Autor Tema: Zimska tečnost za vetrobran  (Pročitano 16374 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže vlada320Započeo temu

Zimska tečnost za vetrobran
« poslato: 11. Jan, 2014. 22:36 »
To što na flašama i etiketama piše - Zimska tečnost za vetrobrane, NE ZAMRZAVA DO - 20 c, piše i na tarabi  ...  pa nije! Sećam se da je neko pre par godina testirao tačku mržnjenja takvih tečnosti u Srbiji i rezultati su bili katastrofalni!
I ja sam prilično siguran da te posude pucaju kada se tečnost u njima zaledi.
Savet je - NIKADA u zimskom periodu ne puniti posudu za pranje vetrobrana do vrha, 2/3 je dovoljno. Ukoliko se zaledi, imaće prostora za širenje i neće pući.
Takođe, tečnost se najpre zaledi u samim prskalicama, jer su spolja i najviše izložene hladnoći. Zato, ako aktiviram prskalicu, a ona ne počne odmah da prska ( NAROČITO ZADNJI BRISAČ ) - nikako više ne pokušavam, jer pumpica nabija pritisak, a tečnost nema gde da izađe. Onda probije na nekoj račvi gde su creva sastavljana, pa treba raskopati pola auta da se nađe gde curi.

Bolje sprečiti nego lečiti! ;)


PT
« Poslednja izmena: 14. Jan, 2014. 00:01 pedja »
  • Vozi: Mercedes B180 w245 / ex Fabia mk1 1.4 16v

Van mreže djordje cacak

Odg: Zimska tečnost za vetrobran
« Odgovor #1 poslato: 12. Jan, 2014. 21:58 »
I ja sam prilično siguran da te posude pucaju kada se tečnost u njima zaledi. A, to što na flašama i etiketama piše - Zimska tečnost za vetrobrane, NE ZAMRZAVA DO - 20 c, piše i na tarabi  ...  pa nije! Sećam se da je neko pre par godina testirao tačku mržnjenja takvih tečnosti u Srbiji i rezultati su bili katastrofalni!
Savet je - NIKADA u zimskom periodu ne puniti posudu za pranje vetrobrana do vrha, 2/3 je dovoljno. Ukoliko se zaledi, imaće prostora za širenje i neće pući.
Takođe, tečnost se najpre zaledi u samim prskalicama, jer su spolja i najviše izložene hladnoći. Zato, ako aktiviram prskalicu, a ona ne počne odmah da prska ( NAROČITO ZADNJI BRISAČ ) - nikako više ne pokušavam, jer pumpica nabija pritisak, a tečnost nema gde da izađe. Onda probije na nekoj račvi gde su creva sastavljana, pa treba raskopati pola auta da se nađe gde curi.

Bolje sprečiti nego lečiti! ;)
Mislim da ces sada razocarati nase prodavce ovih raznih super zimskih tecnosti za stakla.
Slazem se da kao sto si zakljucio da smo mi u Srbiji i dalje meta za prevarante i vacarose,prodaju tecnost kao do -20c,a ledi vec na oko -7c.
Imaju ove skuplje ali to nema racun sipati jer ja licno potrosim 2 l  za jednu voznju po lapavici ili mokrom putu.
Bolje spreciti nego leciti kao sto rece Vlada 320
  • Vozi: Fabia 1.4 MPI 8v 200 god

Van mreže milosgranice

Odg: Zimska tečnost za vetrobran
« Odgovor #2 poslato: 13. Jan, 2014. 11:55 »
kupite alkohol u apoteci destilovana voda i pravite razmeru to da zaledi nece sigurno
  • Vozi: fabia 1.9sdi

Van mreže Vlada Gusar

Odg: Zimska tečnost za vetrobran
« Odgovor #3 poslato: 13. Jan, 2014. 22:38 »
Ovu spravicu sam kupio na pumpi za 250 din. i meri tacku zamrzavanja tecnosti koje su na bazi metanol-a i etilen glikol-a.


Van mreže Neba

Odg: Zimska tečnost za vetrobran
« Odgovor #4 poslato: 14. Jan, 2014. 12:36 »
Da li si probao da izmeris za neku od tecnosti u ponudi kod nas? Podelices s nama reyultate ?  :)
  • Vozi: Fabia 1.9 SDI

Van mreže Turbo

Odg: Zimska tečnost za vetrobran
« Odgovor #5 poslato: 14. Jan, 2014. 13:07 »
Koristim Motul Vision plus tečnost, pet litara je oko 500 dinara, lepo miriše, odlično čisti i nikad mi nije zamrzlo. Ako nemam to, onda EKO tečnost, isto - 20 stepeni. Nikad nisam imao problema.

HUAWEI P6 via TT


Na mreži hakkler

Odg: Zimska tečnost za vetrobran
« Odgovor #6 poslato: 14. Jan, 2014. 15:56 »
kod mene je ovo trenutno a i večinom je to


Van mreže sumadinac1.4 16v

Odg: Zimska tečnost za vetrobran
« Odgovor #7 poslato: 14. Jan, 2014. 16:06 »
imam ostecenja laka na krovu siguran sam da je od tecnosti za vetrobran.Samo mozda od letnje pa na suncu se zagreje i osteti krov tj lak i boju

Van mreže Turbo

Odg: Zimska tečnost za vetrobran
« Odgovor #8 poslato: 14. Jan, 2014. 16:27 »
To je baš čudno, mislim da to nije razlog jer sam viđao Fabije prve generacije sa oljuštenim lakom na krovu mestimično.

HUAWEI P6 via TT


Na mreži 2 Busy

Odg: Zimska tečnost za vetrobran
« Odgovor #9 poslato: 14. Jan, 2014. 18:04 »
Koristim zimsku tečnost sa buvljaka,nepoznatog porekla evo već godinu dana šljaka kao Doxa!Preporuka!

2 Busy from Sony Miro


Van mreže Vlada Gusar

Odg: Zimska tečnost za vetrobran
« Odgovor #10 poslato: 14. Jan, 2014. 19:14 »
Da li si probao da izmeris za neku od tecnosti u ponudi kod nas? Podelices s nama reyultate ?  :)
Danas sam probao da izmerim trenutnu koja se nalazi u cantri i rezultat je oko -15. Drugaru je tecnost kupljena na pumpi (-20) zaledila na -8 bar u crevima. Probacu kod njega sutra pa cu videti da koje granice minusa pokazuje.

Na mreži hakkler

Odg: Zimska tečnost za vetrobran
« Odgovor #11 poslato: 14. Jan, 2014. 21:11 »
imam ostecenja laka na krovu siguran sam da je od tecnosti za vetrobran.Samo mozda od letnje pa na suncu se zagreje i osteti krov tj lak i boju

točno..moja kanta nije tako stara ali fleke koje je ostavljala tekučina iz lidla (koju kao hvale neki moje kolege uloženo/dobiveno jer je kao 5l=4€) je bilo dovoljno da se ponovo odlučim za uber skupi sonax...ali definitivno the best na tom području. Ove sve druge..kupljene u nekim shoping centrima su grizle za oči sa mirisom a i više su maljale nego prale. Doduše nijedna se nije smrzla. :D

Evo sa sonaxom..i brisači se opet preporodili..a taman ih mislio zamijeniti..jer kao nisu brisali više kako treba nakon 1.8 g. + miris je stvarno neutralan..ali ako imate dobar filter kabine..ni to ne osjetite  :D

Van mreže vlada320Započeo temu

Odg: Zimska tečnost za vetrobran
« Odgovor #12 poslato: 14. Jan, 2014. 23:56 »
Ja već 2 godine nisam kupovao tečnost za vetrobrane, jer ne uspevam da potrošim onu koju sam dobio gratis na pumpama i drugim mestima. Trenutno sipam zimsku Motul (5 litara) koju sam dobio uz njihovo motorno ulje. Leti dodajem i vodu, da koncentracija ne bude mnogo jaka, baš zato što možda loše utiče na farbu.
  • Vozi: Mercedes B180 w245 / ex Fabia mk1 1.4 16v

Van mreže Neba

Odg: Zimska tečnost za vetrobran
« Odgovor #13 poslato: 01. Feb, 2014. 14:53 »
Da li alkohol steti laku ???  ???
  • Vozi: Fabia 1.9 SDI

Van mreže Turbo

Odg: Zimska tečnost za vetrobran
« Odgovor #14 poslato: 01. Feb, 2014. 15:19 »
Sumnjam, ja sam i alkoholom(onaj iz apoteke, 96% ako se ne varam), i medicinskim benzinom skidao smolu i katran sa auta i nije mu bilo ništa. Najbolje probaj na nekom skrivenom mestu prvo, npr. unutrašnjost vrata, pre nego što baš kreneš po haubi ili slično.
Drug mi je čak rekao da ni razređivač nije škodio laku na njegovom Pežou, ali ne znam da li uljani ili klasični razređivač.

Otporan je taj lak prilično.



Pretraga foruma [Google]