa

Odg: Trosi rashladnu tecnost a ne pokazuje nigde da curi!?
« Odgovor #14 poslato: 21. Okt, 2015. 10:58 »
Uvek bude ona najgora varijanta, da gubi tecnost i da ona ide direktno u izduv, tako da nema traga ispod kola  :(
taj problem sam imao na opelu, gubi tecnost nigde ne curi, a otisao dih.glave, i voda isla direktno u izduv, i napolje izadje kao para.  >:D
  • Vozi: fabia sedan 1.9sdi, 2002, passat b6 2.0tdi 2008 Sportline



Pretraga foruma [Google]